O CD O V* De Kroo: 'Absolute grens bereikt' Selectie van Kloetinge 2017/18 12 ZEELANI Handbalsters verder als HC Zeeland Fransman verpest feestje van Minnaard TOP hofleverancier van Zeeuws team KLOETINGE MAAKT ZICH OP VOOR SLOTFASE Kloetinge heeft het fundament gestort en vervolgt de jacht op de titel zaterdag. Rust is het toverwoord bij de eersteklasser. De handbalsters van SV Orion, EMM/Olym- pus en HV Delta Sport gaan vanaf komend seizoen samenwerken onder de naam HC Zeeland. Dat is de uitkomst van het overleg dat de afgelopen maanden plaatsvond tussen de drie Zeeuwse verenigingen. De vrouwen van EMM/Olympus spelen momenteel op het hoogste niveau in Zeeland. Zij wisten zich af gelopen seizoen ondanks de nodige personele problemen te handhaven in de eerste klasse. Het Walcherse team nam afscheid van coach Ron de Waal en een aantal speelsters. Delta Sport-voorzitter René Fondse is enthousiast: „Dit is iets unieks in Zeeland." Wemeldingenaar Marco Minnaard kon de zege al bijna ruiken, maar zag Jeremy Cornu woensdag in de eerste etappe van de Rhöne- Alpes Isère Tour met de eer strijken. De Fransman bleef de Zeeuwse wielrenner van Wanty-Groupe Gobert net voor en pakte de eerste ritzege. Minnaard moest het doen met een eervolle tweede plaats, voor de Aus traliër Jai Hindley. Dat betekent ook direct dat hij de tweede plaats in het algemeen klassement inneemt. In totaal staan er vier etappes op het pro gramma in Frankrijk. De laatste wordt zater dag verreden. Korfbalcoaches Edwin Coppoolse en Leon Kloet hebben zestien Zeeuwse spelers opge roepen voor het treffen met het Nederlands team. TOP Arnemuiden levert liefst acht spe lers. Het duel wordt dinsdag r6 mei (om 20.00 uur) afgewerkt in sporthal De Sprong. Toe gangskaartjes kosten 3,50 euro. EK ZK dammen I r lijkt geen vuiltje aan de lucht bij zaterdag eersteklasser Kloetinge. De hoofdmacht van de I voetbalclub koerst af op het kampioenschap in de eerste klasse, de sterkhouders willen graag blijven en de spelers waar technisch manager Kees Zwam- born en de nieuwe hoofdcoach Marcel Lourens het niet in zien zitten, morren niet. En met nog twee speelronden te gaan weet ook de buitenwereld met wie de Bevelandse club de hoofdklasse in hoopt te gaan. Eén voor één werden de spelers gisteravond in de kantine naar vo ren gehaald om hun krabbel onder een contractje - zoals dat tegen- woordig gaat - te zetten. Zwam- born sloot de handtekeningsessie af met de woorden dat de selectie voor komend seizoen nagenoeg TWINTIG SPELERS rond is en ook Lourens kreeg nog kort het woord. De clubman, dit jaar nog als stagiair/assistent van de huidige hoofdcoach Arie van der Zouwen op de bank, had tijd voor wat vragen uit de zaal met spelers en pers als toehoorders, maar wilde geen antwoord geven op vragen over de toekomst. Prematuur Dat achtte hij nogal prematuur, nu - met nog twee cruciale wedstrij den tegen Oranje Wit (zaterdag) en WNC (volgende week zaterdag) op het programma - nog niet eens ze ker is in welke klasse hij met Kloe tinge mag starten. Ambities uit spreken heeft dus niet zoveel zin en zouden de druk enkel nog maar kunnen laten toenemen. Een ver- Gedurende deze drie dagen logeren op het Hippisch Sportcentrum De Kroo tweehonderd paarden in de hiervoor speciaal opgezette tenten en komen er achthonderd combi naties aan de start. De organisatie kampt met een enorme wachtlijst met gegadigden. „We moesten des tijds verplicht onze datum van juli naar begin mei verschuiven. Daar waren we bepaald niet blij mee. Maar het pakte goed uit", vertelt Martin de Kroo van de organise rende stichting. Schot in de roos „Het bleek zelfs een schot in de roos. Het deelnemersveld was met een enorm groot en groeide ge staag. Met de achthonderd starts is dit jaar de absolute grens bereikt. We kiezen voor een kwalitatief hoogstaand evenement. Dan moet je soms noodgedwongen 'nee' ver kopen. Anders heb je kans dat je het niet meer kunt behappen en breek je af wat je in jaren hebt opge bouwd." Luisteren en het programma in de loop der jaren aanpassen naar de wens van de ruiters ligt