ft 9 Wietze zonder zijn 'Mattie' naar Talpa? 24 M ANGELA KIJKT TV Jim Bakkum (29) heeft een hoofdrol te pakken in 'On Your Feet', de musical over het veelbewogen leven van Gloria en Emilio Estefan. De zanger/acteur speelt Emilio, de echtgenoot en producer. „Een heelgrote eer." Sonja Barend was donderdag weer eens op televisie, in de documentaire die Coen Verbraak in 2012 over haar car rière en drijfveren maakte. Het was dus een herhaling, maar ik zag hem voor het eerst en dan maakt dat weinig uit. Maar belangrijker nog: ze zei een paar dingen die vijfjaar later nog altijd hout snijden. Dat er steeds de zelfde gezichten opdraven in talkshows, bij voorbeeld. En dat presentatoren van nu hun handen liever niet 'vuil' maken en daarom gasten uitnodigen die met élkaar in debat gaan in plaats van met hen. In haar geval was dat wel anders. En hup, daar waren weer een paar fragmenten uit de oude doos. Het was een genot om terug te zien. En om sommige momenten voor het eerst te beleven, want gek genoeg heb ik niet bijster veel herinne ringen aan Sonja. Wij keken het vroeger thuis niet vaak, vermoed ik. Wij waren ook geen VARA-gezin, wij waren meer van Mies. Die overigens ook pas weer op tv was, in De Wereld Draait Door om een bundel met columns te promoten. Bij haar kreeg ik precies hetzelfde gevoel als bij Sonja donderdag. Dat ik het type ou dere, wijze dames op televisie mis. Vrouwen die een berg levenservaring hebben en dat ook meenemen in een gesprek. Die rust uit stralen, omdat ze weten wat ze kunnen en zich niet gek maken om hun imago. Die niet plat gebotoxed zijn, maar hun kraaienpoot- jes en rimpels tonen, ook toen ze nog weke lijks op tv waren, wat hun status alleen maar verhoogt. Dat wat we bij Rob Trip, Jeroen Pauw, Matthijs van Nieuwkerk, Pieter Jan Hagens, Jaap Jongbloed en Paul Witteman allemaal heel normaal vinden, zeg maar. Terwijl er nagenoeg geen presentatrice van 55 jaar of ouder meer te vinden is, zeker niet in een belangrijk programma. Dat zou onzin zijn. Maar tegen de bazen in tv-land wil ik wel graag zeggen: maak ko mende jaren niet de fouten van jullie voor gangers. Kijk naar kunde, niet naar leeftijd. Het hoeft echt niet allemaal piepjong. Ik zie graag Chantal Janzen, maar ook Linda de Mol nog een hele poos. Annechien Steen huizen én Antoinette Hertsenberg. Geral- dine Kemper én Anita Witzier. En over 20 jaar alsjeblieft ook nog gewoon Eva. Mét kraaienpootjes. Quote van de dag Gelukkig geeft het KNMI mooi weer op, dus we gaan er met elkaar op een geweldige manier van genieten. Eerbewijs Emerald Massale tv- herdenking JIM BAKKUM SPEELT EMILIO ESTEFAN Jim Bakkum heeft net weer voet aan de grond gezet in Nederland. De zanger/acteur is net te rug van een dagje foto- shoot op Ibiza. Daar voor genoot hij van een weekje vakantie in Zeeland met zijn vrouw Bettina Holwerda en de kin deren Lux (4) en Posy (2). „Het was even heerlijk na die drukke periode. En we hadden nog mooi weer ook." Bakkum: „Terwijl ik in eerste instan tie dacht dat ik die niet kon doen. Musicals, theater, dat vergt veel van je gezin en sociale leven. Ik dacht dat het niet zou passen. Aan de eerste au ditierondes heb ik dan ook niet mee gedaan. Later werd ik weer gebeld of ik toch auditie wilde doen." „Omdat ik de rol kon verdelen. Dus vier voorstellingen per week en niet zeven." Gloria en Emilio hebben hun goed keuring gegeven aan deze cast „Normaal word ik inder daad wel gevraagd, echt