Pennings focust op Vlissingen O O) 0) O Kleine kans 22 ZEELANI De Nooijers veilig na uitspraak KNVB Minnaard start slotrit als leider Siereveld brengt toppers op de been VROUWENVOETBAL HANDHAVING IN HOOFDKLASSE Het vrouwenteam van IJzendijke kan terugkijken opeen geslaagd debuut in de hoofdklasse van het zaterdag voetbal. Vorige week werd tegen Ter Leede 2(2-1- zege) het hoofdklasserschap veiliggesteld. Een knappe prestatie. Maar een nieuwe trainer heeft de ploeg nog steeds niet. Trainer Gérard en zijn spelende zoon Bradley de Nooijer uit Oost-Souburg waren gisteren vóór het slotduel met FC Den Bosch al zeker van lijfsbehoud in de Jupiler League. Hekken sluiter Achilles'29 kreeg in de namiddag te ho ren dat het drie punten in mindering kreeg. Het gat met de Dordtse nummer voorlaatst werd daardoor vijf punten, onoverbrugbaar dus. Na de 5-1-nederlaag tegen Jong PSV bood het aangekondigde onderzoek van Achilles'29 naar de juridische mogelijkheden om de drie punten terug te krijgen, ook geen soelaas meer. Istvan Bakx uit Vlissingen was trefze ker FC Oss, terwijl Thomas van den Houten uit Goes zijn rentree maakte bij Telstar. Wielrenner Marco Minnaard uit Wemeldinge is de nieuwe leider in de Franse vierdaagse Rhöne-Alpes Isère Tour. De Zeeuwse coureur van Wanty-Groupe Gobert nam gisteren na de derde etappe de leiding in het algemeen klassement over van Jeremy Cornu. Dat deed Minnaard door stevig in het eerste peloton te blijven zitten (hij werd zevende en noteerde zo zijn derde top 10-klassering op rij), terwijl Cornu in een tweede peloton op ruimte ach terstand binnenkwam. In het klassement heeft Minnaard twee seconden voorsprong op een andere Nederlander, Pascal Eenkhoorn. Hij leidt ook in het puntenklassement. Hoek benut de vrije zaterdag (de hoofdklasse A bestaat uit een oneven aantal ploegen) van daag om Giovanni Siereveld uit te zwaaien. De aanvaller speelde tien seizoenen bij de club en komt na de zomer uit voor Vlissingen. Als dank voor bewezen diensten krijgt hij een afscheidswedstrijd aangeboden. Het huidige Hoek 1 speelt tegen een team met oud-ploeg genoten bij Hoek van Siereveld, zoals Geert Bosschaart, John Schot, Istvan Bakx, Gert-Jan van Leiden en Lionel Lord. Om 14.30 uur wordt in Hoek afgetrapt voor een duel over twee keer een half uur. Na afloop volgt er een huldiging voor de verdediger. Groene Ster Handbal Trainer Guust van de Velde is blij dat het doel is bereikt. „Het is een zwaar, maar mooi seizoen ge weest. Het verschil tussen de hoofdklasse en de eerste klasse is behoorlijk groot. In de hoofdklasse wordt er in een hoger tempo ge speeld, heb je fysiek sterke tegen standers en de kansen worden be ter benut." Ook het spelen van veel uitwed strijden op kunstgras was nieuw voor de Zeeuws-Vlaamse voetbal sters. „We waren aan elkaar ge waagd. We zijn slechts één keer weggespeeld door Jong PEC Zwolle. Het viel gelukkig ook mee met blessures en schorsingen", stelt Van de Velde vast. Een hoog tepunt was het bekerduel in de achtste finales thuis tegen Telstar, dat IJzendijke met 1-3 uitscha kelde. De 57-jarige trainer uit IJzen dijke neemt na drie mooie seizoe nen (voorlopig) afscheid van het vrouwenvoetbal. Zijn vrije tijd gaat straks op aan het klussen in het huis van zijn dochter en later dit jaar bij zijn zoon. „Ik krijg het te druk. Ik heb het supergoed naar mijn zin bij deze groep gehad. Er is elke wedstrijd keihard gewerkt voor een goed resultaat." Van de Velde stelde voor de win terstop het bestuur op de hoogte van zijn besluit. De zoektocht naar een opvolger blijkt echter niet zo eenvoudig. Van de Velde: „Je moet er honderd procent voor gaan, be reid zijn om drie keer per week te trainen en er zijn zaterdagen dat je bij uitwedstrijden naar Friesland Als de nood aan de man is, ben ik bereid één keer in de week training te geven Als Vlissingen de vierde plek vast houdt, neemt