Drenthe Kik gaat koken bij Edwin Vinke Dronken Belgische spookrijder in tunnel 2 MAIKEL HARTE REFERENDUM SLOEWEG EENZIJDIG ONGEVAL Column Deze week hadden wij weer ons traditioneel weekje Drenthe in het voorjaar. Daar liggen de roots van mijn schoonmoeder waardoor mijn vrouw er als kind kwam en eraan verknocht is. Ik snap het wel. Mooie provincie. Het landschap is er anders dan bij ons. Geen pol ders met dijken en kreken, maar vooral veel bos en heide. Het is prachtig, maar ik ga het na een weekje benauwend vinden. Ik mis dan toch vooral de zee en de Schelde en het gevoel van vrijheid dat die me geven. Oh ja en hunebedden hebben ze hier. Daar is Drenthe beroemd om. Wij zijn bij die van Havelte ge weest. Het zal mijn attractie niet worden. Wij parkeerden onze auto bij het bezoekerscentrum al waar wij in een sfeerloze ruimte een bak koffie bestelden. Vervolgens stapten wij naar buiten om dan zo'n hunebed maar eens te bekij ken. Daar bleek dus nog een wan deling van zo'n twee kilometer door een bos voor nodig. Een prachtig bos hoor, daar gaat het niet om, maar dat hadden we al een paar dagen gezien. Daar ston den ze dan: hunebedden. Grote op elkaar gestapelde stenen. Je kan er opklimmen, je kan er onder gaan zitten en als niemand het ziet zou je er tegenaan kunnen piesen. Ver der was er niets. Na twee minuten vroegen m'n dochters of we teruggingen. Ik probeerde ze nog wat cultuurhis torisch besef bij te brengen, maar tevergeefs. En dus liepen we weer twee kilometer terug. Wat dat betreft kunnen de Drenten nog wat van ons leren. Bij ons en in Vlaanderen zou er ge woon een café naast zitten. Ga naar het Verdronken Land van Saeftinghe en stap het gelijkna mige caféetje onder aan de dijk in Emmadorp binnen. Dat is toch een verademing. Het bezoekerscentrum had ook een ideeënbus. Ik heb er maar een briefje ingedaan: café 'De Stenen Kop' of'Café-restaurant In het Zicht der Hunebedden', het lijkt mij wel wat. Rechts van die Hune bedden is een mooi plekje. Met een terras op het zuiden. Bij ons zou er gewoon een café naast zo'n hunebed zitten DESTELLING Vandaag: Ik denk nog vaak aan Pim Fortuyn Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters WIETZE, JIJ? MATTIE Man opgepakt na inbraak Engel Just in Paradiso VLISSINGEN Mooiste foto's van fans van Zeeland HOEK Een öo-jarige man uit Deurle (B) is gisterochtend vroeg aangehouden omdat hij met een slok te veel op door de Westerschel- detunnel was gereden. De politie kreeg rond half zes de melding dat een auto slingerend door de tunnel reed. De bestuurder bleek - door de verkeerde tunnel buis - helemaal van de Zeeuws- Vlaamse naar de Bevelandse kant te zijn gereden. Toen de agenten arri veerden, zagen ze de auto aan het einde van de tunnel bij de slag boom stilstaan. De bestuurder zat achter het stuur. Hij bleek na een eerste ada- manalyse te veel te hebben gedron ken. De man is aangehouden en meegenomen naar het bureau voor een bloedonderzoek. Eerst werd nog gedacht dat de man ook tegen de wand van de tun nel zou zijn aangereden, maar een medewerker van de NV Wester- scheldetunnel heeft de wanden in de betreffende buis gecontroleerd en geen schade aangetroffen. Aan gezien de auto van de Belg wel was beschadigd, wordt aangenomen dat die schade al voor de spookrit was ontstaan. gewoon samen, dat is het. Wouter heeft een beetje dezelfde kookstijl als ik. Ik denk dat we met zijn allen een heel goed team vormen om De Kromme Watergang op een nog hoger niveau te tillen. Het restaurant be staat dit jaar 25 jaar, we hebben mooie verrassin gen voor onze gasten in petto." Althans, meldt eigenaar Edwin Vinke als voorzichtig voorbehoud, als ook het allerlaatste gesprek po sitief uitpakt. „Je weet nooit wat er nog gebeurt. Maar het staat er goed voor." Kik is niet de enige die in Slijk plaat aan de slag gaat. Vinke heeft ook net zijn eigen zoon als sous-chef binnengehaald. „Die wilde eigenlijk de we reld gaan bereizen, maar heeft nu toch een andere keuze gemaakt. Tom is een jonge hond van 21, Wouter is 28 met veel ervaring en ik ben net 50 geworden. We vul len elkaar perfect aan." Dat betekent niet dat de voormalige chefkok van res taurant de Vierbannen in Ouwerkerk nu een veel la gere keukenfunctie gaat ver vullen. „Wij doen niet aan titels", legt Vinke uit. „Ieder heeft zijn ei gen plek in de keuken. We werken zaterdag 6 mei 2017 Gisteren: Echte Zeeuwse kinderen eten vis 575 reacties TERNEUZEN De politie heeft gister ochtend een 44-jarige man gearresteerd die zou hebben ingebroken in een café aan de Baandijk in Terneuzen. Agenten kregen rond 05.10 uur een melding van een in braak in de horecagele genheid. Bij het pand zagen zij een man naar een bestelauto lopen. Toen hij probeerde te vluchten, werd pepper- spray gebruikt om hem aan te houden. Het is nog niet duidelijk of er iets is buitgemaakt. In de omge ving is nog tevergeefs gezocht naar een tweede inbreker. AMSTERDAM Het hiphopduo Engel Just presenteert 12 mei zijn nieuwe album Souve nirs in het Amsterdamse Paradiso. Op Souvenirs staan onder meer drie nummers met Paul de Munnik en één met Diggy Dex. Ook zanger Bart van der Weide van Ra coon werkte mee aan het album. Hij zingt mee op het nummer 'Niemand Hier'. Souvenirs is het vierde album van het duo, waarvan Just (Joost Adri- aansens) uit Middelburg afkomstig is. Ben jij fan van Zeeland? Laat dan zien waarom. Met dat thema houdt de VVV Zeeland ook dit jaar een fotowedstrijd, ledereen kan op de web site fanvanzeeland.nl een account aanmaken en foto's uploaden om mee te doen. Foto's kun nen tot en met 1 novem ber worden ingezonden via de website. Een jury kiest de beste twaalf fo to's uit, waarna het pu bliek via pzc.nl de mooi ste mag aanwijzen. De winnaars van Fan van Zeeland 2017 worden zaterdag 2 december bekendgemaakt. De eerste prijs is een geld bedrag van 250 euro, de tweede een Zeeuws pakket ter waarde van 50 euro en de derde een Routepakket ter waarde van 35 euro. Wouter Kik gaat de keuken van De Kromme Watergang verster ken. De getalenteerde kok uit Bruinisse begint deze maand in het Zeeuws-Vlaamse sterren restaurant. Wendy Wagenmakers Slijkplaat RITTHEM - Een automobilist is gisteren rond 17.30 uur ge wond geraakt bij een ongeluk op de Sloeweg Noord bij Ritthem. De bestuurder kwam met zijn auto tegen de vangrail aan en botste op een boom. Het slachtoffer werd uit de auto geknipt en naar het ziekenhuis gebracht, foto frans bosscha

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2