Schippers wil echt meters gaan maken Cyprus corend EUWS 11 de formatie 15 dagen lang waanzinnige deals! corendon.nl/mania Boef toch niet in hoger beroep Beveiligers schieten per ongeluk Somalische minister dood Rapper Boef gaat toch niet in hoger beroep tegen zijn werk straf van 20 uur voor het ver nielen van een politieauto. Hij zegt dat zijn advocaat hem verkeerd heeft voorgelicht. „Boef accepteert alle gevolgen van zijn daad", vertelt collega Ali B, die de rapper begeleidt. „De advocaat vroeg Boef of hij uitstel moest regelen. Dat kwam Boef wel goed uit, om dat hij het momenteel erg druk heeft. Maar Boef begreep niet dat dit betekende dat hij in hoger beroep zou gaan. Dat wilde hij helemaal niet." De advocaat van Boefis ont slagen. Het nieuws dat Boefin hoger beroep zou gaan, leidde tot boze reacties bij de politie en het Openbaar Ministerie. Bestuurder Albert Springer van de Nederlandse Politie bond uitte forse kritiek. Er is een gesprek geweest. „Hij en Boef hebben het uitgepraat", zegt Ali B. Eis: levenslang voor mensensmokkel Tegen vier leden van een in ternationale bende mensen smokkelaars is gisteren voor een Hongaarse rechtbank een levenslange gevangenisstraf geëist. Zeven andere betrok kenen hoorden lagere straf fen tegen zich eisen. De ver dachten worden verantwoor delijk gehouden voor de dood van 71 vluchtelingen. Zij werden in 2015 in Oosten rijk gevonden in een verlaten vrachtwagen langs de weg. Ze waren gestikt. De Somalische minister van Bouw en Infrastructuur, Ab bas Siraji (31), is woensdag in de buurt van het presidentieel paleis in Mogadishu per onge luk doodgeschoten door vei ligheidsofficials. Een aantal van zijn lijfwachten raakte gewond. Dat maakte politiecommissa ris Mohamed Hassan gisteren bekend.Volgens hem open den bodyguards van Nur Ji- male Farah, het hoofd van de Algemene Rekenkamer, bij een controlepost het vuur op de wagen met Siraji in de ver onderstelling dat er terroris ten in zaten. De auto van de minister zou een straat in het centrum van de hoofdstad Mogadishu heb ben geblokkeerd. In de Somalische hoofdstad plegen islamitische jihadisten van terreurbeweging al-Sha- baab geregeld aanslagen. Daarom gaan regeringsleden en hoge ambtenaren alleen op pad met zwaarbewapende be geleiders. Dag 51 Informateur Edith Schippers be looft het bijna: aankomende week worden er 'behoorlijk wat meters gemaakt'. De onderhandelaars van VVD, CDA, D66 en GroenLinks moeten aan de slag met 'ongeloof lijk veel onderwerpen'. In de voorbije tweedaagse forma- tieweek ging het vooral op kousen voeten. Het overlijden van de moe dervan GroenLinks-voorman Jesse Klaver speelde daarbij een rol, maar het is toch al voorzichtigheid troef. Werd aanvankelijk na enkele da gen van 'inleidend gedans' nog ge steld dat pijnpunten meteen be sproken zouden worden: dat blijkt toch voorzichtiger te gaan. Natuurlijk zijn splijtzwammen als klimaat, inkomensverschillen en asiel wel op tafel gekomen, maar niets wordt op de spits gedreven. Ingewijden vergelijken het met een cirkel waar in verschillende sessies de (moeilijke) kern steeds dichter bij komt, maar nog niet wordt be reikt. „Veel komt pas later aan bod, als er over hervormingen gespro ken wordt", erkent een betrokkene. Het gaat dan bijvoorbeeld over een herziening van het pensioen stelsel, of belastingen. Hoewel Schippers gisteren zei dat die on derwerpen 'al een paar keer' voorbij zijn gekomen, werden verhitte dis cussie erover vermeden. Dat geldt overigens ook voor de verdeling van ministersposten: ondanks geruch ten dat ervoor sommige portefeuil les al namen op tafel zouden liggen, claimt iedereen dat het onderwerp nog niet één keer is besproken. Stapjes Zo is van veel dynamiek geen sprake. Publiekelijk verschuilen de onderhandelaars zich achter holle frasen ('alles wat ik zeg verstoort het proces'), maar ook achter de schermen verloopt het omzichtig en traag. Het zijn 'stapjes', zegt VVD-onderhandelaar Halbe Zijl stra. „En die zetten we wel." Wat het getalm wel oplevert is vertrouwen, want niemand lekte nog informatie weg aan journalis ten de afgelopen weken. En de voorzichtige paring is goeddeels strategisch. VVD en CDA lopen niet erg warm voor een huwelijk met GroenLinks. Andersom even min. Door uit te stralen dat de on derhandeling lang en afgewogen zijn, moet op z'n minst de schijn worden gewekt dat de huid duur wordt verkocht. Veelzeggend is hoe WD'er Zijl stra gisteren antwoordde dat hij na weer een dag onderhandelen 'niet vrolijker' is geworden over de sla- gingskansen. „Maar ook niet som berder", zo voegde hij wel gehaast toe. En mochten Mark Rutte (VVD) en Sybrand Buma (CDA) nu toch al merken dat een geslaagde formatie er niet in zit, dan houden ze de ka ken op elkaar. Zij willen een mis lukking niet aangewreven krijgen: liever zien ze Klaver dan weglopen. f 8 DAGEN Excursiereis Cyprus 3* Logies Ontbijt Ar Art' CVoor 1003 meer Last NYinute Deals kiyk op „ivefside Gor<*" vrijdag 5 mei 2017 GO DEN HAAG Nederland scoort slecht bij het terugdrin gen van de uitstoot van koolstofdioxide. In 2016 nam de C02-emissie uit fossiele brandstoffen met 0,4 procent toe. Gemiddeld nam in de EU de uitstoot met 0,4 procent af ten opzichte van 2015. BOEDAPEST BESTE BAGUETTE Kleur, smaak, alles is belangrijk bij het kiezen van het beste stokbrood van Parijs. Gisteren streden bakkers weer om de eer in de Franse hoofdstad, fotoafp MOGADISHU Rouw bij het lichaam van minister Abbas Siraji. fotoafp Echte pijnpunten in de formatie worden nog vooral vooruitge schoven om de poging niet te laten klappen. De onderhande lingen tussen VVD, CDA, D66 en GroenLinks komen zo moeizaam op stoom. Volgende week moet het tempo omhoog. Tobias den Hartog Hanneke Keultjes Den Haag Jesse Klaver heeft het druk op het Binnenhof, foto bart maat/anp e199 1 AU Inclusive Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11