Kerk Ovezande toont Heilig Hartbeelden Borsele maakt eind aan overvolle stoepen Interior S 35 p thonet, marcel breuer 7 Buurt toost op de bouw van eerste nieuwe huizen Woontrend Zeeland BH De kale vlakte aan de Vier Meistraat in Sint-Maartensdijk is weer deels gevuld met woningen. „Eindelijk", verzuchten omwonenden. Na enkele jaren van te genslag viel er giste ren eindelijk weer wat te vieren in de wijk Sint-Maartens dijk-West. Woningcorporatie Stadlander had de bewoners uit genodigd om een toost te komen uitbrengen op de bouw van de eerste vijftien nieuwe huurwo ningen. Ruim vier jaar geleden maakte de corporatie een begin met het grootscheepse plan om 160 verou derde woningen in de wijk te slo pen en te vervangen door nieuw bouw. In onder meer de Vier Mei straat vielen rijen huizen ten prooi aan de sloophamer, maar toen kwam de klad erin. Mede vanwege het economische klimaat bleef nieuwbouw uit. Een kale en vaak natte vlakte bleef over. Dat was veel omwonenden een doorn in het oog. Dat Stadlander nu een voorzich tige herstart maakt, stemt veel mensen tot tevredenheid, maar er is ook nog wel wat scepsis, zo bleek gisteren. De geluiden vari eerden van 'eindelijk gebeurt er weer iets' tot 'het is een begin, maar nu de rest nog.' De vijftien woningen die nu worden ge bouwd, zijn energieneutraal en le- vensloopbestendig. Ze worden grotendeels in de fabriek gefabri ceerd en ter plaatse in een dag in elkaar gezet. De mensen die des tijds moesten vertrekken uit de gesloopte huizen, hebben straks het eerste recht bij de toewijzing. Volgens Bert Jansen van Stad lander wil de corporatie nog altijd het hele plan uitvoeren. Er gaan dus nog heel wat woningen wor den gesloopt. „We moeten wel, want ze zitten echt tegen het eind van hun levensduur aan", stelt hij. „Het zal allemaal wel wat langza mer gaan dan aanvankelijk de be doeling was." Er komen niet alleen huurhuizen. Stadlander wil varia tie en is nog op zoek naar partijen die in de wijk koopwoningen wil len bouwen. Met de gemeente en inwoners wordt ook bekeken hoe de leefbaarheid een impuls kan krijgen. Gedacht wordt aan de aanleg van een nieuw parkje. Dat het feestelijke moment gis teren plaatsvond, had te maken met de locatie van de eerste nieuwe woningen: de Vier Mei straat. Die is in i960 zo genoemd als een eerbetoon aan oorlogs slachtoffers. OVEZANDE In de katholieke kerk in Ovezande begint zondag een expositie over Heilig Hartbeelden. In de kerk staan beelden in alle soorten en maten. Het is inmiddels een traditie ge worden om in mei een expositie in te richten die iets de maken heeft met de katholieke kerk. Dit jaar is gekozen voor Heilig Hart beelden. Een oproep in het paro chieblad heeft veel inzendingen opgeleverd, ook vanuit andere pa rochies. „Veel zijn er wel bescha digd", vertelt Marlies Schenk. „Door de tand des tijds." Vroeger was het in katholieke kringen gebruikelijk om een Hei lig Hartbeeld in huis te hebben. Meestal een Jezusfiguur die wijst op zijn borstkas waar een bran dend hart staat afgebeeld. De be tekenis daarvan is dat hij uit liefde voor de wereld mens is geworden en bereid was daarvoor te sterven. Vicaris Paul Verbeek opent zon dag de expositie om 14.00 uur. De beelden zijn daarna nog tot 17.00 uur te bekijken. De andere ope ningsdagen zijn 14, 21 en 28 mei van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. „Jammer", zegt loco-burgemees ter Ad Schenk. „Ik had het liever niet gedaan." Maar desondanks heeft de gemeente Borsele sinds deze week regels voor het uitstal len van spullen voor de winkels. Zeer regelmatig kwamen klach ten binnen bij de gemeente over reclameborden en andere zaken die winkeliers voor hun zaak neerzetten. Het probleem speelt vooral in de Dorpsstraat in Hein kenszand. „En ondanks dat we ge probeerd hebben om het samen met de winkeliers op te lossen is dat niet gelukt." Nu de regels vastliggen, kan de gemeente boetes uitdelen. Win keliers in de hele gemeente zijn nu verplicht minimaal een meter vrij te laten. „Wij vinden het prima als een winkelier een uitstalling neer zet, maar een trottoir is ook be doeld om overheen te lopen en dat ging soms niet meer." vrijdag 5 mei 2017 Er valt Rob Paardekam weer wat te vieren in West Er werd gisteren nog druk gebouwd in de Vier Meistraat. De huizen worden in een dag in elkaar gezet. FOTO LEO ADRIAANSEN De comfortabele clubfauteuil was in 1930 de bijdrage van de Deutsche Werk- bund aan de tentoonstelling over eigentijdse Duitse meubelproductie in het Parijse Grand Palais. Breuer is er met de S 35 in geslaagd alle eigenschap pen van een vrij verende stalen buizenfauteuil in een vloeiende, doorlopende lijn te construeren. Hierdoor werd het 'Freischwinger'-effect verdubbeld: de onafhankelijk van de zitting verende armleuningen houden het veren van de naar achterhellende rugleuning en zitting in evenwicht. Leer meer over deze design klassieker in onze showroom of kijk op www.woontrend.nl/S35 Borsele heeft regels opgesteld voor het uitstallen van reclame borden of verkooprekken op het trottoir. Dat is het gevolg van overlast in Heinkenszand. Melita Lanting Heinkenszand Duinstraat 18a, Kou de kerke www.woontrend.nl telefoon: 01 18 55 55 60

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65