ftl Te weinig geld uit Den Haag Walcheren Schoolbesturen gebruiken geld dat bestemd is voor personeel om de stookkosten, schoonmaak en digitale schoolborden te betalen. Ze stellen geen keus te hebben, het ministerie geeft te weinig geld. Bij Bevrijdingsfestival wordt niets aan t het toeval i overgelaten 14°C Nieuwsmedia Besturen van basisscholen gaven tussen 2010 en 2014 5,3 miljard euro uit aan schoonmaak, onderhoud, lesmaterialen en stookkosten, ter wijl ze daarvoor 3,9 miljard kregen, blijkt uit een analyse van adviesbu reau Berenschot. Voor de analyse is 78 procent van de reguliere basis scholen bestudeerd. Het verschil gaat ten koste van extra leraren en ondersteunend perso neel, want de tekorten worden ge- De verwarming móet betaald worden en dan teer je in op het personeelsbudget dekt uit het personeelsbudget, blijkt uit het rapport. Dat betekent dat er in vijfjaar tijd 1,4 miljard euro uit de salarispot aan materieel en onderhoud is uitgegeven. „De budgetten die we krijgen voor onderhoud zijn niet gebaseerd op de nieuwe klimaatinstallaties, digiborden en pc's. Ook op elektra, verwarming en schoonmaak ma ken scholen forse kosten, die niet betaald kunnen worden van het Haagse potje", zegt Thea Meijer, voorzitter van het college van be stuur van scholengroep SPO in Utrecht. Ze bestuurt 35 basisscho len en schat dat ze jaarlijks 10.000 tot 30.000 euro per school meer uit geeft dan er binnenkomt. Het gevolg is dat er minder geld is voor onderwijzers en ondersteu nend personeel, zoals conciërges. Meijer: „De verwarming móet be taald worden en dan teer je in op het personeelsbudget. Het is een soort verborgen probleem, omdat je het niet zo ver laat komen dat je geen verwarming meer hebt." Meijer zegt dat het de hoogste tijd is om de budgetten te herzien. Rinda den Besten, voorzitter van koepelorganisatie PO-Raad, steunt die oproep. „De overheid is mede verantwoordelijk voor het feit dat klassen steeds groter worden en dat leerkrachten steeds meer zelf moe ten doen." Ze wijst erop dat scholen volgens de wet recht hebben op een passend budget. Volgens de PO- Raad moet er vanuit het ministerie jaarlijks 375 miljoen euro bijkomen voor onderhoud. Het ministerie van Onderwijs laat weten dat scholen één pot geld krijgen, waarvan ze zelf mogen be palen hoeveel ze uitgeven aan on derhoud en hoeveel aan personeel. Of het ministerie de analyse van Berenschot onderschrijft, wil de woordvoerder niet zeggen. Marnix Israël uit Middelburg weet zeker dat Feyenoord lands kampioen wordt. Hij heeft de titel al op zijn arm laten tatoeëren. Zondag gaat hij met zijn vrouw Angelique en zoon Remco naar Rotterdam om zijn club toe te juichen. »zeeland2 FOTO LEX DE MEESTER ZEELAND8 vrijdag 5 mei 2017 Bewolkt en overwegend droog pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Titeltattoo School dekt stookkosten uit loonpot Bettine Winters Rotterdam/Utrecht Thea Meijer, scholengroep SPO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1