De paraplubak van Max 7 MAISON MARLOUS Van asbak tot zitzak Altijd in huis: een EHBO-koffer Een stof masker voor je longen Uit den boze: een gammel opstapje Weieens met een tweejarige een kringloopwinkel bezocht? Ik doe het regelmatig, niet altijd met succes. De verlei ding is groot om mijn kind los te laten en de hele kin derafdeling te laten uitpak ken, maar dat vind ik 1. geen gepast gedrag en 2. geen gepast gedrag. Terwijl ik met mijn ene hersenhelft m'n dochter probeer te managen en met de andere helft (ik ga er voor het gemak vanuit dat ik voor elke handeling een andere helft gebruik) de kringloop scan, valt mijn oog op deze paraplubak. Dat is mijn eerste ingeving: een paraplubak. Knikkerbaan U moet weten: sinds ik een kind heb, werken mijn her senen als een knikkerbaan. Zo'n hoge knikkerbaan waar je links bovenin een knikker gooit die rustig, rijtje voor rijtje, naar bene den rolt om er uiteindelijk onderaan weer uit te rollen. Mijn hersenen hebben de zelfde relaxte verwerkings snelheid. Een week later herinner ik me de paraplubak pas weer. En besefik dat ik best De vraagprijs lag 200 procent boven het bedrag dat ik betaalde iets gaafs met het ding doen kan, mits ik hem van zijn vage rode kleur afhelp. Warempel! Hij staat er nog. Thuis spuit ik hem roze en inderdaad: hij knapt er zienderogen van op. Terwijl ik even later iets aan het zoeken ben op Marktplaats - ik houd erg van oude spullen, maar dat heeft u misschien al ge merkt - stuit ik op een ad vertentie van een design object uit de jaren 70, ont worpen door de Algerijnse Fransman Max Sauze Iso- cele. Draadstaai Een tafeltje met dezelfde lijnen en dezelfde vorm als mijn paraplubak, maar met glasplaatjes in plaats van een raster van draadstaai. De vraagprijs van dit tafeltje ligt ongeveer 200 procent bóven het bedrag dat ik voor die van mij be taalde. Het schaamrood vliegt me naar de kaken. Ik heb niet alleen een designklas- sieker babyroze geverfd, maar het ook nog aange zien voor een ordinaire pa raplubak. Maanden later krijg ik een berichtje van een col lega. Ze heeft het tafeltje van Max op internet gezien en mijn eerste ingeving was goed: het is wél een pa raplubak. Een heel chique welis waar, maar toch. Ik ben er in ieder geval wel iets beter door gaan slapen. AAN DE SLAG 4. Olifanten 5. Geel 6. Gloeilampen vrijdag 5 mei 2017 Maak altijd gebruik van veiligheidsbril, hand schoenen, gehoorbe- scherming en kniebe schermers. Je lijf moet langer mee dan deze ene klus. Haal ook een EHBO-koffer in huis. En zorg dat je weet hoe je 'm gebruikt. Doe je longen een ple zier en zet een stofmas- ker op. Werk ook met een apparaat dat op stofafzuiging is aange sloten. Zulke apparaten zijn te huur en besparen je ook nog eens een hoop schoonmaakwerk. Even snel de bureau stoel op wieltjes gebrui ken voor de vervanging van dat peertje: de ver leiding is groot. Maar dan ben je stom bezig. Zet je werktrap goed neer. Gebruik nóóit stoelen of wankele op stapjes. Zorg sowieso dat je een klein, solide huishoudtrapje van twee treden in huis hebt. Sinds ze moeder is, werkt Marlous' brein als een knikkerbaan. Dat kan verstrekkende gevolgen hebben. Met het risico voor cultuurbarbaar te worden versleten: vintage kun je he lemaal naar je hand zetten. Bedenk wel dat échte, courante vintage design- klassiekers zwaar in waarde dalen als ze geverfd of verzaagd zijn. Verkoop zo'n item liever aan een lief hebber en koop iets dat wél helemaal naar je zin is. Vintage design is over het algemeen waardevast en van goede kwali teit. Koester uw klassieker, zodat uw kinderen of - kleinkinderen er later ook van kun nen genieten. Designklassie- kers worden vaak opnieuw uitgege- rW ven, of gemaakt in nieuwe (trend)kleu- ren. Denk bij voorbeeld aan de meubels van Arti- fort (zie foto), de lampen van Verner Panton of de kastsystemen van String. €21,95, Qualy €49,90, Le Creuset €19,99, ThumbsUp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47