Mijn man stelt voor dat ik voor de kinderen ga zorgen en minder ga werken. Wat vindt u? Marjan Berk Panel Wijsheid komt met de jaren, maar waarom zo lang wachten? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, buren of vrienden? Leg uw vraag voor aan mensen met levenservaring. Kijkt u even verder in de toekomst, uw toe komst, dan de dag van vandaag. Uw kinderen wor den groot, ze krijgen onher roepelijk minder behoefte aan uw voortdurende aanwezig heid. Want als professionele opvoeder (psycholoog) mag ik MISSCHIEN KUNT U EEN PRAKTIJK AAN HUIS BEGINNEN? een kleine praktijk aan huis, wees creatief, maar gooi die verworven zelfstandigheid niet overboord! Blijf dus vooral uw eigen zelfstandige boontjes doppen. Dan krijgt u ook nooit spijt van een foute beslissing... Mocht u mij een bedillerige, moralistische vrouw vinden, dan doet u lekker wat u zelf leuk vindt. hopen dat u uw kinderen opvoedt tot onafhankelijke mensen. En wanneer u weer terug wilt instappen in uw vak, bent u inmiddels achtergeraakt. Ik begrijp best dat het een aantrekkelijke gedachte is gezellig bij de kinderen thuis te zijn, maar in dat verband haal ik het gouden femi nistische credo maar weer eens tevoorschijn: 'een slimme meid is op haar toekomst voorbe reid!' Zoek uw oplos sing dichterbij. Begin bijvoorbeeld O 2 <0 "O E Ook een kwestie? Stuur uw vraag naar oldskool@ persgroep.nl 621 zaterdag 6 mei 2017 WG Schrijfster (84) met als levensmotto: 'Neem het licht, het is al zwaar genoeg.' Mijn man en ik hebben twee kleine kinderen. Ik heb een baan als psycholoog, hij is financieel adviseur met een eigen zaak. Het is lastig combineren, die twee vaste banen en de kinderen. Mijn man stelt voor dat ik (veel) minder ga werken. Financieel is dat geen probleem en het zou een hoop rust brengen. Maar ik ben opgevoed met het idee datje als vrouw ook financieel je eigen boontjes moet doppen. Hoe kijkt u daar tegenaan? N. J. uit Schiedam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 121