Eten uit de moestuin Geld gelul* Léontine en Sjoerd wonen met Sebastiaan (13) en Balder (11) in een vrijstaand koophuis in Leuvenheim. wie zijn het? 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 -€5000 GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Sjoerd is kri- tischer in wat we uitgeven dan ik." Sjoerd: „De dagelijkse bood schappen doe ik." Léontine: „Op zaterdagochtend." Sjoerd: „6o a 70 euro bij de su permarkt, tientje bij de kaasboer, 15 euro bij de groenteman, 20 bij de slager, dan nog naar de boer derijwinkel voor zuivel. Daar ben ik meestal zo'n 12 euro kwijt." Léontine: „Ik heb het ooit een periode bijgehouden. Toen zaten we op 500 a 550 euro per maand aan eten en drinken. Afhankelijk van hoeveel zaterdagen er zijn en hoeveel feestdagen. Er zal niet veel veranderd zijn. Sjoerd gaat niet voor het goedkoopste, maar wel voor het lekkerste." Sjoerd: „Ik doe die boodschap pen van onze gemeenschappe lijke rekening. Daar storten we ieder geld op. Van die rekening gaat de hypotheek ook af." Sjoerd: „De lasten voor ons huis zijn nogal hoog." Léontine: „We betalen iets meer dan 2.000 aan hypotheek. Het is dan ook een groot perceel, 2.200 vierkante meter. We kochten het huis vijfenhalfjaar geleden. We wilden graag veel ruimte. Mijn kantoor staat in de tuin, Sjoerd heeft een moestuin." Sjoerd: „Dus in de zomer hoefik minder groenten te kopen." Léontine: „Toen we gingen sa menwonen zestien jaar geleden begon Sjoerd meteen met bood schappen doen en koken. Ik vind dat wel makkelijk. Alles voor de kinderen gaat van de gemeen schappelijke rekening. De oud ste zit nu op een school in Arnhem. Zijn treintrajectkaart is een extra uitgave." Sjoerd: „Zijn tussenjaar kost meer dan een gewone school." Léontine: „Links- of rechtsom, zoiets moet gewoon, we zien er allebei de meerwaarde van in." Sjoerd: „Dan besparen we op iets anders." Léontine: „We zijn geen big spenders als het bijvoorbeeld om vakanties gaat. We wande len graag. We lopen in etappes een wandelroute van Amster dam naar de Karpaten, inmid dels zijn we in Oostenrijk beland. We zoeken dan goed kope appartementen uit." Léontine: „Wat gas en licht betreft doen we het heel netjes. We betalen 140 euro in de maand. We stoken niet zo hard en trekken als het koud is gewoon een extra trui aan." Sjoerd: „De kinderen ook, hoor." Léontine: „Ze douchen vaak na het sporten op de club, hier thuis doen ze dat, net als wij, maar twee of drie keer per week. Dat scheelt toch." Sjoerd: „Ik ben 's ochtends om kwart over 6 de deur uit, want ik werk in Eindhoven. Ik koop in de kantine als lunch een salade voor 2,95 euro. Ik ben niet van plan om nog vroeger op te staan om hammetjes te maken." Léontine: „Spullen voor de kinderen koop ik. De oudste 'DE KINDEREN DOUCHEN VAAK OP DE SPORTCLUB' wilde vorig jaar een paar Nikes heb ben, terwijl hij net nieuwe schoenen had gekregen. Dat moest-ie van zijn verjaardagsgeld doen." Sjoerd: „De kinderen kunnen een kleinigheidje verdienen door boekjes rond te brengen voor de kerk, waarvoor ik actief ben. Naast mijn activiteiten doneer ik de kerk 150 euro per jaar." Léontine: „Mijn 'goede doel', is Free a girl. Het grootste deel van de opbrengst van mijn recentelijk uitgegeven boek PowerVrouwen in Beeld gaat daarheen. Dat is minimaal 10.000 euro. Op 16 mei laat ik me vrijwillig twaalf uur opsluiten in een hokje van 1 bij 2 meter, om een beetje een gevoel te krijgen van wat meisjes in India meemaken. Mensen kun nen mij sponsoren." Sjoerd: „Dat vind ik mooi." Léontine: „We hebben het zo goed in Nederland." <1 magazine 41 Teksl EDITH ANDRIESSE Foto KOEN VERHEI JDEN Léontine van Geffen-Lamers (47) Monumenten fotograaf en uitgever Sjoerd van Geffen (45) Beleidsmede werker onderwijs- en onderzoek Gezamenlijk netto-inkomen: €5000 of meer Léontine: een nieuwe Citroën Berlingo - tweezit- ter bleek onhandig met kinderen Sjoerd: te kleine T-shirts Léontine: foto apparatuur Sjoerd: het huis Léontine: H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 100