Axel is in trek bij internationale wielerploegen i 13 gam Jan Meulmeester blikt terug op zijn titels, foto lex de meester zv eeland kan zondag- 1 avond zes kampioe nen rijker zijn. In de zaterdagcompe- Itities kunnen vijf ploegen de titelstrijd komend weekend in hun voordeel be slissen en een dag later kan Luctor'88 de klus klaren. Er zijn nog meerdere Zeeuwse kanshebbers voor een titel en dus ook meerdere ploegen waar de spanning de komende dagen flink zal stijgen. Jan Meulmees- ter, de laatste decennia met acht titels de succesvolste trainer van het Zeeuwse voetbal, weet er al les van en heeft wat tips in huis. „Het belangrijkste is dat je ge woon normaal blijft doen", ver telt de voormalig oefenmeester. „Je moet de druk bij je ploeg weghouden. Dat betekent ge woon trainen en voorbereiden zoals altijd, niet ineens rare din gen gaan doen. Dat kan juist averechts werken." „Ook in tactisch opzicht zou ik niets veranderen", gaat Meul- meester verder. „Gewoon vast houden aan de tactiek van de rest van het seizoen. Die is goed gebleken, waarom zou je dan iets anders gaan doen op het moment dat het erom gaat?" De oud-trainer veroverde in 1972 met Kloetinge zijn eerste ti tel. Daar kwamen later nog kampioenschappen met Oost- kapelle, nogmaals Kloetinge, Veere en Zierikzee bij. „De titel met Oostkapelle in de tweede klasse was het mooiste. Daar door promoveerden we naar het hoogste niveau, dat vond ik wel bijzonder." En hoe vaak hij ook kampioen werd, wennen deed het nooit. Stuk voor stuk verschilden de ti tels van elkaar en iedere keer kreeg de oefenmeester wel met andere dingen te maken in een kampioensjaar. „De ene ploeg was vanaf het begin van de competitie favo riet, dan was de druk van het moeten veel groter", legt hij uit. „Maar er waren ook ploegen waar niets van verwacht werd, waarmee we verrasten. Dan was alles veel vrijblijvender en kon den we vrijer spelen." Maar hoe de situatie ook was, Meulmeester benaderde iedere kampioenswedstrijd hetzelfde. „Een echt geheim had ik niet, hoor", zegt hij. „Normaal blijven doen is het belangrijkste, dat blijf ik zeggen. Normaal doen en ervoor zorgen dat de druk niet te groot wordt." Spelersmateriaal Bovendien is volgens de kampi oenenkweker de invloed van de trainer te verwaarlozen. „Ik denk dat het aandeel in een kampioenschap tien, hooguit vijftien procent is", geeft hij aan. „Natuurlijk moet je punten pak ken door bepaalde beslissingen te nemen. Maar het zijn uitein delijk de spelers die het moeten doen. En als het materiaal niet goed is, ga je waarschijnlijk ook geen titels winnen." Ook met het oog op het vol gende seizoen is het belangrijk dat de selectie op orde is, weet de recordtrainer. „Want ik vind dat je pas een waardig kampioen bent als je een jaar later ook kunt handhaven op een hoger ni veau", legt hii uit. „Van de week las ik dat Bruse Boys al veertien keer kampioen is geworden. Maar ze zijn ook vaak weer ge degradeerd. Wat heb je daar aan?" Tot slot heeft Meulmeester nog één belangrijk advies voor de mogelijke kampioenen van komend weekeinde: genieten. „Van de weg erheen, de kampi oenswedstrijd én het feest ach teraf. Met zijn allen iets bereiken en dan met de platte kar door het dorp; dat vond ik altijd mooi." a Vierde klasse B zaterdag 3. ZSC'62 24-54 Vierde klasse A zondag «f'vvï 5 „A Te midden van de zeven klasse mentstruien presenteerde het be stuur van de Junioren Driedaagse van Axel woensdagavond de 36ste editie van de gelijknamige wed strijd voor renners van zestien tot negentien jaar. Zo'n zestig geïnte resseerden waren naar het Wapen van Axel gekomen om te luisteren naar de woorden van voorzitter Bram Cambier en de andere be stuursleden. Al in oktober stroomden de aan meldingen voor de Junioren Drie