Bevrijd van populisme Updaten 2 KOOZIE Alles onder één dak Aparte baby-, dreumes-, peutergroep Vertrouwde gezichten Uk Puk Peuterschool Peuterspeelgroep Warme overdracht met basisscholen Zelfredzaamheid bevorderen 1 Voorschoolse opvang ontbijt Naschoolse opvang Vakantie-/studiedagopvang Allerlei activiteiten de Fabriek www.koozie.nl VLISSINGEN EHBO'er mishandeld ALMANAK Vanachter het computerscherm klonk gegrinnik. „Moet je nou eens kijken", riep de Goese naar haar collega'sEn daar lazen vier paar ogen op de website van een lokale artiest een bood schap uit het verleden. „Sinds kort heb ik deze website. Ik ben er heel blij mee. Ik heb nog geen Hyves, maar dat zal binnenkort wel komen." Luid gebulder op de werkvloer. De jongste collega keek verwon derd naar het scherm en snapte niet waar haar oudere collega's zo uitbundig om moesten la chen. „Wat is dat, Hyves?" Commentaar Nederland heeft deze week de oorlog herdacht en de bevrij ding gevierd. Er is veel gesproken over het belang van her denken en over het onderhouden van de vrijheid. In Vlissin gen hield Heieen Dupuis de Van Randwijklezing. Zij heeft een moeilijke boodschap. Dupuis pleit voor meer tolerantie én voor minder tolerantie. Maximale tolerantie als het gaat om iemands privédomein. Als daarin dingen gebeuren die we moreel verwerpe lijk vinden, maar die niemand schaden, moeten we verdraagzaam zijn. Anderzijds wil Dupuis juist minder tolerantie ten opzichte van mensen die lasteren en beschimpen, de asocialen, de gods dienstwaanzinnigen, de mensen die tirannen volgen. Dupuis wil dat we in verzet komen. Om te beginnen met woorden. Zij vindt het huidige maatschappelijke en politieke debat veel te soft. Deze stelling kan tot misverstanden leiden. Het is nu vijftien jaar na de moord op Pim Fortuyn. Hij doorbrak de zachte lijn met enig succes. Willen we meer van dat soort politiek? Moeten we zo bot stelling nemen als Geert Wilders? Heeft het zin je woede uit te spreken, zo als Dupuis suggereert? Afgemeten aan de uitingen van extremisme zijn de tegenstellin gen in de Nederlandse samenleving zeker niet groter dan die in lan den om ons heen. Hier is geen aanleiding voor het alarmniveau dat Dupuis bepleit. Nederland heeft vooral behoefte aan een bevrijding van het populisme, de kretologie zonder oplossingen. Nederland heeft behoefte aan redelijkheid. Die gedijt goed bij een kalm be toog, zonder veel confrontatie, zonder grote woorden. Daarom is het moeilijk in te zien wat we opschieten met de felle lijn van Du puis. Die zal de gemoederen mogelijk alleen maar verhitten. Het al ternatiefis een zachte stem, uiteraard wel met een keiharde hand having van de regels en de rechten die we nu in Nederland hebben. M Felle lijn van Heieen Dupuis past slecht bij de redelijkheid die Nederland nodig heeft Tandarts en huidarts samen Derde deel boek Joodse Huizen Hoofddoek leren binden zaterdag 6 mei 2017 De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van een EHBO 'er bij de Timmer fabriek in Vlissingen. Daar werd vrijdagavond een hardcorefeest ge houden. Volgens de poli tie zag een man met een rode jas het incident ge beuren. Hij wordt ge vraagd contact op te nemen. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Tandarts Anna Dieleman en dermatoloog Robert van der Leest openen woensdag 10 mei een ge zamenlijke praktijk aan het Bellinkplein in Middel burg: dieleman vander- leest aesthetics. Van der Leest, huidarts bij ziekenhuis ADRZ, trekt als cosmetisch der matoloog in bij de tand artspraktijk van Diele man. Samen geven ze volledige gezichtsbehan delingen. MIDDELBURG Het derde deel van de boekenserie Joodse Hui zen wordt morgen om 15.00 uur gepresenteerd in boekhandel de Drvkkery in Middelburg. Voor dit boek schreef Rebecca van Wittene een verhaal over de oude sla gerij van Os in Middel burg, waar nu Xenos zit. Van Wittene interviewt deze middag redacteur Esther Shaya. Beide au teurs dragen ook hun verhaal uit het boek voor. MIDDELBURG Wie wil leren om een Su rinaamse hoofddoek te binden, kan zaterdag 13 mei naar het gebouw Speelstad Dauwendaele in de Kruitmolenlaan in Middelburg (13.00 uur). Daar laten stichting Mo nument Middelburg en Speelstad een workshop geven. Neem een geste ven doek, kopspelden en krantenpapier mee en voor een tientje krijgen deelnemers ook koffie of thee en pindasoep. Aan melden: 06-43551362. Feestband Tentempiés zorgde aan het eind van de middag voor energieke beats op het Bellamypark. Warme beats op een fris festival De Syrische vluchteling Mohamad Badnjki en Vlissinger Rinus wisselden ervaringen uit over heimwee naar hun geboortegrond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42