een luxe, maar dit is een Ameri kaanse productie. Zij willen de acteurs gewoon zelf zien, of je nu Jim, Chantal of weet ik veel heet. Vajèn (van den Bosch, zijn tegenspeelster die Gloria speelt;, red.), heeft echt heel veel audities gedaan. Ik had geluk, want ik hoefde maar drie keer en ik voelde al snel dat het de goede kant op ging. Wat ik wel eng vond was het dansje dat ik middenin de groep moest doen. Binnen twintig minu ten even een choreo aanleren, nou, dat kan ik niet zo snel, hoor. Ik scheet in m'n broek. Maar gelukkig is Emilio geen dansrol." „Daar prijs ik mezelf heel gelukkig mee, zeker als je bedenkt dat Gloria en Emilio hun goedkeuring hebben gegeven aan deze cast. Dat geeft een boost. En we gaan ze straks ook nog eens ontmoeten bij de repetities. Het is een eer dat ik Emilio mag spelen. Zoveel hits op zijn naam, zoveel grammy's gewonnen. Een icoon in de Mattie en Wietze, die 5 jaar lang een duo op Qmusic vorm den, gaan los van elkaar verder. Na maanden van onderhande lingen met SkyRadio, onderdeel van Talpa Radio, besloot Mattie toch zijn huidige werkgever trouw te blijven. Hij sloot een nieuw contract af met Qmusic en deed dat zonder zijn voorma lig partner in crime. De vraag bleef of Wietze ook alleen bij Talpa welkom was. „Het klopt dat we in gesprek waren met het radio-duo Mattie en Wietze", aldus een woordvoerster van Talpa Radio. „Blijk baar heeft Mattie ervoor gekozen om solo verder te gaan. We zullen de gesprekken met Wietze de Jager ze ker voortzetten. Mocht hij besluiten te vertrekken bij Qnausic, hij is meer dan welkom!" Gisteren dook een snoeiharde e-mail op van Wietze die zijn voormalig goede vriend neerzet als een 'matennaaier' en 'leuge naar'. Ze zouden immers samen naar Sky - onderdeel van John de Mols Talpa Radio - gaan. Achter Wietzes rug om zou Mattie toch nog hebben onder handeld met Qmu sic over een solo show. 'Een ma tennaaier voor wie een bankre kening belangrij ker is, dan afspra ken nakomen en een goede vriend schap', schreefWietze. 'Het lijkt mij enorm beklem mend voor je, dat jij je moet ver dedigen met al je leugens.' Mattie Valk reageerde giste renochtend op de uitgelekte mail in zijn show bij Qmusic. Hij stak de hand in eigen boezem. „Ik baal er enorm van dat ik mijn geloofwaardigheid heb ver speeld bij Wietze." Dames Begrijp me niet verkeerd, ik pleit er heus niet voor om Sonja of Mies terug te halen. 1 Reageren? angela@persgroep.nl Lee Towers neemt een voorschot op de titel van zijn Feyenoord. zaterdag 6 mei 2017 MUZIEK Zangeres Caro Emerald is in de Royal Albert Hall in de Britse hoofdstad on derscheiden voor de verkoop van meer dan 150.000 toe gangskaarten voor concerten in Groot-Brittan- nië sinds 2011. TELEVISIE Vijf miljoen mensen hebben de Nationale Dodenherden king op De Dam (NP01) in Am sterdam en op de Waalsdor- pervlakte in Den Haag (RTL) be keken. De Na tionale Doden herdenking op NP01 trok de meeste kijkers: 2,6 miljoen. 3 ■u o Deze musical is magisch Dennis Jansen Ze komen er weer aan, de druktes. Je speelt in een nieuwe film Huis vrouwen Bestaan Nieten hebt de hoofdrol te pakken in On Your Feet. Waarom ging je toen wel? 44 Je hebt in zeven musi cals gestaan, waarom dan auditie doen? Je kreeg de rol... Dj Wietze de Jager is ook zon der zijn Qmusic-collega Mattie Valk welkom bij Talpa Radio. Dat laat een woordvoerster van John de Mols bedrijf we ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26