Slapeloze nachten om Rosan Directeur positief over toekomst ondanks rode cijfers Bart Nieuwkoop 'Ik kon me bij Feyenoord in de luwte ontwikkelen' De tirannie is meer aanwezig dan wij denken De Zeeuwse Muziekschool heeft 2016 afgesloten met een financieel tekort. Ook zijn haar reserves op. Toch is er geen reden tot zorg, zegt directeur Jan Hut. Op papier lijkt het er somber uit te zien voor de Zeeuwse Mu ziekschool. De jaarre kening 2016 laat, net als die van 2015, een tekort zien. Ditmaal gaat het om bijna een ton. Mede daardoor is er inmiddels sprake van een negatief eigen ver mogen. Dat is reden voor de ac countant om erop te wijzen dat er 'gerede twijfel zou kunnen be staan' over het voortbestaan van de muziekschool. Daar is geen reden toe, zegt direc teur Jan Hut. „Ik zie de situatie ze ker niet als zorgelijk." De Zeeuwse Muziekschool heeft juist, zo zegt hij, de weg omhoog weer gevon den. De situatie zal de komende tijd alleen maar verbeteren. De muziekschool heeft de afgelo pen jaren met forse bezuinigingen te kampen gehad. Bovendien liep het aantal Zeeuwse leerlingen dat in hun vrije tijd muziekles volgt, gestaag terug. Daardoor zijn er ook minder docenten nodig, maar hun uren kunnen niet zomaar worden afgebouwd. Afvloeiingsregeling De cao kende een riante afvloei ingsregeling, waardoor mensen nog jarenlang moesten worden doorbe taald. „We hebben enkele jaren ge leden de cao zelf eenzijdig kunnen aanpassen", zegt Hut. „Dat ijlt nog een paar jaar na, maar de maatrege len die we hebben getroffen zullen zich de komende jaren uitbetalen. Daar maak ik me geen zorgen over." De daling van het aantal leerlin gen dat in hun vrije tijd muziekles volgt, lijkt zich voorzichtig te stabi liseren. De muziekschool groeit momenteel fors als het gaat om muziekonderwijs op basisscholen. „Daar hebben we veel succes mee. In sommige gemeenten bereiken we zo'n 80 procent van de scholen. De maatregelen die we hebben getroffen zullen zich de komende jaren uitbetalen In heel Zeeland bedienen we 60 tot 65 procent." Eind dit jaar stappen Sluis en Vlissingen uit de gemeenschappe lijke regeling. Zij betalen een uit- treedsom, voorlopig begroot op in totaal ruim zeven ton. Terneuzen was al geen deelnemer. Daardoor blijven er volgend jaar tien Zeeuwse gemeenten voor de muziekschool over. In opdracht van het bestuur heeft bureau Beren schot een toekomstvisie opgesteld. Hut: „Het is de bedoeling dat daar in juni een klap op wordt gegeven." Om het negatieve eigen vermo gen weg te werken, moeten de Zeeuwse gemeenten samen 57.000 euro over 2016 bijpassen. Hut voor ziet geen obstakels. „De jaarreke ning zal zonder problemen door de gemeenteraden komen, verwacht ik." Hij is optimistisch over de toe komst.,, Als je ziet hoeveel collega instellingen het lastig hebben of de afgelopen jaren zijn omgevallen, dan ben ik trots dat we nog steeds recht overeind staan." It ZEELAND 20 ZEELAND5 Muziekschool kruipt uit dal Rolf Bosboom Goes -Jan Hut, directeur Zeeuwse Muziekschool >FQTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De zorg voor hun dochter Rosan bij Arduin is goed. Toch hebben Inger en Arie Ouwerkerk uit Heinkens- zand slapeloze nachten. Door bezuinigingen van het Rijk dreigt Rosan haar veilige wereldje in een klein schalige woonvorm kwijt te raken. Het huis staat op de nominatie om gesloten te worden. De ouders wil len aandacht voor de problematiek. „We willen een signaal afgeven." ZEELAND 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41