Een ondernemer die zijn bedrijf neerzet als een merk, doet aan employer branding. Hoe trekje de juiste medewerkers aan en hoe behoud je ze? Zes tips. 'Oja, en de borrel op vrijdag. Die is goed. Heel goed!r juiste werknemers aan boord te krijgen. Krimp van de beroepsbevolking is een van de trends. Deze krimp kan maar voor een deel worden opgevangen door technologische ontwikkelingen als robotisering. De ontwikkeling van de technolo gie vraagt om hoger opgeleide werknemers en gaat ten koste van laagopgeleide arbeidskrach ten. Daarnaast is er een tekort aan talent. Door de complexiteit van het toekomstige werk, vooral het werk dat niet valt te automa tiseren, zoeken we meer en meer een schaap met vijf poten. Hoe kan het bedrijfsleven, en vooral het mkb, de hoeksteen van de Nederlandse economie, dan toch aan de juiste medewerkers komen? En niet te vergeten zijn mensen behouden? UWV belicht een facet van personeelswerving dat bij ondernemers zo goed als onbekend is: employer branding. Het is de wettelijke taak van UWV om de arbeidsmarkt trans- Nu de crisis achter ons ligt, hebben werk gevers hun personeel niet meer voor het uitkiezen. Arbeids marktadviseurs van UWV zien dat het aantal moeilijk te vervul len vacatures snel toeneemt, ook in het midden- en kleinbedrijf. Dat geldt niet alleen voor ict'ers, technici of commerciële en crea tieve mensen. Door een aantal trends zal het aanbod van werk nemers alleen nog maar minder worden. Het gevolg: bedrijven moeten harder werken om de parant te maken, vertelt arbeids marktadviseur Yves Pilet van UWV. „Employer branding is het ver sterken van de werkgever als merk om talentvolle medewer kers aan te trekken, te motiveren en te behouden." Een mooi voorbeeld komt uit vacatureteksten van Mediaxplain: 'Let op: Mediaxplain is niet voor iedereen. Alleen de allerbesten krijgen plaats. Oja en de vrijdag middagborrel! Die is goed... heel goed...' Personeelsadvertenties met zo'n tekst springen in het oog. Niet: 'Gezocht een - functie met daarachter het onvermijdelijke Nlediaxplain 22 I DE ONDERNEMER I ZATERDAG 6 MEI 2017 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 145