Steun voor fors meer geld Veiligheidsregio 8 BEVRIJDINGSFESTIVAL RISICOPLAN Na de recente perikelen, met het vertrek van directeur Gerrie Ruijs en een vernietigend organisatie onderzoek van bureau Twynstra Gudde, is de VRZ volop bezig orde op zaken te stellen en nieuw elan te vinden. Cruciaal onderdeel is dat het budget fors omhoog moet, om een gezonde en slag vaardige organisatie te krijgen. De afgelopen jaren heeft de VRZ er nauwelijks geld bijgekregen, doordat de gemeenten de hand zo veel mogelijk op de knip hielden. Het gaat om een bedrag van 2,7 miljoen euro extra per jaar. Nu be talen de gemeenten gezamenlijk 23,5 miljoen euro. De burgemees ters lieten gisteren in het alge meen bestuur blijken daar zich in grote lijnen in te kunnen vinden en de begroting in hun gemeente raden te willen verdedigen. „Dit moet de begroting zijn waar we de komende jaren mee vooruit kunnen", zei Jan-Frans Mulder (Hulst). „Ik denk dat we dit gewoon zo moeten doen", vond ook Anton Stapelkamp (Ka- pelle). „Anders blijf je aanmodde ren." Enkele burgemeesters we zen wel op de diverse armslagen die in de begroting zitten. Rob van der Zwaag (Veere), in het dagelijks bestuur verantwoordelijk voor de financiën, maakte helder dat men Dit moet de begroting zijn waar we de komend jaren mee vooruit kunnen niet op meevallers hoeft te reke nen. „De algemene reserve is nog steeds nihil. Het versterken ervan zit er überhaupt nog niet in." De burgemeesters schaarden zich ook achter het plan van aan pak voor de nieuwe organisatie. Die wordt minder centraal aange stuurd. Waar mogelijk komt de verantwoordelijkheid bij mede werkers zelf te liggen. Het dage lijks bestuur verdwijnt, alleen het algemeen bestuur blijft over. Het plan wordt nog verder uitgewerkt. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Keizer De WD is toch vaak een partij die opmerkelijk in het nieuws komt. De partij heeft inmiddels een bedenkelijke reputatie op gebouwd als het gaat om be trouwbare partijgenoten. Zoals nu met de voorzitter Henry Kei zer (krant 4 mei). Als argeloze lezer van zijn capri olen om, al dan niet integer, op slinkse wijze multimiljonair te worden krijg je toch de indruk dat hij over lijken ging om dat doel te bereiken. De prangende vraag of er nog lijken in de kast achterbleven lijkt in deze zaak tot nu toe on beantwoord. Wordt vervolgd, denk ik zo. Misschien kan hij nu tijdelijk ingezet worden als plofkraak- preventiemedewerker voor de Rabobank. Met zijn impone rende gestalte voor zo'n pinau tomaat moet dat op zich al een extra sein voor plofkrakers zijn om rap de aftocht te blazen, in plaats van de boel op te blazen. Sjaak Oosterling, Europalaan 56, Goes Paul de Leeuw Wat een walgelijk stuk (zater dag 22 april in de krant) ge schreven door de vaste colum nist Paul de Leeuw. Paul geeft aan veel EO-programma's bij naam te kennen. Hopelijk kan doel en inhoud van de EO hem ooit nog eens bereiken, al was het maar om in te zien hoe de omroep op een positieve manier met mensen omgaat. De EO doet haar best een zinvolle boodschap te brengen. Verdie nen zij daarom zo in beeld ge bracht te worden? Enig respect was meer op z'n plaats geweest. Johan en Jenny Harpe, Schellachseweg 5, Gapinge Campus Zeeland Machtswellust kwelt weer uit ogen en oren van de Middel burgse stadsbestuurders. Zo is Campus Zeeland volledig bin nen gegraaid, inclusief de roof tocht op 1/3 van de HZ Vlissin gen, alles onder meewerkend oog van de vazallen in het pro vinciebestuur. Nog meer kwes ties? Trekdijk, uitbreiding Eras- muswijk (ten koste van Sou burg), Cleene Hooge, de wan smakelijke vertoning rond Port- hos. In 800 jaar stadsbestuur nog geen spat veranderd! Hoog moed kent nog steeds geen grenzen. Chris Verheul, Paul Krugerslraat ijlat 39, Vlissingen vrijdag 5 mei 2017 PC De Zeeuwse burgemeesters scharen zich achter de nieuwe koers van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). Dat betekent onder meer dat de gemeenten jaarlijks samen bijna drie mil joen euro meer gaan betalen. Rolf Bosboom Goes Jan-Frans Mulder, Hulst Lichttechnicus Paco Maaskant (onder) en Roel van Laarhoven van het Goese bedrijf Tjoonk zijn bezig met het opbouwen van de lichtmuur op het hoofdpodium van het Bevrijdingsfestival. FOTO'S RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36