Nieuwbouw scholen Souburg gaat door Interior S 35 p thonet, marcel breuer 6 Rijkstoezicht geeft fiat aan miljoenenplan Woontrend Zeeland Omwonenden van de aanstaande bouwlocaties in de Visvlietstraat, Braamstraat en J. de Priesterstraat hebben gisteren een informatie brief gekregen waarin de gemeente aankondigt dat zij binnenkort wor den geïnformeerd over hoe het nu verder gaat. Dat zal over drie tot vier weken zijn, verwacht een woord voerder van de gemeente. De twee scholen hebben vol gende week overleg met de ge meente Vlissingen. Het provinciale fiat moet nog bekrachtigd worden in het college van Gedeputeerde Staten; dat is over drie weken. Het college heeft zich het verwijt van de gemeenteraad en omwo nenden over gebrekkige informa tievoorziening aangetrokken. Aan- wonenden van de Braamstraat voelden zich in februari overvallen door de aankondiging dat het kleine wijkgebouw in hun straat vervangen zal worden door een sportgebouw, mogelijk van zo'n ka liber dat het de Van Duyvenvoorde- hal zou kunnen vervangen. Zij be- Nevenvestigingen van de scholen in de Dongestraat en aan het Oranjeplein komen vrij gonnen een handtekeningenactie. Wethouder Josephine Elliott be loofde de raad in februari met een nieuw plan te komen als de voor ziening in de Braamstraat meer wordt dan een sportlokaal waar beide scholen in kunnen gymmen. Met nieuwbouw in de Van Vis vlietstraat en de J. de Priesterstraat komen de nevenvestigingen van De Burcht-Rietheim in de Dongestraat en van de Tweemaster/Kameleon aan het Oranjeplein vrij. Het terrein aan het Oranjeplein wil WVO- Zorg gebruiken voor de bouw van een nieuw zorgcentrum dat de Zoute Viever vervangt. Het Vlissingse college wilde aan vankelijk de vernieuwbouw van de scholen aangrijpen om gelijk de sportvoorzieningen in Oost-Sou burg te herschikken. Het nieuwe sportgebouw in de Braamstraat zou multifunctioneel moeten worden voor gebruikers in de avonden en weekeinden. Voorlopig is het nog onzeker welke sport- en wijkvoor- zieningen de gemeente aanhoudt. Dat wordt pas duidelijk als de ac commodatie-analyse tegen de zo mer klaar is. Dat wordt de basis op grond waarvan de gemeenteraad keuzes moet maken: houden, ver kopen of slopen. IN DE REGIO Documentaire Marina Abramovic KOUDEKERKE Cursus Fiets Valpreventie O/ MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 5 mei 2017 WA De vernieuwbouw voor de Oost- Souburgse scholen De Twee master/Kameleon en De Burcht- Rietheim gaat door. Rijk en pro vincie keuren het plan van 6,6 miljoen euro goed. Daarmee is het einde in zicht van het be staan op twee locaties, dat de beide scholen al jarenlang lei den in verouderde gebouwen. Claudia Sondervan Oost-Souburg MIDDELBURG Cinema Middelburg vertoont zondag de documentaire The Space in Between - Marina Abramovic and Brazil. De documentaire gaat over de Servi sche kunstenaar Marina Abramovic (foto). Zij toonde haar werk in 1984 tij dens FORUM in Middelburg en in 2015 was er werk van haar te zien in de Kloostergangen van de Abdij. De Engelse documen taire begint om 15.00 uur, tickets kosten acht euro. PMC In Balans - Fy siotherapie Reva lidatie en Stichting Welzijn Veere geven vanaf dinsdag 9 mei de Fiets Valpreven tie Cursus. Deze cursus is be doeld voor senioren die in het bezit zijn van een elektrische fiets. FHet doel is het aantal fietsongeval- len terug te dringen en in het geval van een eventuele val de ernst van de verwondingen te verminderen. De eerste cursus vindt plaats op 9 en 11 mei, de tweede cursus op 16 en 18 mei. Alle bijeen komsten duren van 14.00 tot 16.00 uur bij PMC In Balans aan Duinstraat 16D in Koudekerke. Meedoen aan de Fiets Valpreventie kost 45 euro, opge ven kan via pmcin- balans.nl/fietsval- preventie of via te lefoonnummer 0118-461897. BEACHVOLLEYBAL 7 «Av V VLISSINGEN Stichting Promotie Beachvolleybal Zeeland houdt woensdag 10 mei een beachvolleybalmiddag voor kin deren uit groep 5 tot en met 8. Het toernooi start om 13.30 uur op het Badstrand van Vlissingen bij Zandpaviljoen Pier 7. Dit is gelijk het Beachvolleybalkampioenschap van Vlissin gen en Middelburg. Er wordt in twee categorieën gespeeld: kinderen uit groep 5 en 6 en kinderen uit groep 7 en 8. De fi nalisten kwalificeren zich voor het Zeeuws kampioenschap op 27 mei. Inschrijven kan tot en met vandaag, vrijdag 5 mei, via probeach-zeeland.nl. foto lex de meester De comfortabele clubfauteuil was in 1930 de bijdrage van de Deutsche Werk- bund aan de tentoonstelling over eigentijdse Duitse meubelproductie in het Parijse Grand Palais. Breuer is er met de S 35 in geslaagd alle eigenschap pen van een vrij verende stalen buizenfauteuil in een vloeiende, doorlopende lijn te construeren. Hierdoor werd het 'Freischwinger'-effect verdubbeld: de onafhankelijk van de zitting verende armleuningen houden het veren van de naar achterhellende rugleuning en zitting in evenwicht. Leer meer over deze design klassieker in onze showroom of kijk op www.woontrend.nl/S35 Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl telefoon: 0118 55 55 60 ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt DOMBURG Hal Gemeentehuis, Traverse 1, 09.00- 12.00 uur-Ten toonstelling 'De verre reis van het Veerse vissertje' door Dieuwke Parlevliet KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren MIDDELBURG Abdij, 08.00-16.00 uur - Kinderkleed- jesvrijmarkt en acti viteiten; Het Koffiehuis, Oosterschelde- straat 1, 09.30-11.30 uur - Inloopmoment met koffie en thee OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+; Kasteel Westhove, 10.00-17.00 uur - Expositie 'De mens en omgeving' door Ron Kalle SINT LAURENS Van Serooskerke- laan 9,13.00-16.00 uur - Aquarel Work shop VEERE Museum Veere, overdag - Streek- drachttentoonstel- ling dagelijks te be zichtigen VLISSINGEN Centrum, Overdag en 's avonds - Bevrijdingsfestival; Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur - Peuter- gym; Sint Jacobskerk, Oude Markt 2, 11.30-13.00 uur- Van Randwijklezing Heieen Dupuis; Museum Schelde- werf, Willem Ruijs- straat 100,16.00 uur en 20.00 uur - Voorstelling 'Het Verweer' door De Zeeuwse Komedie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34