£'l C9 Bevrijd van populisme Kosten te hoog voor dorpsblad Op Bresjes M mor s K Updaten V* 2 BEVRIJDINGSDAG FEEST VIEREN Commentaar Iederland heeft deze week de oorlog herdacht en de bevrij ding gevierd. Er is veel gesproken over het belang van her denken en over het onderhouden van de vrijheid. In Vlissin- gen hield Heieen Dupuis de Van Randwijklezing. Zij heeft een moeilijke boodschap. Dupuis pleit voor meer tolerantie én voor minder tolerantie. Maximale tolerantie als het gaat om iemands privédomein. Als daarin dingen gebeuren die we moreel verwerpe lijk vinden, maar die niemand schaden, moeten we verdraagzaam zijn. Anderzijds wil Dupuis juist minder tolerantie ten opzichte van mensen die lasteren en beschimpen, de asocialen, de gods dienstwaanzinnigen, de mensen die tirannen volgen. Dupuis wil dat we in verzet komen. Om te beginnen met woorden. Zij vindt het huidige maatschappelijke en politieke debat veel te soft. Deze stelling kan tot misverstanden leiden. Het is nu vijftien jaar na de moord op Pim Fortuyn. Hij doorbrak de zachte lijn met enig succes. Willen we meer van dat soort politiek? Moeten we zo bot stelling nemen als Geert Wilders? Heeft het zin je woede uit te spreken, zo als Dupuis suggereert? Afgemeten aan de uitingen van extremisme zijn de tegenstellin gen in de Nederlandse samenleving zeker niet groter dan die in lan den om ons heen. Hier is geen aanleiding voor het alarmniveau dat Dupuis bepleit. Nederland heeft vooral behoefte aan een bevrijding van het populisme, de kretologie zonder oplossingen. Nederland heeft behoefte aan redelijkheid. Die gedijt goed bij een kalm be toog, zonder veel confrontatie, zonder grote woorden. Daarom is het moeilijk in te zien wat we opschieten met de felle lijn van Du puis. Die zal de gemoederen mogelijk alleen maar verhitten. Het al ternatiefis een zachte stem, uiteraard wel met een keiharde hand having van de regels en de rechten die we nu in Nederland hebben. Felle lijn van Heieen Dupuis past slecht bij de redelijkheid die Nederland nodig heeft Op Bresjes is waarschijnlijk het meest professionele dorpsblad uit de regio. Het komt elke twee weken uit, heeft een oplage van 2.800 stuks en heeft dezelfde layout als streek bladen als Rondje West en de Sinc- falbode. Het wordt dan ook gedrukt bij een echte drukkerij - Duren- kamp in Aardenburg. De eerste Op Bresjes verscheen in 1999. Nu is het bijna voorbij, deelt de redactie in het nieuwste num mer mee aan de lezers. „Het blad vol krijgen is nooit een probleem geweest. Het financieel rondkrijgen was daarentegen moeilijker. On danks een groot aantal trouwe ad verteerders en donateurs was er jaarlijks een tekort." De gaten wer den gedicht met het uitgeven van verschillende boeken, maar ook dat is niet meer vol te houden. Het blad vol krijgen is nooit een probleem geweest Nieuws over Breskens komt voortaan te staan in Rondje West, dat in heel West-Zeeuws-Vlaande- ren wordt verspreid. De redactie van Op Bresjes neemt in de zomer afscheid met een laatste boek, met oude foto's uit en over Breskens. ALMANAK Vanachter het computerscherm klonk gegrinnik. „Moet je nou eens kijken", riep de Goese naar haar collega'sEn daar lazen vier paar ogen op de website van een lokale artiest een bood schap uit het verleden. „Sinds kort heb ik deze website. Ik ben er heel blij mee. Ik heb nog geen Hyves, maar dat zal binnenkort wel komen." Luid gebulder op de werkvloer. De jongste collega keek verwon derd naar het scherm en snapte niet waar haar oudere collega's zo uitbundig om moesten la chen. „Wat is dat, Hyves?" Bombardier schrapt 123 banen Dansen op muziek van DJ Peter Infoavond over sportfonds Vroege vogels in Het Zwin zaterdag 6 mei 2017 Het tweewekelijkse blad 'Op Bresjes' houdt op te bestaan. Er komt niet genoeg geld binnen om de drukkosten te kunnen be talen. Eind juli komt de laatste editie uit. Martijn de Koning Breskens - Redactie van Op Bresjes Tip? redactie@pzc.nl BRUGGE Bij tram- en treinenbou- wer Bombardier in Brugge verdwijnen 123 van de ruim 400 banen. Dat heeft de directie van het bedrijf gisteren laten weten aan het personeel. De productie van voertui gen vindt voortaan alleen nog plaats in de vestigin gen in Frankrijk en Tsje chië. Ook de ondersteu nende diensten verdwij nen uit Brugge. Daar blijft alleen een onderhouds- tak over. HULST In ontmoetingscentrum De Lieve in Hulst draait DJ Peter zondag dans muziek. DJ Peter draait al 25 jaar op dansmiddagen en -avonden in Zeeland en laat onder meer de stijlen ballroom, latin, fox trot, Engelse wals, rumba en tango horen. Ook line- dance, de hucklebuck en meezingers komen voor bij. Er kunnen verzoek nummers worden aange vraagd. Aanvang 14.30 uur, toegang twee euro. OOSTBURG De gemeente Sluis houdt maandag een infobijeen- komst over het Jeugd- sport- en Cultuurfonds. Daar sloot Sluis zich begin dit jaar bij aan. Het fonds ondersteunt ou ders van kinderen die het lidmaatschap van een sport- of cultuurclub niet kunnen betalen. De info avond is bedoeld voor deze verenigingen en is in de burgerzaal van het gemeentehuis in Oost burg, vanaf 19.30 uur. KNOKKE De provincie West- Vlaanderen houdt op alle zondagen in mei, en op Hemelvaartsdag, nachtegalenwandelin- gen in het Zwin. Die starten al om 5 uur 's ochtends. Meelopen kost 14 euro, kinderen betalen 6 euro. Na af loop kan voor 12,50 euro ook ontbeten worden. Inschrijven: zwin.be. Feestband Tentempiés zorgde aan het eind van de middag voor energieke beats op het Bellamypark. Warme beats op een fris festival De Syrische vluchteling Mohamad Badnjki en Vlissinger Rinus wisselden ervaringen uit over heimwee naar hun geboortegrond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 183