Pandakijkers moeten zes kilometer met bus Een Koning om in te lijsten 19 Man van Syriëganger Laura H. vocht in Irak voor Islamitische Staat De echtgenoot van de teruggekeerde Syriëganger Laura H. is opgepakt in de Iraakse stad Mosul. Ibrahim el I. vocht nog steeds voor IS. Dat roept nieuwe vragen op over de ontsnapping van Laura uit het kalifaat. Een kroonjuweel voor in de boekenkast Bestel nu via pzc.nl/koning BON KONINGSBOEK bruncj Primera kwamen, belandden ze in een vuurgevecht tussen IS en Koerden terecht. Ibrahim raakte gewond en bleef achter. Laura zei tegen de Koerden dat ze Ibrahim niet hoef den op te halen. De jonge vrouw werd al jaren door haar man mis handeld. Opdracht van IS Het Openbaar Ministerie is nog niet overtuigd van Laura's 'goede' motieven om terug te keren. Het OM wil meer onderzoek doen naar haar rol in het kalifaat en naar haar vlucht. Justitie houdt er zelfs rekening mee dat Laura met 'een opdracht van IS terug is'. Dat haar man Ibrahim als strijder is gear resteerd, zal ervoor zorgen dat het OM nog meer vragen heeft. Het is opmerkelijk dat hij, na wat volgens Laura's zeggen een ontsnappings poging was, niet door IS is gestraft. De terreurbeweging heeft vaak deserteurs geëxecuteerd. Ook verklaarde Laura dat haar man als verhuizer werkte in IS-ge- bied. Hij zou nu tegen de Irakezen hebben verklaard dat hij al enige tijd strijder was. Laura's advocaat Michiel Pestman wilde gisteren niet op de arrestatie van Ibrahim reageren. Het is onduidelijk wat er met Ibrahim zal gebeuren. Bijna een jaar lang denkt iedereen, inclusief zijn eigen familie, dat de Nederlandse-Palestijn Ibrahim I. (28) dood is. Overleden aan zijn verwondingen bij zijn mislukte 'ontsnapping' uit het kalifaat. Of als straf voor die vluchtpoging geëxe cuteerd door Islamitische Staat. Gisteren bleek dat Ibrahim uit Zoetermeer nog leeft én nog steeds strijdt voor IS. Ibrahim I. is woens dag opgepakt na een gevecht tussen een sjiitische militie en IS in de buurt van Mosul, de Iraakse hoofd stad van Islamitische Staat. Hij zou daar aan de zijde van twee Russi sche IS-strijders hebben gevochten. De arrestatie van Ibrahim wordt gefilmd door een Irakese journalist, die de video doorspeelt aan een Ne derlandse correspondente. Ibrahim bevestigt zijn identiteit tegenover de Irakese journalist, ook zijn fami lie in Nederland zegt dat hij het is die op de beelden hardhandig wordt gearresteerd. Ibrahim vertrekt eind 2015 samen met Laura en haar twee jonge kin deren vanuit Zoetermeer naar Syrië om zich aan te sluiten bij terreur groep Islamitische Staat. Ze wonen een tijdje in Raqqa en verhuizen la ter naar Mosul. In de zomer van 2016 duiken de 21-jarige Zoeter- meerse en haar kinderen plotseling op in Iraaks Koerdistan. 10.000 euro Laura vertelt op een tv-zender ont snapt te zijn uit IS-gebied. Koerdi sche Peshmerga-strijders hebben haar bij geholpen. Later blijkt dat haar vader 10.000 euro aan tussen- personen heeft om de vlucht te fa- ciliteren.Terug op Schiphol wordt Laura aangehouden en vastgezet op de terreurafdeling van de ge vangenis in Vught. Ze vertelt de politie dat ze al snel spijt had van haar reis naar IS-gebied: 'het was mijn stomste keuze ooit.' Nadat ze ook haar man had overtuigd, wil den ze met de kinderen ontsnap pen, stelt Laura. Dat ging bijna mis. Vlak voordat ze in veilig gebied Die bezoekers worden dan met pendelbussen naar het zes kilome ter verderop gelegen dierenpark ge bracht. Het braakliggende voormalige militaire terrein (Delm-terrein) heeft volgens Ouwehands-direc- teur Robin de Lange voldoende plek voor de 1.400 extra auto's waar het dierenpark op rekent als de pan da's binnenkort aan het publiek ge toond worden. Ook als de parkeer plaats van de dierentuin nog niet vol is, zullen automobilisten al naar het terrein verwezen worden. Kaarten bestellen moet voortaan via internet. Dan weet Ouwehands exact hoeveel bezoekers er ver wacht worden en kunnen ze de stroom vooraf inplannen. Deze week werd bekend dat Wa- geningen niet wil meewerken aan een parkeerplaats binnen haar ge meente omdat daar bij de eigen be woners weinig draagvlak voor was vanwege de te verwachten ver keersdrukte. De Lange hoopt dat die overlast vanaf het Delm-terrein binnen de perken kan worden ge houden. Het terrein is van verschil lende kanten te bereiken en de pen delbussen kunnen zowel via de noord- als de zuidkant van het dorp Rhenen naar het dierenpark rijden. De Ouwehands-directeur hoopt snel een definitieve oplossing voor het parkeerprobleem te vinden. Het Delm-terrein kan tijdelijk gebruikt worden. „Ik hoop dat we nog dit jaar een definitieve plek vinden." Een unieke kijk in het Leven van ons koningshuis in een Luxe uitgave met een oranje Leeslint. Geniet van 288 pagina's aan prachtige foto's en Leuke verhalen. Het ideale cadeau voor Moederdag. ut J-maTs zaterdag 6 mei 2017 PC Veel vragen na arrestatie doodgewaande jihadist Cyril Rosman Rotterdam/Mosul Ibrahim I. is opgepakt in Mosul, filmbeeldameral--waelly De extra bezoekers die Ouwe hands Dierenpark hoopt te krij gen met de komst van de twee reuzenpanda's, moeten voorlo pig parkeren op een braaklig gende terrein tussen Eist en Rhenen. Ivar Penris Rhenen/Elst Wu Wen, een van de twee pan da's in Rhenen. THEREADSHOP O.a. verkrijgbaar bij: AKO, BLz., Bruna, Cigo, Libris, Primera, The Read Shop. Vcnrr 2-T \mm~ ós

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21