Nieuwe wijkagent begint in Extra toezicht in nachtelijk Goes m De Horst Excuses aan afgewezen lid van een stembureau O 6 Wonen in een Serviceflat: Marinus Prins begint aan staande maandag als waarne mend wijkagent in de wijken Goes-West, Goes-Centrum en de dorpen 's Heer-Arendskerke en 's Heer-Hendrikskinderen. Prins neemt Joanne Kodde waar, die als expert-wijkagent, tijdelijk aan de slag gaat in Ber gen op Zoom op een leer- en er varingsplaats. Goes heeft momenteel vier wijkagenten; naast Kodde/Prins zijn dat Mascha Roza, Martin Reijntjens en Gilian de Visser. Zij zijn bereikbaar via de website politie.nl. Via 'mijn buurt' kunnen in woners zien wie hun wijkagent is, of er eventueel spreekuur in de wijk is en hoe hij/zij te berei ken is. Daarnaast kan een af spraak worden gemaakt via tele foonnummer 0900-8844. De wijkagenten zijn ook te volgen via sociale mediakanalen zoals Twitter. Marinus Prins beheert ook tijdelijk het Twitteraccount @wa GoesWest. Ze zullen in eerste instantie optre den als gastheer, maar daarnaast het uitgaanspubliek dat overlast geeft ook aanspreken op hun ge drag. Het kan dan bijvoorbeeld gaan om baldadigheid, geluids overlast of wildplassen. De toe zichthouders, die als zodanig her kenbaar zijn, werken samen met de politie en zij letten erop dat de pret tige sfeer zo min mogelijk bedreigd wordt. Burgemeester René Ver hulst hoopt dat de toezichthouders vooral een 'brug' kunnen zijn waar door politie-ingrijpen niet nodig is. Het gaat om een proef die op tien verschillende avonden wordt uit gevoerd. De data staan, afgezien van vanavond, nog niet vast. Er worden particuliere beveiligers ingezet, twee personen per avond. Zij zijn in het centrum aanwezig van 22.45 tot 04.45 uur. De maatregel is onderdeel van het plan van aanpak 'Centrum en Veiligheid. Dat ben jij!' De ge meente, politie, bewoners en hore caondernemers zijn gezamenlijk gekomen tot een integrale aanpak voor het uitgaansgebied in Goes met behulp van de Kwaliteitsmeter Veilig Uitgaan. Onder meer met een enquête onder bewoners en horeca-ondernemers zijn de pro blemen die spelen in kaart ge bracht. Bij bewoners staat geluids overlast van vooral zingend en schreeuwend uitgaanspubliek tus sen 02.00 en 04.00 uur 's nachts bo venaan en dan vooral in het kade- gebied en op de Oostwal. Door ho- Het gaat om een proef die op tien verschillende avonden wordt uitgevoerd reca-ondernemers werden schel den, discriminatie, bedreiging en seksueel geweld het vaakst ge noemd. Enkele van de andere maatrege len die de genoemde partijen met elkaar hebben afgesproken, zijn het aanbrengen van meer licht, het houden van koffietafelgesprekken tussen bewoners en horecaonder nemers. Ook is deze week een anti- wildplascoating aangebracht op panden in de de Papegaaistraat, om die overlast terug te dringen. RILLAND 'Welgemeende excuses' van het Reimerswaalse college van B en W voor Hans Braak. De Ril- lander heeft tot twee keer toe niets gehoord nadat hij was afgewezen als vrijwilliger voor één van stem bureaus in de gemeente. In 2014 was Braak aangesteld als stemmenteller. „De afgelopen Tweede Kamerverkiezing én Pro vinciale verkiezingen is mij per e- mail gevraagd of ik beschikbaar kon zijn als lid van een stembu reau. Beide keren heb ik het for mulier ingevuld teruggemaild, waarna ik niets meer vernam." Procedures Mede naar aanleiding van de klacht van Braak, past de gemeente de werkprocedures aan. Of ook an dere vrijwilligers niets hebben ge hoord, zoekt de gemeente nog uit. „Maar ik kan moeilijk aannemen dat ik de enige ben", aldus Braak. Uw droomhuis vindt u bij: 0113-219445 06-53863250 IN DE REGIO Modeshow bij Leger des Heils Opening theetuin Start van Manhuistuin Concerten MIJN DORP, MIJN STAD Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Op zaterdag 13 mei' 2017 is er weer een Open Dag bij Serviceflat De Horst. U bent dan van 10.30 uur tot 14.30 uur welkom om een kijkje te komen nemen. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. vrijdag 5 mei 2017 BE Luc Oggel Goes In het Goese uitgaansgebied zijn vanaf vanavond toezicht houders actief. Luc Oggel Goes STEENDIJK makelaar taxateur o.g SINT-MAARTENS DIJK Het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk houdt morgen een modeshow met kle ding uit de kring loopwinkel. Aanwe zigen zien hoe ze de aangeboden kle ding kunnen combi neren. De modeshow be gint om 15.00 uur in de kringloopwinkel van het Diensten centrum Loods 3 aan Sportlaan 3 in Sint-Maartensdijk. Vooraf kunnen be langstellenden vanaf 14.30 uur een kopje koffie of thee drinken in 't Tref punt. Na de modeshow is de kledingafdeling geopend. Bezoe kers krijgen een te- goedbon van 2,50 euro om in de kring loopwinkel te be steden. WOLPHAARTSDIJK Theetuin Onder de Notenboom in Wol- phaartsdijk wordt morgen feestelijk geopend, ledereen is tussen 11.00 en 17.00 uur welkom bij de thee tuin aan Noorddijk 10 voor gratis koffie, thee en proeverij- tjes. Ook kunnen bezoekers de sier- tuin en Franse bro- cante bekijken. Harpiste Annemijn Francken zorgt voor muzikale om lijsting. Na de opening is de theetuin steeds het eerste weekend van de maand en tijdens feestdagen geopend. De Engelse high tea is op doorde weekse dagen het hele jaar door te re serveren. GOES De Manhuistuin Concerten in Goes beginnen zondag met bigband The Evergreens uit Ka- pelle. Het concert begint om 12.00 uur aan de Zusterstraat 11 in Goes. Bij slecht weer wijkt de big band uit naar de Grote Kerk. OLDTIMERRIT GOES De Kiwanisclub Goes-de Bevelanden houdt morgen haar jaarlijkse oldtimerrit. De start is tussen 10.00 en 10.30 uur bij Hotel Van der Valk in Goes. De rit voert 's morgens over dijken en wegen in de Zak van Zuid-Beveland. De mid dagroute leidt de deelnemers langs de noordkant van Zuid- Beveland langs het Veerse Meer, door de Wilhelminapolder en langs de Oosterschelde naar de finish om 16.00 uur. Het eindpunt is op het terrein van touringcarbedrijf De Baar Leendertse aan de Choorhoekseweg in Wemeldinge. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling Anita Berrevoets; Buurthuis De Pit, 10.00 uur - Weke lijkse wandelactivi teit 'Elke Stap Telt'; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spinne, 15.30- 18.00 uur - Gratis Streetball Street- dance voor jonge ren van 12 tot 18 jaar; KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur- Vrij biljarten; KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur - Biljarten voor seni oren; WILHELMINADORP Dorpshuis Het Wil- helminahuis, 10.00- 12.00 uur - Digitaal Café; YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, overdag - Expositie keramiek Jos van Bommel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64