Pennings op een mooie manier afscheid. Als Halste ren vierde wordt, heeft de oefen- meester kans dat hij volgend jaar actief is op een hoger niveau. „Het is een bijzondere toevalligheid dat we elkaar in deze fase en met deze belangen treffen", geeft de oefen- meester toe. „Maar ik ben nu nog in dienst van Vlissingen en dus focus ik me ook alleen maar op Vlissin gen." Als wij winnen en Nuenen verliest, is het zondag al beslist Bij een zege komt de nacompetitie wel erg dichtbij, met daarna nog slechts één duel. „We hebben alles in eigen hand. Als wij winnen en Nuenen verliest, is het al beslist. Maar dan zijn we dus afhankelijk van anderen en wij moeten juist al leen naar onszelf kijken." De Walcherse ploeg kende geen ideale voorbereiding richting het duel van zondag. „Door de doden herdenking hebben we donderdag niet getraind. Ook hebben we be sloten die training niet naar vrijdag te verplaatsen. Dan blijft alleen de dinsdagtraining over." Aan de an dere kant kwam dat juist wel goed uit. „We zitten in een fase met veel wedstrijden. Vorige week kwam het bekerduel met Hoek nog tus sendoor. Het is dus ook wel goed dat de jongens wat extra rust heb ben gekregen." Bij Vlissingen is het meespelen van drie spelers nog onzeker. Yves Ny- emb, Abdoe Abdenbi en Raymond Wolff hebben fysieke klachten. M^MI NACOMPETITIE zaterdag 6 mei 2017 VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL Aron van Lare is uitgenodigd voor een vier daagse trainingsstage met het Nederlands voetbalelftal onder 14 jaar. De uit Terneuzen afkomstige keeper moet zich maandag in Rijs- sen melden. Dinsdag en donderdag worden wedstrijden tegen Japan gespeeld. Van Lare komt momenteel nog uit voor NAC Breda, maar speelt volgend seizoen bij PSV. Het biljartteam De Goeie Queue waarvan Hulstenaar Jean Paul de Bruijn deel uitmaakt, is na twee overwinningen in de groepsfase al zeker van een plaats in de achtste finales van het EK driebanden klein voor clubteams. De Goeie Queue is het team waarvoor De Bruijn in België competitie speelt. De Bruijn won giste ren allebei zijn partijen. ZV e De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen zijn als nog zesde gewor den in de eredivi sie. Door de uit sluiting van koplo per 't Knooppunt eindigde de club aanvankelijk een plaats hoger. Gis teren werd de uit sluiting (wegens supportersrellen) echter opge schorst. Voor Groene Ster is de zesde plaats nog altijd de hoogste klassering in de eredivisie, 't Knooppunt mag alsnog de playoffs in voor de titel. I Vier Zeeuwse handballers komen vandaag in actie tijdens het NK junioren in Am sterdam. De Mid delburgse hand balbroers Zeno en Ques Canninga en keeper Wessel Groen komen alle drie uit voor het team van Haro Rotterdam. Voor malig Delta Sport- speler Aron Groe nendijk uit Zierik- zee is namens Ta- chos Waalwijk van de partij. Op het NK junioren komen de vier beste teams uit de twee hoogste divi sies in actie. IJzendijke mag trots Aector Doorns IJzendijke - Guust van de Velde Morgen wacht VC Vlissingen een confrontatie met Halsteren. In die ploeg treft de Zeeuwse zondag-hoofdklasser een van de ploegen waarmee het in gevecht is om de belangrijke vierde plek, die waarschijnlijk recht geeft op nacompetitievoetbal om promo tie. Maar ook de club waar trai ner Ruud Pennings volgend jaar aan het roer staat. Daniel Vervelde Vlissingen - Ruud Pennings a A Giovanni Siereveld (r). foto sjaak van der salm Het seizoen van de voetbal sters van IJzendijke kan nog een onverwacht staartje krij gen. Als Stedoco en Viod za terdag niet winnen en IJzen dijke zelf wel wint, wordt de ploeg vierde in de eindstand. Dan neemt de Zeeuws- Vlaamse debutant de periode- titel over van kampioen RCL en speelt het nacompetitie voor een plaats in de top klasse. Kelly van Leeuwe is al sinds de oprichting van het vrouwenteam van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 190