volgens De Kroo aan de basis van het succes. „De ruiters kunnen hier paarden van verschillende niveaus gedu rende deze drie dagen in diverse ru brieken uitbrengen. Dat past per fect in hun programma in de aan loop naar het outdoorseizoen. We hebben de accommodatie met een extra inspringpiste uitgebreid. En ik ben ervan overtuigd dat de goede naam die we met ons internatio naal CDI hebben opgebouwd heeft geholpen. Springen en dressuur, het zijn twee totaal verschillende disciplines, maar de ruiters spreken met elkaar over de accommodaties en de sfeer." Met een twee fasen klasse M par cours bijten de ruiters vrijdagmor gen om acht uur het spits van de twaalfde editie af. De Grote Prijs Nieuwland - een 1.40m nationaal klassiek met barrage - vormt het hoogtepunt van de driedaagse. De Kroo: „Met zo'n veertig deelne mende combinaties vestigen we ook daar weer een nieuw record." Met de Jackpot voor alle klassen wordt zondag het evenement afge sloten. donderdag 4 mei 2017 ZB HANDBAL WIELRENNEN KORFBAL De selectie: Petra van Belzen, Emmelie Bou- wens, Demi Mondeel, Jeanine Marijs, Anita de Ridder, Peter van Belzen, Dylan Gillissen, Jur- gen Janse (TOP Arnemuiden), Linda Burger (DSC), Joyce van Eenennaam, Thomas Mesu, Ronald Wisse (Ondo), Aïsja Zuidweg, Gijs Gil lissen (Swift), Dennis Broerse (Tjoba), Justin Koppejan (Fortis). De hoofdmacht van Sparta Rotterdam is in de zomerstop te bewonderen op de Zeeuwse voetbalvelden. Zaterdag 15 juli spelen de Rot terdammers een oefenwedstrijd op sportpark het Schenge tegen zondag-eersteklasser Goes. Sparta, waar Dolf Roks hoofd jeugdop leiding en scouting is, vecht momenteel met Rick van Drongelen in de gelederen tegen de gradatie in de Eredivisie. De uiteindelijke af loop heeft geen invloed op het wel of niet doorgaan van de wedstrijd. De aanvangstijd van het duel wordt in de komende weken be paald. Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg (Roompot-Nederlandse Loterij) is zaterdag te bewonderen in de Ronde van Overijssel. i De drie Zeeuwse biljarters op het EK driebanden klein zijn uitge schakeld in het Duitse Branden burg. Twee van de drie bereikten nog wel het hoofdtoer nooi: Joey de Kok en Berry Dallinga. Alleen Wim de Kok werd in de groepsfase uitge schakeld. Dallinga verloor in het hoofdtoernooi van een van de beste Turkse spelers Birol Uymaz. De Kok strandde tegen tegen de Belg Kenny Miat- ton. De dammers van de Goes Zierikzee Combinatie zijn dinsdagavond in Vlissingen Zeeuws kampioen in de hoofdklasse ge worden. In een be slissingswedstrijd versloeg het acht tal Lammerenburg met 10-6. Jos de Wild, Kees Rijk, Aart Walra ven en Jan Flik- weert hadden met hun winstpartijen een belangrijk aandeel in de zege. Voor Lam merenburg scoor den enkel Peter Schunselaar en Ko Louwerse tegen. cl Handtekening zetten Mitchell Minnaard Kloetinge ?5 M.-f. •Iwteaijsg* A Het gaat Kloetinge voor de wind: het eerste elftal gaat aan kop in de race om de titel en de sterkhouders blijven, foto johan van der heijden Blijvers: Matthew Lentink, Jaap Esser, Daan Esser, Xander van der Poel, Thijs van den Dries, Julius Bliek, Remco van Tiggele, Roy Mulder, Timo Jansen, Tom Wuyts, Tom de Bonte, Rowan Am- perse, Can Czgan, Mark Schuit, Stefan Quinten, Joël Dek ker. Weg/uit eer ste selectie: Justin Meulpolder, Thom Eversdijk, Wouter Duvekot, Corné de Jonge, Yannick Rentmeester, Rick Huibregtse, Demy Kole, Kevin Dooge, Wouter de Craene. Nieuw: Jeroen de Jonge (Xerxes DZB), Maarten van Vooren (FC Dauwendaele), Mitchell Braafhart (FC Axel), Ramon Janson (MZC'11). Vanaf vrijdag tot en met zondag staat Nieuw- en Sint Joosland in het teken van Jumpin Zeeland Outdoor. Door kalenderperike len werd een aantal jaren gele den werd het evenement ge dwongen verplaatst naar een andere datum. Een verhuizing die de organiserende Stichting Hippische Sport Zeeland, in te genstelling van wat werd ge vreesd, beslist geen windeieren heeft gelegd. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland A Jeanine Marijs en Dylan Gillissen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69