Bresjes op Wielen. mmvv Nieuw museum moet vijfduizend bezoekers trekken De tirannie is meer aanwezig dan wij denken De gemeente Sluis koopt het voormalige hobbyhuis Daansen in Aardenburg om er een nieuw archeologisch museum in te vestigen. Dat krijgt ook een koppeling met de Sint Baafskerk. Bart Nieuwkoop 'Ik kon me bij Feyenoord in de luwte ontwikkelen' Aardenburg moet zich met een nieuw mu seum nog meer profileren als stad van ar cheologie, cultuurhistorie en cultuur, is de achterliggende gedachte van het Sluise col lege. De rijke geschiedenis van het stadje in combinatie met de Sint Baafs, zou Aarden burg een injectie moeten geven die vijfdui zend bezoekers per jaar gaat trekken. Dat is ruim het dubbele van de bezoekersaantal len in de afgelopen jaren, in het huidige ar cheologisch museum. Nadat eerdere plannen faalden, wil het college dat nu bereiken met de aankoop van het voormalige hobbyhuis Daansen, aan Marktstraat Het pand ligt achter de Sint Baafs, waardoor een inhoudelijke kop peling tussen de twee trekpleisters gemak kelijk gemaakt kan worden. In het nieuwe pand moet ook een gezamenlijke opslag en toiletruimte komen. De aankoop van het pand en de noodzakelijke renovatie daar van, wil het college betalen van de verkoop van het voormalige stadhuis, dat zo'n vier ton oplevert, en de 250.000 euro die de raad al ter beschikking stelde. Ook gaat er jaar lijks 50.000 euro naar het museum, besloot de raad eerder. Om bezoekers meer te bieden dan een 'standaard' tentoonstelling met objecten en tekstbordjes, hebben burgemeester en wethouders nog een bedrag van ongeveer drie ton begroot voor de herinrichting en presentatie van de collectie. „We hebben natuurlijk al de vitrines en dergelijke, maar we willen het fatsoenlijk doen", zegt wet houder Peter Ploegaert. Het college denkt We hebben natuurlijk al de vitrines en dergelijke, maar we willen het fatsoenlijk doen daarbij aan 'sfeer, interactie en verrassende presentaties' is te lezen in een uitgewerkt plan. Ook onderhoud aan de beschilderde grafkelders in de Sint Baafs, die de vroeg- Vlaamse schilderkunst laten zien en vol gens het college van nationale waarde zijn, is nodig. Subsidies Het college is voor de inrichting en grafkel ders echter afhankelijk van subsidies van derden, wat een forse onzekere factor is in de plannen. Begin volgend jaar is er zeker heid over verkregen subsidies, maar het pand moet eerder worden aangekocht. Het college wil echter niet met een aangekocht pand zonder inrichting blijven zitten. Ook is het bedrag waarmee het pand wordt aan gekocht misschien nodig als cofinanciering voor subsidieaanvragen. „De aankoop van het pand wordt daarom mogelijk ver traagd, in overleg met de eigenaar", zegt de wethouder, die er vertrouwen in heeft dat er genoeg subsidie wordt toegekend. Als alles gewoon volgens plan verloopt kan halverwege volgend jaar de renovatie en inrichting beginnen. Het nieuwe mu seum zou dan rond april 2019 de deuren openen. De plannen worden dinsdag door de raad besproken in de commissieverga dering. It zaterdag 6 mei 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND5 W - Sfeer en eten proeven Een hapje, een drankje, muziek... alleen de zon ontbrak gisteren nog tijdens de eerste editie van foodtruckfestival Bresjes op Wielen. Dat weerhield dorps- en streekbewoners en toeristen er niet van om lekker eten en sfeer te gaan proeven, waardoor het al 's middags gezellig druk was op het Spui- plein. Vandaag gaat het festival verder: er is opnieuw eten, drinken en mu ziek, en wie weet ook zon. 1 Aardenburg wordt toeristentrekpleister Sophie Stockman Aardenburg - Peter Ploegaert, wethouder ZEELAND 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 182