II Waterschap knapt 180 km weg op Water- ontharders Jonge Goese gitaarbouwer ziet zijn klantenkring gestaag groeien 5 Gitaren hebben geen geheimen voor Maikel van der Wel (28) uit Goes. In zijn tot werkplaats verbouwde schuur repareert, verbetert én bouwt hij snaarinstrumenten. „Het begint lekker te lopen." water specialist is de schuur achter zijn huis volle dig geoutilleerd. Van der Wel brengt gemiddeld zo'n zestien uur per week door in zijn walhalla, naast een fulltime baan op de gi taarafdeling van muziekwinkel Bax-shop. Want rondkomen van zijn eigen bedrijfje zit er nog niet in, al begint het naar eigen zeggen best lekker te lopen. „Mond-tot- mondreclame doet veel, merk ik. Het zou mooi zijn om er van te kunnen leven, maar dan moet je wel echt heel veel werk verzetten." Naast het reparatie- en afstel- werk is Van der Wel, zelf overi gens een Fender Telecaster-adept, bezig om een eigen, zogeheten 'roadworn' gitaarserie uit te bren gen. Dat is een fonkelnieuwe gi taar, die er uitziet alsof hij al jaren is bespeeld. Die 'relic'-look is ge wild. Het instrument wordt sa mengesteld uit verschillende on derdelen. Het eerste exemplaar is inmiddels klaar en kan worden uitgeprobeerd. Wie weet zwicht de (internationale gitaarscene straks wel massaal voor een Goese 'Wel Guitar'. www.welguitars.com knutselt er niet alleen graag aan, maar speelt ook al vanaf zijn 11de. „Na de middelbare school wist ik niet wat ik wilde, maar ik werk wel graag met mijn handen. Toen zag ik dat Sjak Zwier (een in middels bekende gitaarbouwer uit Vlissingen, red.) een cursus volgde en zodoende heb ik in 2010 een vierjarige opleiding tot gitaar bouwer aan de Internationale Lu- Ze noemden me daar de mierenneuker, omdat ik nogal detaillistisch werkte therie School Antwerpen afge rond." Omdat je voor het sleutelen aan de instrumenten veel specialis tisch gereedschap nodig hebt, heeft Van der Wel eerst nog vier jaar in de bouw gewerkt om alles bij elkaar te verzamelen. „Daar noemden ze me de mierenneuker, omdat ik nogal detaillistisch werkte. Dat komt nu goed van pas." Inmiddels is zijn bedrijfje Wel Guitars een serieuze zaak gewor den. Voorheen zat hij in een ka mertje in huis, maar sinds een jaar Op de werkbank in het atelier achter de wo ning van Maikel van der Wel aan de Goese M.D. de Grootstraat ligt een Gibson Les Paul uit 1972. De iconische gitaar, waar onder anderen gitarist Slash van de Amerikaanse band Guns 'n Roses mee vergroeid is, heeft een afge broken kop. Van der Wel schrikt niet van zo'n op het oog fatale schade. „In principe is alles te fixen", grijnst hij. Snarenplukkers uit de regio we ten de Goesenaar steeds vaker te vinden als er iets loos is met hun instrument. Reparatie- en afstel- werk vormt dan ook de hoofd moot van de klussen die hij uit voert. Maar ook voor customizing, het naar wens van een klant ver bouwen van een gitaar, draait Van der Wel zijn hand niet om. Zo zal een Ibanez Joe Satriani-model straks een totaal ander ui terlijk hebben. De grootste uitdaging is lakschade. „Een flinke diepe kras is lastig bij te werken. Maar een klant verwacht dat het weer als nieuw is." Van der Wel is een echte gitaarfreak. Hij Het waterschap beheert bijna 4.000 kilometer aan wegen in de provincie. Die worden jaarlijks geïnspecteerd. Aan de hand van de resultaten wordt bepaald waar werkzaamheden nodig zijn. Dat kan variëren van het op knappen van kleine delen van de weg tot een complete reconstruc tie. De afsluiting van de wegen loopt, afhankelijk daarvan, uiteen van enkele uren tot enkele weken. Overlast Scheldestromen streeft ernaar de overlast voor het verkeer en de aanwonenden tot een minimum te beperken. Als de werkzaamhe den meerdere dagen in beslag ne men, dan stelt het waterschap omleidingsroutes in. In principe kunnen bewoners altijd hun huis bereiken. Steenslag Na het aanbrengen van een nieuwe wegverharding, kan er steenslag blijven liggen. Die moet in de weg worden gereden. Zolang er steenslag ligt, geldt een snel heidsbeperking. De locatie en de tijdstippen van alle werkzaamheden zijn terug te vinden op live.andes.nl/zeeland. Op de digitale kaart staan ook de werkzaamheden van de andere Zeeuwse wegbeheerders. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl £nj ou, (AWfón vrijdag 5 mei 2017 Maikel van der Wel maakt een zwaar gehavende Gibson Les Paul uit 1972 weer als nieuw. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Maikel weet raad met elke gitaar - Maikel van der Wel Luc Oggel Waterschap Scheldestromen begint volgende week met het jaarlijkse onderhoud aan Zeeuwse plattelandswegen. In totaal neemt het de komende tijd 180 kilometer wegen op de schop. Rolf Bosboom Vlissingen li Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33