M «f, f 'k" i js 31 WIELRENNEN GIRO D'ITALIA Alsof de crisis waarin het Italiaanse wielrennen verkeert M" o nog niet groot genoeg was, werden Bardiani-renners Pirazzi en IN 161 oSQSfl IS QG 11610, Ruffioni betrapt op het gebruik van groeihormonen. ITIGctr PÖStlbGTQGr LJj Bardiani was een team met potentie, maar dat is weg I1 £-5 Nee, ze komen deze ochtend niet voor Vincenzo Nibali of Italiaans kampi oen Giacomo Nizzolo, kanshebber voor de eerste roze trui. De tientallen cameramensen en journalisten ver dringen zich bij de bus van de kleine, procontinentale ploeg Bardiani. Slechts zeven renners stappen uit om het startblad te tekenen. Óp hetzelfde podium waar ze de vorige avond bij de officiële teampresentatie nog met ne gen hebben gestaan. Ook Stefano Pirazzi (30) en Nicola Ruffioni (26) zwaaien nog naar de duizenden, juichende mensen, al we ten ze dan al dat ze helemaal niet zul len starten in deze 100ste Giro. Op het hoofdkantoor van Bardiani is namelijk het bericht van de UCI binnengeko men dat de twee - getest op 25 en 26 april - zijn betrapt op groeihormonen. Om de Giropresentatie niet volledig te laten overschaduwen door het do- pingnieuws wordt besloten het pas 's avonds wereldkundig te maken. De twee geven daarmee het Itali aanse wielrennen, dat zich in een diepgewortelde crisis bevindt, de zo veelste klap in het gezicht. Deze jubi leum-Giro mag een lofzang zijn op Italië als wielernatie, maar dat er geen Italiaans team meer in de WorldTour rijdt, wordt in eigen land als een schande ervaren. Nibali is een uit hangbord geworden van de oliestaat Bahrein. Die andere Italiaanse wieler- held Fabio Aru wordt betaald vanuit Kazachstan. „Het is slecht gesteld met het wiel rennen in Italië, vooral door de slechte economische situatie van het land. Er is simpelweg geen geld voor sponso ring", zegt Luca Guercilena, de Itali aanse manager van Trek-Segafredo. Daarbij kampt het Italiaanse wielren nen al sinds jaar en dag met doping problemen, wat de sport voor finan ciers niet aantrekkelijker maakt. Deze Giro rijden 29 Italianen voor niet-Italiaanse WorldTour-teams. Zo rijdt Enrico Battaglin bij Lotto-Jumbo. Tot twee jaar geleden was hij ploeg maat van Pirazzi en Ruffioni, met de andere ploeggenoten heeft hij de vo rige avond nog contact. „Dit is slecht voor het Italiaanse wielrennen en een slechte start van de 100ste Giro. Bar diani was een team met potentie, maar dat is nu verdwenen." Eigen houtje Aan de overkant staat de 71-jarige Bar- diani-ploegmanager Bruno Reverberi, die meermaals in snikken uitbarst na vragen van verslaggevers. Toneelspel? Bij Bardiani houden ze vol dat de twee zondaars op eigen houtje opereerden. Maar de ploeg heeft een slecht track record. Tussen 2002 en 2010 kwamen verschillende renners in opspraak. Ploegleider Stefano Zanatta houdt er serieus rekening mee dat ze nooit in Milaan aan zullen komen. Als ook de B-stalen positief worden bevonden, is de kans groot dat de ploeg naar huis wordt gestuurd. Dat zou betekenen dat de al even kleine Wilier-ploeg het enige, overgebleven Italiaanse team is in deze 100ste Giro. Wie daar de kop man is? Voormalig vedette Filippo Pozzato, die in 2012 drie maanden schorsing uitzat vanwege banden met dopingdokter Michele Ferrari. zaterdag 6 mei 2017 GO Bardiani bezorgt Italiaanse wielrennen zoveelste dreun cs Fes] [SAR OIA« icSFiSl M Bardiani tijdens de teampresentatie, hier nog met negen man. fotoafp 1 JJARQIAN/I jk l CSFiS S .KBÜ 1 Daan Hakkenberg Alghero - Enrico Battaglin OLBIA Ritwinst en drie klassementstruien, met als mooiste die roze. Het laat zich raden dat 5 mei 2017 de grootste dag uit de nog jonge wielercarrière van Lukas Pöstlberger (25) is. Bora-ploegmaat Cesare Benneti kreeg ook nog de bergtrui mee naar het hotel, wat het feest voor de Duitse ploeg compleet maakt. Pöstlberger (foto) zorgde voor het grootste succes van de ploeg, die dit jaar haar intrede heeft gemaakt in het pelo ton en vooral bekend is om dat het wereldkampioen Pe ter Sagan - die de Giro ove rigens niet rijdt - in de gele deren heeft. Pöstlberger: „Peter is de beroemdste wielrenner ter wereld, maar hij is niet alleen met zichzelf bezig. Hij steunt ons en wij hem." Het plan van de Bora-ploeg voor de eerste Giro-etappe was helemaal niet dat Pöstl berger voor de zege zou rij den. Sam Bennett was de aangewezen man om zich te meten met de topsprinters. Maar terwijl Pöstlberger in de laatste kilometers pro beerde zijn kopman in posi tie te krijgen door op kop van het peloton te sleuren, viel na een bocht plots een gat. „Het was Sam zelf die via mijn oortje zei er vol voor te gaan. Ik dacht nog dat ik teruggepakt zou worden en dat we daarna alsnog een lead-out voor hem zouden doen." In plaats daarvan moest Pöstlberger zelf het podium op voor de eerste roze trui van de 100ste Ronde van ltalië„Dit is het grootste suc ces uit mijn wielercarrière, maar eerlijk gezegd reali seer ik me dat nog helemaal niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35