£"l C9 Bevrijd van populisme Veel borstelen en vegen tegen onkruid K Updaten 2 K BEVRIJDINGSDAG FEEST VIEREN Commentaar Iederland heeft deze week de oorlog herdacht en de bevrij ding gevierd. Er is veel gesproken over het belang van her denken en over het onderhouden van de vrijheid. In Vlissin- gen hield Heieen Dupuis de Van Randwijklezing. Zij heeft een moeilijke boodschap. Dupuis pleit voor meer tolerantie én voor minder tolerantie. Maximale tolerantie als het gaat om iemands privédomein. Als daarin dingen gebeuren die we moreel verwerpe lijk vinden, maar die niemand schaden, moeten we verdraagzaam zijn. Anderzijds wil Dupuis juist minder tolerantie ten opzichte van mensen die lasteren en beschimpen, de asocialen, de gods dienstwaanzinnigen, de mensen die tirannen volgen. Dupuis wil dat we in verzet komen. Om te beginnen met woorden. Zij vindt het huidige maatschappelijke en politieke debat veel te soft. Deze stelling kan tot misverstanden leiden. Het is nu vijftien jaar na de moord op Pim Fortuyn. Hij doorbrak de zachte lijn met enig succes. Willen we meer van dat soort politiek? Moeten we zo bot stelling nemen als Geert Wilders? Heeft het zin je woede uit te spreken, zo als Dupuis suggereert? Afgemeten aan de uitingen van extremisme zijn de tegenstellin gen in de Nederlandse samenleving zeker niet groter dan die in lan den om ons heen. Hier is geen aanleiding voor het alarmniveau dat Dupuis bepleit. Nederland heeft vooral behoefte aan een bevrijding van het populisme, de kretologie zonder oplossingen. Nederland heeft behoefte aan redelijkheid. Die gedijt goed bij een kalm be toog, zonder veel confrontatie, zonder grote woorden. Daarom is het moeilijk in te zien wat we opschieten met de felle lijn van Du puis. Die zal de gemoederen mogelijk alleen maar verhitten. Het al ternatiefis een zachte stem, uiteraard wel met een keiharde hand having van de regels en de rechten die we nu in Nederland hebben. Felle lijn van Heieen Dupuis past slecht bij de redelijkheid die Nederland nodig heeft Sinds de chemicaliën in de ban zijn, leefden er in Goes wel wat zorgen over wat dat voor het straatbeeld zou betekenen, zegt wethouder Loes Meeuwisse. Maar de ervaring leert inmiddels dat de openbare ruimte er juist netter uitziet dan voorheen. „Je moet heel veel vegen en borstelen, daar begint het bedrijf wat voor ons het onkruid bestrijdt al in februari mee", zegt zij. Het on kruid wat toch de kop opsteekt, wordt weggebrand. Het enige nadeel is dat de me thode van vegen, borstelen en bran den fors duurder is. Meeuwisse: „We zijn nu jaarlijks 90.000 euro meer kwijt aan onkruidbestrijding. Dat geld moet toch ergens vandaan komen, meer gemeenten lopen daar tegenaan." Toch is Meeuwisse blij met het resultaat. „Het is goed te doen, als je We zijn nu jaarlijks 90.000 euro meer kwijt aan onkruidbestrijding vroeg begint met het borstelen. Maar het branden moet je blijven doen, want in tegenstelling tot che micaliën worden de wortels daar niet mee aangetast. Dus daarom moeten er heel regelmatig rondjes worden gereden." ALMANAK Vanachter het computerscherm klonk gegrinnik. „Moet je nou eens kijken", riep de Goese naar haar collega'sEn daar lazen vier paar ogen op de website van een lokale artiest een bood schap uit het verleden. „Sinds kort heb ik deze website. Ik ben er heel blij mee. Ik heb nog geen Hyves, maar dat zal binnenkort wel komen." Luid gebulder op de werkvloer. De jongste collega keek verwon derd naar het scherm en snapte niet waar haar oudere collega's zo uitbundig om moesten la chen. „Wat is dat, Hyves?" Nep-enquête breidt zich uit Fietsenwinkel in pand van It's Pinpasdiefstal op Omroep Brabant KAMPERLAND BEN: Stel debat over super uit zaterdag 6 mei 2017 Gemeenten mogen geen bestrij dingsmiddelen gebruiken tegen onkruid. Dat is een stuk arbeids intensiever én duurder, maar in Goes pakt het goed uit. Luc Oggel Goes - Loes Meeuwisse, wethouder Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE In navolging van Noord- Beveland waarschuwt nu ook de gemeente Kapelle voor misleidende tele foontjes. Er zijn meldin gen binnengekomen van inwoners die gebeld zijn door zogenaamde en quêteurs die volgens eigen zeggen zouden bellen namens de ge meente. Zowel Kapelle als Noord-Beveland geeft aan nu helemaal niet bezig te zijn met een te lefonische enquête. GOES Goes krijgt er een fiet senwinkel bij. In het voor malige pand van elektro nicaconcern It's aan de Wijngaardstraat, dat al zes jaar leegstaat, komt een vestiging van Fiet senwinkel.nl, dat tegen woordig ook fysieke win kels heeft. Een woord voerder van makelaardij Faasse Fermont - die de verhuur regelt - laat weten dat de winkel waarschijnlijk al over en kele weken opengaat. KAPELLE Omroep Brabant be steedt maandag in de uit zending van 18.00 uur aandacht aan een pin pasdiefstal in de Kapelse Albert Heijn. Daar werd op 15 maart de pinpas gerold van een klant. De zaak wordt op de Bra bantse zender behandeld omdat de daders op 11 maart in Chaam het zelfde hebben gedaan. De politie heeft beelden van de daders en hoopt dat zij herkend worden. BEN wil het debat van donderdag over de komst van een Aldi of Lidl naar de Ruiterplaat- weg in Kamperland uit stellen. De partij vindt het onacceptabel dat de achterliggende stukken pas maandag beschik baar zijn. De regel is dat ze minimaal zeven dagen van te voren openbaar moeten zijn. Feestband Tentempiés zorgde aan het eind van de middag voor energieke beats op het Bellamypark. Warme beats op een fris festival Mi De Syrische vluchteling Mohamad Badnjki en Vlissinger Rinus wisselden ervaringen uit over heimwee naar hun geboortegrond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 177