Twee titels inéén weekend? 21 zaterdag 6 mei 2017 Met een beetje geluk is het bij de familie Nieuwkoop dit week end dubbel feest. Bart Nieuw koop kan morgen met Feyen- oord kampioen van Neder land worden, maar zijn oude club kan vandaag al de titel pakken. Als Tholense Boys - waar zijn broers Koen en Sam tot de eerste selectie beho ren - wint van Olympia'60 en concurrent Zwaluwe punten laat liggen bij Noad'67, is het kampioenschap in de derde klasse B binnen. „De situatie is wel een beetje te vergelijken met van Feyen- oord en Ajax", zegt Bart Nieuwkoop. „Tholense Boys moest de afgelopen tijd ie dere wedstrijd winnen, net als wij. En Zwaluwe is eigenlijk Ajax, ja." Omdat er dertien clubs in de derde klasse B zitten, komt Tholense Boys op de laatste speeldag niet in actie. „Ze moeten dan af wachten wat de rest doet. Als ze gelijk eindigen met Zwa luwe komt er een beslissings wedstrijd." Vader John Nieuwkoop speelde ook in het eerste van Tholense Boys en was onder meer bestuurslid bij de club. „Het is wel bijzonder", weet Bart Nieuwkoop. „De club speelt een belangrijke rol bin nen onze familie. Sam en Koen spelen in het eerste, al staat Koen door een sle pende blessure nu al een hele tijd aan de kant. Mijn vader heeft ook in het bestuur ge zeten en doet nog steeds veel voor de club. Als ik kan, ga ik altijd kijken." Net als Feyenoord hunkert Tholense Boys naar een kam pioenschap. De laatste titel dateert namelijk al van 1992. Precies 25 jaar geleden pro moveerde Tholense Boys als kampioen naar de tweede klasse. Bart Nieuwkoop FOTO WIM W0BBES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 189