Wat hulp voor jonge ouders Net een beetje anders bij Kids van Schouwen Misschien duurt het wel weer achttien jaar Ik vind het heel leuk om een keer mee te maken Extra toezicht op uitgaansleven Goes Speelgoed 2 FEYENOORD OP NAAR DE TITEL Commentaar I ij de geboorte van een eerste kind zien ook twee ouders het Geven. Die nieuwe rol heeft soms grote gevolgen voor hun re- "latie. Jaarlijks maken tienduizenden jonge kinderen een scheiding mee. Vaak met grote gevolgen. Steeds meer gemeenten, die verantwoordelijk zijn voor de jeugdzorg, organiseren cursussen voor stellen die in verwachting zijn. Over het nut van deze preven tie is geen twijfel. De Christenunie is een van de partijen die zich sterk maken voor betere preventie en voor begeleiding van jonge ouders. De partij neemt her en der het initiatief om meer te doen. Nu bijvoorbeeld in Woudenberg. Dat is goed. Met één kanttekening: de motivatie van de CU komt voor een deel voort uit religieuze motieven. Voor de partij is het vermijden van echtscheiding een doel op zich. Want bij elkaar blijven past bij de dogmatische standpunten. Het is mooi dat de CU relaties probeert te bestendigen. Als dat kan, is het goed. Maar een 'heilig moeten' mag het nooit worden. Doorgaan zonder gevoelens betekent een ellendig leven. Ook voor het kind. De trend dat gemeenten jonge mensen helpen om goede ouders te worden, is prima. Het is een beetje betuttelend, maar dat is een kleine prijs voor het vermijden van veel narigheid. De privacy moet wel worden gewaarborgd. Het is ongewenst dat de gemeente de re latie van jonge ouders achter de voordeur gaat testen. Het is ook niet nodig. Voorlopig zijn er nog volop andere maatregelen die het voor jonge ouders veel gemakkelijker maken. Denk aan langdurig betaald verlof voor beide ouders. Denk aan een huisvestingsbeleid dat voorkomt dat jonge mensen samen langdurig moeten werken voor hun woonlasten. Denk aan een cultuurverandering waarbij een lege agenda - dus volop tijd voor je kind en voor je partner - status krijgt. Daarvoor moet de CU in Den Haag zijn. De gemeente mag niet achter de voordeur gaan testen of een stel wel 'babyproofis Samen met achttien bedrijven zorgt Wullings voor een creatieve, hippe, sportieve en informatieve ontdekkingstocht in de Putmeet. Niet ouder dan ongeveer twaalf jaar? En altijd al eens kinderyoga of karate willen proberen? Je laten masseren of persoonlijke stempels maken? Dan moet je bij Kids van Schouwen zijn. Met die stempels maken, is het allemaal begonnen. Wullings, van geboortekaartjesbe- drijf Ogeltje, wilde daar een stukje Putmeet voor afhuren. Binnen no time sloten zich allerlei bedrijven bij dat initiatief aan. Nu staan er tien workshops op het programma en nog vele andere activiteiten. Een beetje anders dan het geijkte. Zo kleit een kinderfysiothera peut een drol om problemen met Voelen, ervaren en zien wat er allemaal is de stoelgang bespreekbaar te ma ken. Maar je kunt ook kickboksen, veel minder bekend dan voetbal of hockey. „Voelen, ervaren en zien wat er allemaal is." Er is plaats voor 90 kinderen. Strippenkaarten zijn te koop via: ogeltje.nl. ALMANAK Dat stel uit Koudekerke moest nog een cadeau kopen voor de dochter van een bevriend stel. Het meisje werd vijf en wilde graag iets hebben dat bij een grote speelgoedwinkel te koop was. Dus werd er gezocht op in ternet. Maar hoe heette die win kel nou ook al weer? Het was iets met toys en iets met een X. Voor uit, intikken dan maar, dan zien we het vanzelf, dachten ze. Het resultaat was echter niet bevre digend. Want als je voor een vijf jarige eigenlijk op Toys XL moet zijn en je tikt X Toys in, zie je speelgoed voor een heel andere leeftijd. Odensehuis officieel open Nieuwe chef voor Tafel Thuis Cameramuseum bestaat vijfjaar In het Goese uitgaansgebied zijn vanaf vanavond toezichthouders actief. Ze zullen in eerste instantie optreden als gastheer, maar daar naast het uitgaanspubliek dat over last geeft ook aanspreken op hun gedrag. Het kan dan bijvoorbeeld gaan om baldadigheid, geluidsover last of wildplassen. De toezichthouders, die als zoda nig herkenbaar zijn, werken samen met de politie en zij letten erop dat de prettige sfeer zo min mogelijk bedreigd wordt. Burgemeester René Verhulst hoopt dat de toe zichthouders vooral een 'brug' kunnen zijn waardoor politie-in- grijpen niet nodig is. Het gaat om een proef die op tien verschillende avonden wordt uitge voerd. De data