Interior S 35 p thonet, marcel breuer 6 Gebrekkig onderhoud aan toeristische route Woontrend Zeeland De toeristische wandelroute langs zeven belangrijke monumenten - de stadsjuwelen van Zierikzee - be staat uit infoborden op de grote parkeerplaatsen, veertig tegels in het wegdek richting binnenstad en vierhonderd zilveren medaillons (Zeeuwse knoppen) in het trottoir. Veel van die medaillions zijn ver dwenen of gebroken, meldt Ros kam. Volgens hem zijn er ook veel bekrast omdat de gemeente met een staalborstel de stoepen heeft geveegd. De ANWB-informatieborden aan de gevel van monumenten zijn vervangen door zwarte 'langspeel platen' van de gemeente. De nieuwe bordjes hangen hoog en de letters erop zijn klein. Rolstoelers en kleine mensen kunnen ze niet lezen. Met de straattegels gaat het ook niet goed, schrijft Roskam. Die op de kruising van Korte Nobelstraat en Anthoniesdam is kapotgereden door vrachtverkeer. De tegel is nooit vervangen en het gat is opge vuld met asfalt. Voor de Zuidwelle- brug is ook een tegelgat met asfalt dicht geplamuurd. De bij de route behorende web- Medaillons zijn gebroken of verdwenen site is volgens Roskam - die zelf de website Zierikzee Monumentstad beheert en informatie plaatst op de elektronische billboards in de stad - nagenoeg onbekend bij het pu bliek. Bij sommige monumenten geeft de site verkeerde of onvolle dige informatie en onder de knop 'Ontdek Zierikzee' is niets te vin den. Collectors items „We hebben zelf ook gemerkt dat onderhoud nodig is", reageert wet houder Jacqueline van Burg op de brief van Roskam. „Die kapotte te gels gaan we vervangen, maar ik denk dat ze nog gebakken moeten worden. Ook de verdwenen Zeeuwse knoppen worden vervan gen. Ze worden losgereden of door mensen meegenomen. Want het zijn collectors items, zo heb ik be grepen. En wat voor een losse stoeptegel geldt, geldt ook voor deze knoppen en tegels. Als je schade ziet, moet je de servicelijn bellen. Dan wordt het gerepareerd." Dat de gemeente medaillons met een staalborstel heeft beschadigd, betwijfelt Van Burg. „Mensen lo pen over de medaillons. Dat kan dus net zo goed normale slijtage zijn." IN DE REGIO Opening Repair Café Expositie MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 5 mei 2017 SD Geen glans meer op stadsjuwelen Het onderhoud aan de Stadsju- welenroute door Zierikzee schiet tekort. Dat meldt Jaap Roskam van stichting Zierikzee Monumentenstad in een brief aan het gemeentebestuur. Ton van den Nouweland Zierikzee -Jaap Roskam (Zierikzee Monumentenstad) ZIERIKZEE Het nieuwe Repair Café Zierikzee Poortambacht bij kinderboerderij De Punt aan Schelde- straat 3 wordt za terdag 13 mei om 10.00 uur geopend. Vanaf 11.00 uur staan reparatiedes kundigen klaar om bezoekers te hel pen met hun ka potte spullen. Het Repair Café Zierikzee Poortam bacht is iedere tweede zaterdag van de maand ge opend van 10.00 tot 14.00 uur. BROUWERSHAVEN Schilderessen Co- rine den Boer-Boot en Joyce Weber ex poseren vanaf za terdag 13 mei in Brouwershaven. Corine schildert met olieverf en mengt al haar kleu ren zelf. De onder werpen haalt ze uit haar eigen omge ving, zoals de koeien van haar veestapel. Haar stijl is realistisch en na tuurgetrouw. Joyce maakte voor de expositie een serie olieverfpor tretten van denk beeldige personen in een expressio nistische stijl. De portretten hebben geen titel, de kijker bepaalt zo zijn eigen beeld. De ex positie wordt zater dag 13 mei om 16.00 uur geopend in de Kunstcadeau winkel aan Zuiddijk- straat 2 in Brou wershaven en is te bekijken tot en met 8 juni, op woens dag tot en met za terdag van 11.00 tot 17.00 uur. GEBOREN NA BOMBARDEMENT De comfortabele clubfauteuil was in 1930 de bijdrage van de Deutsche Werk- bund aan de tentoonstelling over eigentijdse Duitse meubelproductie in het Parijse Grand Palais. Breuer is er met de S 35 in geslaagd alle eigenschap pen van een vrij verende stalen buizenfauteuil in een vloeiende, doorlopende lijn te construeren. Hierdoor werd het 'Freischwinger'-effect verdubbeld: de onafhankelijk van de zitting verende armleuningen houden het veren van de naar achterhellende rugleuning en zitting in evenwicht. Leer meer over deze design klassieker in onze showroom of kijk op www.woontrend.nl/S35 Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl telefoon: 01 18 55 55 60 BOXTEL Theo van Duin uit Boxtel vierde woensdag zijn 100ste verjaardag. Als onder meer militair, leraar radartech niek, reisleider, kapitein, docent klassieke muziek, wereld reiziger en Legobouwer was en is zijn leven avontuurlijk en rijkelijk gevuld. Het leven van Van Duin begint op 3 mei 1917 in Zierikzee. Zelfs over zijn geboorte tijdens de Eerste We reldoorlog kan hij een bijzonder verhaal vertellen. „Ik ben ei genlijk ter wereld gekomen ten gevolge van een bombarde ment door Engelse piloten. Zij hadden de opdracht Oos tende te bombarderen, maar er stond nogal wat wind waar door ze afdreven richting Zierikzee. Daar werden toen drie bommen op gedropt. Alle consternatie van die nacht bracht bij mijn moeder de weeën op gang. Ik werd drie dagen te vroeg geboren." foto roylazet BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Fiet sen van José Koe- brugge; Tonnenma- gazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacque line Binnendijk; BRUINISSE Brusea, 13.00-17.00 uur: Museum ge opend; De Vanger, 09.00 en 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen, 15.30 en 16.30 uur: Bewegen voor kinderen op muziek-de Pretplan- ner; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Ex positie 25 jaar mu seum en Wind kracht; Centrum Haamstede, 10.00- 17.00 uur: Bevrijdingsmarkt; Dorpshuis de Schutse, 16.00- 18.00 uur: Heren sociëteit, 20.00- 23.00 uur: Klaverjasvereniging; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljar ten/kaarten; NOORDGOUWE Mo More, 15.00- 17.00 uur: Haak- en breicafé; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; Watersnood museum, 10.00- 17.00 uur: Foto ex positie Jakarta, de mensen achter de zeemuur; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; FiZi, 20.00 uur: Jackie; Stad huismuseum, 11.00- 17.00 uur: Tentoon stelling Zilver van Kaft tot Kaft; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Ouderen- soos, 19.30-21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereni ging Nut Uitspan ning; Haven van Bommenede, 11.00- 14.30 uur: Op zoek naar de Grote Vijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57