etekst 601 lës titëVjf 636 |t dubbelspel.652 ]kaDpén 17de.... 612 30 R BREAKING NEWS! DOWNLOAD NU DE GRATIS APP VAN sportnieuws.nl Acht maanden lang waren ze ver van elkaar verwijderd. Maar nu was er dan eindelijk weer een topduel, een directe confrontatie tussen Dafne Schippers en Elaine Thomp son, de 24-jarige snelheidsduivels in de atletiek. De Jamaicaanse deelde in Doha op de 200 meter een eerste tikje uit. Ook in de laatste vijftig meter, normaal gesproken in al haar ont spanning het sterkste punt van Schippers, werd het gat tussen de twee niet kleiner. Haar voornaam ste concurrente bleek bij de Dia mond League-wedstrijd in Qatar een maatje te groot. Thompson won in 22,19 seconden, Schippers werd tweede in 22,45. Dat is voor sprintbegrippen best een flink gat. Na haar zilveren medaille op de 200 meter en de vijfde plaats op de 100 meter tijdens de Spelen in Rio de Janeiro dacht Schippers al na over hoe die bres moest worden ge dicht. Tweevoudig olympisch kam pioene Thompson was een klasse apart geweest, al werd Schippers gehinderd door haar liesblessure. De uiteindelijke beslissing die volgde, was rigoureus te noemen. In maart maakte ze bekend fulltime te gaan trainen bij Rana Reider, bij wie ze de voorbije twee jaar al gere geld sprinttrainingen afwerkte. Bart Bennema heeft juist een stap terug gedaan. Met hem stormde Schippers in acht jaar tijd naar de absolute wereldtop. Hij zorgt nog wel voor de wedstrijdplanning en het krachttrainingsprogramma. Dit seizoen moet blijken of de keuze van Schippers tijdwinst op levert. De Amerikaan Reider is een gelauwerde kampioenenmaker. Tweemaal werd hij verkozen tot Amerikaans coach van het jaar. Be kend is dat hij een fervent voorstan der is van veel en hard trainen, meer dan Bennema dat was. Trai ningsbeest Schippers gelooft dat ze die extra arbeid nodig heeft. Maar er kleven ook risico's aan. Haar beste prestaties leverde Schippers vooralsnog op de WK in W Schippers eindigt 0,26 seconden achter Thompson, een flik gat voor sprintbegrippen Peking in 2015, waar ze de wereld verbaasde met verbluffende tijden op de 100 en 200 meter, goed voor een zilveren en een gouden me daille met eeuwigheidswaarde. De Utrechtse was destijds pas een paar maanden 'sprintster'. Voor die tijd ging ze gewoon nog door het leven als meerkampster. De veelzijdige trainingen bleken voor haar een uitstekende basis. Reider verkon digt nu juist trots dat Schippers is getransformeerd tot volwaardig sprintster, inclusief bredere schou ders, billen en benen. Dit seizoen staat in het teken van de WK in augustus in Londen. Aan de gisteravond gelopen tijden moeten nog niet al teveel conclu sies worden verbonden. Wel is dui delijk dat de verschillen die op de Spelen en de wedstrijden nadien te zien waren, nog altijd gelden. Schippers moet in de achtervol ging. Oranje verliest in EK-finale Wild aan kop in Chongming Djokovic breekt met trainers m T* zaterdag 6 mei 2017 Bij het eerste echte meetmo ment van het seizoen zag Daf ne Schippers haar grote rivale Elaine Thompson flink bij haar weglopen. Zo begon het seizoen zoals het vorige eindigde voor de 24-jarige sprintster. Pim Bijl Doha TENNIS Novak Djokovic (foto) neemt na elf jaar af scheid van trainer Marian Vajda. De Servische tennis ser beëindigt ook zijn sa menwerking met fitness- coach Gebhard Phil Gritsch en fysiotherapeut Miljan Amanovic. Djokovic liet weten dat hij iets moest veranderen. De voormalige nummer één van de wereld presteert teleurstellend. BILJART Dick Jaspers en Raimond Burgman hebben gisteren in Brandenburg de finale van het Europees kampioenschap drieban den verloren van Turkije. De Nederlandse titelverde digers, in de halve finale nog met 40-23 te sterk voor Denemarken, verloren afgetekend met 40-19. Bij winst had het Nederlandse biljartduo zijn derde titel kunnen pakken. Dafne Schippers eindigt ver achter Elaine Thompson. FOTO AFP WIELRENNEN Kirsten Wild heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Chongming Island gewon nen. Dat is een driedaagse wedstrijd uit de WorldTour voor vrouwen in China. Wild, die rijdt voor Cylance, versloeg na 118 kilometer in de sprint de Australische rensters Chloe Hosking en Sarah Roy. Wild won de rit tenkoers op het eiland Chongming al twee keer eerder, in 2014 en 2015. Available on the iPhone GET IT ON App Store Googk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34