staan, afgezien van vanavond, nog niet vast. Er worden particuliere beveiligers ingezet, twee personen per avond. Zij zijn in het centrum aanwezig van 22.45 tot 04.45 uur. De maatregel is onderdeel van het plan van aanpak 'Centrum en Veiligheid. Dat ben jij!' De ge meente, politie, bewoners en hore caondernemers zijn gezamenlijk gekomen tot een integrale aanpak voor het uitgaansgebied in Goes met behulp van de Kwaliteitsmeter Veilig Uitgaan. vrijdag 5 mei 2017 n Eén keer per jaar wil Karen Wul- lings uit Scharendijke 'iets' doen. Als het maar creatief is en een beetje van waarde. Met het evenement Kids van Schouwen op zaterdag 20 mei lijkt dat aar dig te lukken. Esme Soesman Scharendijke - Karen Wullings, initiatiefnemer Kids van Schouwen Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE Het Odensehuis Schou- wen-Duiveland wordt donderdag 11 mei offici eel geopend door wet houder Van den Bos. Het Odensehuis is een ont moetingsplek voor ieder een die te maken heeft met geheugenklachten of (beginnende) dementie. De opening duurt van 16.00 tot 17.30 uur. Het huis aan de Grevelingen- straat 2 in Zierikzee is ie dere dinsdag open van 10.00 tot 14.00 uur. COLIJNSPLAAT Chefkok Hans Everse (foto) van Cleijenborch CulinR in Colijnsplaat volgt SVH Meesterkok Sjaak Jobse op bij Tafel Thuis van Zorgstroom in Middelburg. Jobse blijft nog een tijd aan voor hij met pensioen gaat. Jobse leidt sinds 1981 de keuken van Zorgstroom. Everse was zijn leerling. Hij stapte in 2007 over naar Cleijenborch. Bei den zijn pleitbezorgers van verse en Zeeuwse producten. ZIERIKZEE Het Cameramuseum aan de Visstraat in Zierikzee viert zijn vijfjarig bestaan. De bezoekersaantallen vertonen een stijgende lijn. Het museum ziet de toekomst dan ook zonnig in. Vrijdag 12 mei opent Pim van der Veer, be stuurslid van de vereni ging van fotograficaver- zamelaars de vernieuwde entree van het museum. Zaterdag 13 en zondag 14 mei is het entree voor half geld. Saartje in Veere Verkoopt keukenspullen en nostalgisch speelgoed. Het is "drukker dan ooit" bij Saartje, dus zoeken wij extra hulp voor de weekeinden. Zowel zaterdag als zondag. Naar keus: ieder weekend of om de 14 dagen. Ook in schoolvakanties. Leeftijd vanaf 15 jaar, m/v, app of sms naar: 06 - 46 71 2 355. Je krijgt razendsnel antwoord. Opa's/oma's/vaders en moeders "zeg het voort" aan uw (klein)kroost! Luc Oggel Goes Veron Schram (18) uit Sluis was nog geen jaar oud toen Feyenoord voor het laatst kampioen werd. „Ik heb het nooit bewust meegemaakt. Daarom is dit een heel speciaal moment." Hij stond voor een groot dilemma, want zondag moet hij eigenlijk zelf op het veld staan: hij zit in het eer ste team van VV Breskens. „Maar ik heb toch voor Fey enoord gekozen. Misschien duurt het wel weer acht tien jaar voor ze kampioen wor den." Na de over winning van Feyenoord op Vi tesse, twee weken geleden, wist Veron het zeker: dit kan niet meer misgaan. Hij regelde via Marktplaats een kaart voor De Kuip. „De spelers komen na de wedstrijd bij Excelsior naar het sta dion toe voor de huldiging. Dat wil ik beleven." Hij boekte met elf vrienden een hotelkamer in Rotter dam: maandag staan ze ook op de Coolsingel om het team toe te jui chen. Winnen ze niet? Dan kan hij vol gende week nog naar Feyenoord- Heracles. „Ik heb in december al een kaart gekocht voor die wed strijd. Gewoon voor de zekerheid." Het wordt 3-0 voor Feyen oord, denkt Siep Schoonen (13) uit Terneuzen. Hij zit zondag in de Kuip, samen met zijn vader Ruud, en kijkt op een groot scherm naar de wedstrijd tegen Excelsior. „Ik vind het heel leuk dat ik een keer kan meemaken dat ze kampioen worden", zegt hij. „Ik denk dat er een groot feest gaat komen." Toch is hij ook een beetje zenuwach tig. „Als ze niet winnen, dan gaat het nog heel spannend wor den." Siep en zijn vader blijven in Rotterdam slapen, want maandag willen ze ook de huldiging van Fey enoord meemaken. Ruud Schoonen kijkt zo mogelijk nóg meer uit naar de kampioens wedstrijd dan zijn zoon Siep. „Ik ben er heilig van overtuigd dat ze winnen. Het wordt een walk-over: in de eerste helft ze drie of vier goals, daarna is het rustig uit- Het moment waarop ze de schaal uitgereikt wordt een apotheose waar je U tegen zegt. Dan trilt het beton onder je kont in De Kuip. Hier snakken we al jaren naar. Het kampioenschap zou een gigantische opste ker voor de club en de zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55