daagse binnen, zowel van binnen- als buitenlandse ploegen. „Liefst 73 teams hebben ons aangeschreven", vertelde Cambier. Minder dan de helft van hen (33) doet van vrijdag 19 mei tot en met zondag 21 mei ook daadwerkelijk mee aan de rit tenkoers. Welke ploegen laat je als organisatie wel starten en welke niet? Cambier: „Nationale selecties krijgen sowieso voorrang. Dit jaar doen Zwitserland, Duitsland, de Verenigde Staten, Noorwegen, Finland en Wales mee." „Wat betreft de andere teams kijken we niet alleen naar wie zich het eerst aanmeldt, maar ook naar de kwaliteit van een ploeg", ver volgde Cambier. „Er zitten ook aanmeldingen tussen, waarvan je denkt: doe dit nou gewoon niet. Zo hadden we vorig jaar een aanmel ding van een team uit Indonesië. Zij reden meerdere wedstrijden in Europa en wilden hier ook graag deelnemen. Dat is natuurlijk leuk, maar zij kunnen het niveau niet aan." In totaal staan er twintig teams uit het buitenland aan het vertrek. Cambier: „We proberen altijd een mix te krijgen van Nederlandse en buitenlandse teams." Duitsland vaardigt behalve de nationale se lectie nog twee teams af. Verder starten ook Engeland, Denemar ken, Italië en Frankrijk met één of meerdere teams. België heeft na Nederland de meeste ploegen, zeven stuks. „We zien graag veel Belgen aan de start", zei Cambier. „Omdat de slo tetappe in België wordt afgewerkt en omdat die renners toch altijd veel mensen op de been krijgen." Vorig seizoen stonden er aanzien lijk minder Belgen aan het vertrek van de Junioren Driedaagse, omdat de Belgische provinciale kampi oenschappen gelijktijdig werden verreden. We proberen altijd een mix te krijgen van Nederlandse- en buitenlandse teams Op de voorlopige deelnemers lijst prijken de namen van onder meer Maikel Zijlaard (winnaar Ronde van Vlaanderen en vorig jaar vijfde in de Junioren Drie daagse), de Brit Thomas Pidcock (wereldkampioen veldrijden en winnaar Parijs-Roubaix) en de Deen Johan Tiedemann Lange- balle (winnaar Kuurne-Brussel- Kuurne). Met Ezra Tolhoek, Nick de Munnik, Jochem Runhaar, Lars Oreel, Timo de Jong en Wesley Mol staan er zes Zeeuwen op de deel nemerslijst. Vooral De Jong en Mol zijn aardig op dreef en lieten hun benen al meerdere keren spreken dit seizoen. Parkoers Het parkoers van de Junioren Drie daagse is vrijwel identiek aan dat van vorig jaar. De eerste etappe op vrijdagavond voert van Axel naar Axel over 101 kilometer. Zaterdag ochtend vindt, eveneens in Axel, de elf kilometer lange tijdrit plaats, 's Avonds staat de etappe Sluiskil- Sluiskil (102 kilometer) op de rol. Een dag later wordt de slotetappe verreden. In en rond het heuvel achtige Belgische Velzeke wordt 96 kilometer afgelegd door de Vlaamse Ardennen. De laatste rit is iets ingekort ten opzichte van 2016. „In verband met wegwerkzaam heden", legde Cambier uit. „Er is met de Rekelberg een extra berg bijgekomen, de lengte van de etappe is nu iets korter." vrijdag 5 mei 2017 Daniel Vervelde Serooskerke 1.SPS 24-60 2.Wemeldinge 24-55 PROGRAMMA: SPS-Wemeldinge. Wint SPS de topper tegen We- meldinge, dan is het kampioen. Bij een nederlaag wordt de laatste wedstrijd bepalend. Wemeldinge zou het dan bij een nederlaag van SPS nog kunnen redden. Ook ZSC'62 blijft daarmee in race. 1. Luctor'88 24-59 2. Breskens 24-55 3. Steen 24-52 PROGRAMMA: Luctor'88-Clinge, Breskens-RIA W. Luctor'88 hoeft tegen Clinge al leen maar te winnen, zoals het dit seizoen al negentien keer deed. Bij een nederlaag wordt de laatste wedstrijd bepalend, mits Breskens niet verliest van RIA W. Luctor'88 treft op de slotdag Steen, Bres kens speelt tegen Oostburg. j j0q. Arwin Willemsen Axel -Bram Cambier Maël Guégan won de eerste rit in 2016. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75