Taakstraf voor dreigen met bommen en geweld De Horst Tips 7 De pluizige shetlandveulens zijn om te zoenen. En ook hun moeders doen het bij het publiek goed. Eigenlijk te goed. Wonen in een Serviceflat: SBlHSg||i GADRABOS KRAAMTIJD Boswachter Alex de Visser maakt het seri eus mee. Komt-ie een kijkje nemen bij de shetlandpony's in het Gadrabos in Burgh-Haamstede, loopt er opeens ééntje met inge vlochten manen rond. De dieren zijn ook om te knuffelen, zeker het pasgeboren kleine grut. Toch is hun aaibaarheidsfactor één van de redenen dat Staatsbosbeheer beetje bij beetje overschakelt op de exmoor, één van de laatste af stammelingen van de oerpony. „Die zijn wat wilder, hebben totaal geen interesse in mensen. Dat maakt het voor mij wel lasti ger om ze te pakken te krijgen. Daar moet ik de gekste capriolen voor uithalen." Eén keer per jaar haalt De Visser ze de kraal in voor een 'apk-check'. Verder houdt hij de dieren vooral in grote lijnen in de gaten. In de winter zoekt hij ze een paar keer in de week op. Eten ze, drinken ze en staan ze bij de kudde? Zo niet, dan is er mis schien wat mis. Nu, in de veulentjestijd, wipt de boswachter als het kan elke dag even langs. Op de Vroongron- den zijn tot nu toe twee exmoor- veulentjes geboren. En in het aangrenzende Gadrabos heeft De Visser al vijf shetlandveulentjes geteld. De lente is een prachtige tijd, geniet de veeman van Staats bosbeheer. „Maar op een gegeven moment ben je dat ook wel weer beu hoor. Elke tijd heeft z'n charme. Ieder seizoen heeft wel wat." Joggers en fietsers steken door lopend via het fietspad de Vroon- gronden over. De exmoors blijven keurig op afstand, in tegenstelling tot de Shetlanders die er eerst graasden. Die kwamen gelijk het fietspad op om te kijken of er nog iets te snaaien viel. Veel te vaak wel, met alle gevolgen van dien. In plaats van schrale grassen kre gen de Shetlanders voedselrijke traktaties voorgeschoteld. Met de ziekte hoefbevangenheid als re sultaat. „Elk jaar moesten we wel één of twee Shetlanders laten in slapen." Daarnaast moeten shet landpony's, in tegenstelling tot exmoors, jaarlijks worden ont wormd en bekapt. Allemaal redenen om de shet- landertjes in de toekomst gaan deweg, door natuurlijk verloop, door exmoors te vervangen. Maar niet allemaal, zegt De Visser. De kortpotige grazertjes doen het prima op Stampersplaat en Veer- Elketijd heeft z'n charme, leder seizoen heeft wel wat Voor het geval de man weer in de fout zou gaan, kreeg hij ook aanvul lende straffen: een boete van vijf honderd euro, een taakstraf van 52 dagen en een celstraf van twee we ken. Dat alles voorwaardelijk. Daar naast mag B. in welke vorm dan ook geen contact meer opnemen met bakkerijgrondstoffenproducent Zeelandia en woningbouwvereni ging Zeeuwland of de medewer kers daarvan. B. had begin november 2026 Zee landia in Zierikzee bestookt met dreigende e-mails. Als er niet rap drie miljoen euro in contanten werd overhandigd dan zouden op 29 september van dit jaar, om drie uur 's nachts drie brandbommen ontploffen, zo had hij gedreigd. Het geld was bedoeld voor twee ex-medewerkers, die volgens B. ten onrechte - al dan niet met een ont slagvergoeding na een langdurig dienstverband - het bedrijf hadden moeten verlaten. B. kon absoluut niet tegen zoveel onrecht, dus van daar deze actie. Naast de affaire Zeelandia had B. het ook gemunt op de voormalige directeur van Zeeuwland, A. de Ceuster. Die had hij begin dit jaar gemaild: „Hier past slechts één straf: de doodstraf." Hier was de frustratie van B. dat het Multi Functioneel Centrum in Zie rikzee moest worden gesloten op basis van volgens B. gemanipu leerde cijfers. En evenals bij Zeelan dia werden ook hier de medewer kers bestookt met beledigende Hebben die mensen u gevraagd om voor hen op te komen? Ik denk het niet. mails. Voor de officier van justitie was de hele handel en wandel van B. volkomen onbegrijpelijk. „Ik schrik van uw agressiviteit", zei ze. „Hebben die mensen u gevraagd om voor hen op te komen? Ik denk het niet. Het enige dat u heeft be reikt is dat u alleen maar mensen lastig valt. Dit moet stoppen. Ik raad u aan om eens met uw huisarts te praten." mansplaat, twee eilanden in de Grevelingen. En in natuurgebied Dijkwater zijn de shetlandpony's helemaal niet meer weg te den ken. Daar spelen ze een belang rijke rol in het behoud van de zeldzame harlekijnorchis. Met hun geringe gewicht zijn het top pertjes bij het naweiden en zor gen ze ervoor dat de orchidee het niet aflegt tegen woekerend riet. „Het zijn echt heel goede hove niers." Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Op zaterdag 13 mei 2017 is er weer een Open Dag bij Serviceflat De Horst. U bent dan van 10.30 uur tot 14.30 uur welkom om een kijkje te komen nemen. Serviceflat De Horst De Horst 48 4461 WZ Goes vrijdag 5 mei 2017 Esme Soesman Burgh-Haamstede 1) Ga niet naar de dieren toe. „Mensen willen altijd een nóg betere foto dan ze al kunnen maken." 2) Geef de grazers niets te eten. Eten ze te voedselrijk dan kunnen ze hun energie niet kwijt en worden ze ziek. 3) Blijf op de paden. 4) Hou honden aan de lijn waar het moet. Dat is ook in het be lang van de hond. Shetlanders deinzen niet altijd voor honden terug en kunnen in groepsver band heel lelijk doen. „Dus dat is ook in het belang van de hond". Daarnaast komen de boswachters maar al te vaak in het geboorteseizoen verhon gerde reekalfjes tegen waar van de moeder te grazen is ge nomen door honden. Kijk voor filmpjes op pzc.nl - Alex de Visser, boswachter De politierechter in Middelburg heeft gisteren een taakstraf van 48 uur opgelegd aan de 58-ja- rige J. B. uit Zierikzee. Die kreeg de straf vanwege bedreigingen met bommen en geweld. Er was honderd uur taakstraf en twee weken voorwaardelijk geëist. Ad Roos Middelburg - Officier van justitie 3D Boswachter Alex de Visser: „Het vee is er om het landschap open te houden." fotoernestaverburg Shetlandertjes zijn echt tophoveniers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58