Ombudsman: Politie handelde 'niet behoorlijk' 3 Feyenoord kan zondag landskampioen worden. Zeeuwse supporters krijgen nu al kippenvel bij de gedachte. Ze gaan naar Rotterdam. „In De Kuip voel je zondag het beton trillen onder je kont." cVen°o. Remco, Marnix en Angelique Israël (vlnr). foto lex de meester Cornelleke Blok Marnix Israël weet het zeker: „Zondag wordt het een fan tastisch feest in Rotterdam." Een paar weken geleden liet hij al het jaartal 2017 op zijn arm zetten, on der zijn Feyenoord-tatoeage. „Het maakt me bijzonder trots dat ik zondag in Rotterdam die tatoeage aan iedereen kan laten zien. Zo van: 'kijk, ik heb 'm al!'" De Middelburger kijkt de wed strijd tegen Excelsior op een groot scherm in het centrum van Rot terdam, samen met zijn vrouw Angelique en zijn zoon Remco. De hotelovernachting is ook al ge boekt, want maandag wil Israël bij de huldiging zijn op de Coolsingel. De Feyenoorder krijgt al kip penvel als hij eraan denkt. „Ik ben al anderhalve week gespannen. Dit maakt zo veel emoties los. Het is achttien jaar geleden! Feyenoord is altijd de underdog. Ik kreeg als fan soms veel over me heen. Alle ups en downs heb ik meegemaakt. Ik doe alles voor die club. Ik ben een volwassen man, maar ik vind het lastig om hierover te praten. De bekerwinst van vorig jaar was mooi, maar het landskampioen schap is het ultieme." En mocht het toch niet lukken? „Dat is geen scenario waar ik over nadenk. Ze staan al het hele sei- Als Feyenoord speelt, dan nemen we geen telefoon op en gaan we de deur niet uit zoen bovenaan. Ze staan vier pun ten voor met nog twee wedstrij den te gaan. Dit wordt gewoon ap peltje-eitje. Het lijkt me veel erger als ze een week later pas kampioen worden. Dan kunnen we namelijk niet bij de huldiging zijn." Israël is al 25 jaar fan. „Mijn schoonfamilie komt uit Rotter dam. Zo kreeg ik het virus te pak ken. De liefde zit sindsdien heel diep." Zijn vrouw en twee zoons zijn even grote fans. „Ik heb in 1995 mijn vrouw ten huwelijk ge vraagd in de Kuip. Ik stond met knikkende knieën voor 50.000 man. We hebben het feest later ook in het stadion gevierd." De afgelopen twintig jaar had het gezin een seizoenskaart, maar dit jaar ging dat niet vanwege zijn gezondheid. „Nee, dat vind ik niet erg. Ik heb het kampioenschap al twee keer mogen beleven. Ik gun het andere supporters om het mee te maken." Als Feyenoordfans volgen ze niet alleen de wedstrijden, het is een 'way of life' voor de familie Is raël. „We leven als supporters van wedstrijd naar wedstrijd. Als Fey enoord speelt, dan nemen we geen telefoon op, dan plannen we geen afspraken en gaan we de deur niet uit. De Rotterdamse mentaliteit - 'geen woorden, maar daden' - daar kan ik me goed mee identificeren. Geen arrogantie, altijd hard wer ken. Dat vormt ook een rode draad in mijn leven." De Nationale Ombudsman vindt dat de politie 'niet behoorlijk' heeft gehandeld ten opzichte van de Middelburgse Loes Wijgman. De klacht van Wijgman ging over de manier waarop ze door de politie was behandeld in een geschil over een hond. De klachtencoördinator van de politie gaf haar eerder geen gelijk. Wijgman stapte daarop met haar klacht naar de Nationale Om budsman. Wijgman zat in 2014 een nacht in een politiecel omdat ze een hond zou hebben 'verduisterd'. De hond in kwestie was via een stichting voor de opvang van Portugese zwerfhonden bij een kennis van Wijgman geplaatst. De Middel burgse was tussenpersoon voor een stichting die ervoor zorgt dat straathonden worden geadopteerd. Het dier liep al na een paar dagen weg en werd na een week zoeken door Wijgman teruggevonden. Omdat ze er geen vertrouwen in had dat de hond bij de kennis in goede handen was, nam ze contact op met de stichting, officieel nog de eigenaar van het dier omdat de adoptiebaasjes nog in een proefpe riode zaten. De stichting raadde haar aan de hond bij zich te hou den. De kennis deed daarop aangifte van verduistering. Omdat Wijg man weigerde de hond mee te ge- Er wasgeen spoedeisend belang, de hond was niet in gevaar ven, werd ze door politie aangehou den en opgesloten in een politiecel in Torentijd. Toen bleek dat de hond van de stichting was, zoals Wijgman steeds had gezegd, mocht ze de volgende ochtend naar huis en werd de zaak geseponeerd. De Nationale Ombudsman keurt het optreden van de politie af. „Ge let op deze omstandigheden is de Nationale Ombudsman van oor deel dat het op die bewuste avond aanhouden van verzoekster (Wijgman) niet proportioneel was. Het had in de rede gelegen om ver zoekster voor de volgende dag te ontbieden op het bureau, om daar de zaak verder uit te zoeken. Het is duidelijk dat de aanhouding van verzoekster als een pressie middel door de politie werd ingezet om de hond boven water te krijgen. De Nationale Ombudsman is van oordeel dat het handelen van de po litie in strijd is met het evenredig- heidsvereiste." Die houdt volgens de ombudsman in 'dat de politie in een opsporingsonderzoek de werk wijze kiest die voor een burger het minste bezwarend is en zo gering mogelijk inbreuk maakt op de le venssfeer'. Dat is hier niet het geval geweest, vindt de ombudsman. „Er was geen spoedeisend belang, de hond was niet in gevaar. Het ging hier ook niet om een ernstig straf baar feitmaar eerder een feit dat plaatsvond in het kader van een ci vielrechtelijk conflict." De ombudsman vindt het ook niet kunnen dat een van de politie mensen zich op Facebook over de zaak had uitgelaten. „Terughou dendheid van politieambtenaren in hun vrije tijd op social media is ge boden, wanneer zij zich uitlaten over zaken waar zij zelf vanuit hun werk als politieambtenaar bij be trokken zijn." vrijdag 5 mei 2017 Dit maakt zo veel emoties los - Marnix Israël De Nationale Ombudsman tikt de politie op de vingers van wege het optreden tegen een Middelburgse vrouw. Theo Giele Middelburg - Nationale Ombudsman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71