Oranje Fonds schenkt Ossenisse7.000euro KNRM zet deuren open voor publiek Infoavond over boringen in Terneuzense buitenhavens 7 Mini-festival Bally's Ballers Ball in Hulst JIP EN JANNEKEDAG Elders heet het gewoon 'een brede stoep'. Maar voor het kleine Osse nisse is het trottoir op de hoek van de Lageweg en de Kipstraat het dorpsplein. „Dat ziet er al jaren wat verlopen uit", zegt Gerard Man- gnus van Stichting Gemeenschaps huis Hof ter Nesse. „We willen het aantrekkelijker maken zodat het echt een trefpunt wordt voor dorpsbewoners." Het Oranje Fonds vindt het een sympathiek idee en schenkt de stichting zevenduizend euro. Ook de gemeente Hulst heeft de nodige steun toegezegd. De opknapbeurt begint over een paar weken met het leeghalen van het toch al kale pleintje. Twee jaar geleden knapten Ossenissenaren het park in het dorp op. Nu is het de beurt aan het naastgelegen pleintje. De oude bankjes worden wegge haald en daarvoor komen nieuwe in de plaats. Ook wordt de bestra ting, die door boomwortels om hoog is gekomen, vernieuwd. Daarnaast worden pergola's ge plaatst en wordt een doorsteekje gemaakt naar het park. De afslui- Van de tweehonderd dorpsbewoners helpen er zo'n vijftig mee. Waar zie je dat nog? ting van het project is het planten van een nieuwe boom, in het na jaar. Uniek aan de beide metamor foses is dat dit is opgepakt door vrij willigers. Mangnus: „Van de twee honderd dorpsbewoners helpen er zo'n vijftig mee. Waar zie je dat nog?" BRESKENS Prangende vragen aan een bemanningslid van de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij (KNRM) of rondkijken in een reddingsta tion? De Zeeuws-Vlaamse KNRM-stations in Breskens en Cadzand-Bad zetten zaterdag de deuren open voor publiek, in het kader van de jaarlijkse Redding bootdag. Thssen 10.00 en 16.00 uur zijn de stations en het materiaal van de KNRM op beide locaties te bezichtigen, er zijn KNRM-sou- venirs, hapjes en drankjes te koop én natuurlijk zijn er allerlei activiteiten op en langs het wa ter. Aan de Middenhavendam in Breskens geeft de brandweer daarnaast demonstraties, auto- bedrijfVaRaMo is aanwezig met een takelwagen en gordelsimu lator en de kinderen kunnen meedoen aan een prijsvraag met een tochtje op reddingboot Zee- manshoop als hoofdprijs. Bij het station aan de Noord zeestraat in Cadzand-Bad kan er ook een kijkje genomen worden in de unimog, een kusthulp- voertuig, en er is van alles te le ren over onder meer de redding boot Winifred Lucy Verkade- Clark, die onlangs 'haar' vijf tiende verjaardag vierde. Meevaren met de reddingbo ten is alleen mogelijk voor dona teurs. Donateur van de KNRM worden kan ook op de dag zelf. HULST Bally's Diner aan de Over- damstraat in Hulst is zaterdag gastheer van het Bally's Ballers Ball. De Zeeuws-Vlaamse band Gork A27 organiseert het mini- festival in de binnenstad. Singer-songwriter Femke Bun, die eerder dit jaar Kunstbende, Steenworp én de Vestrockrally won, en de alternatieve rockgroep Hunterstreet zijn van de partij. Beide acts staan over een paar we ken ook op het podium van Ve- strock. Daarnaast geeft indiegroep The Leslies zaterdag acte de présence. Gork A27 sluit de avond af. Bally's Ballers Ball begint om 2t.oo uur. De toegang is 3 euro. De boringen zijn nodig voor het verleggen van kabels en leidingen die in de buurt van de Middensluis in de grond liggen. Die sluis ver dwijnt straks. Medio juni wordt begonnen met De boringen zijn nodig voor het verleggen van kabels en leidingen 'horizontaal boren' onder de wes telijke buitenhaven, die richting de Middensluis loopt. Aansluitend, of anders direct na de bouwvak, volgt een boring onder de oostelijke bui tenhaven - die ligt vóór de Oost- sluis. Na het boren worden bun dels kabels en leidingen in de nieuwe 'tunnels' gelegd. Een beperkt aantal omwonen den en passanten heeft ongemak van de werkzaamheden. Het 'Kopje van Kanada' wordt van me dio juni tot eind juli afgesloten. Festival De Ballade, dat daar begin juli plaatsvindt, kan overigens ge woon doorgaan. In de tweede fase komt bij de Grenulaan een werkterrein te lig gen - daar gaat de boor de grond in. Een deel van die straat wordt ruim een week afgesloten. De informatieavond is dinsdag vanaf 19.00 uur in het projectkan toor van de Nieuwe Sluis aan de Kennedylaan 1. Aanmelden via nieuwesluisterneuzen@vnsc.eu. donderdag 4 mei 2017 2V TERNEUZEN „Het is mijn lievelingsboek, ik lees het elke avond." Jip en Janneke gaan al de cennia mee. Indy (5, in het midden op de foto) uit Axel is ai net zo dol op de karaktertjes van Annie M.G. Schmidt als de generaties voor haar. Dat de mevrouw die het verzonnen heeft ook uit Zeeland kwam, dat wist Indy nog niet. Samen met Eline (6), Douwe (6) en negen andere kinde ren bezochten ze het Schoolmuseum in Ter- neuzen waar gisteren alles in het teken stond van het beroemde duo. Op zwart papier en met wit potlood bootsten ze leitjes na en tekenden ze zo hun eigen versies. Natuurlijk werden de verhalen ook voorgele zen. Dit jaar is het 65 jaar geleden dat Jip en Janneke voor het eerst verschenen. Aanvanke lijk alleen in het Parool, later ook als de be kende boeken waar ge neraties zoet bij gingen slapen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Bewoners van Ossenisse zetten samen de schouders onder het opleuken van het piepkleine saaie dorpspleintje. Sheila van Doorsselaer Ossenisse - Gerard Mangnus Het saaie dorpsplein van Ossenisse wordt volledig opgeknapt met hulp van bewoners, fotocamileschelstraete Binnenstadbewoners worden dinsdag bijgepraat over twee zogenaamde 'gestuurde borin gen', komende zomer in de bui tenhavens bij Terneuzen. Het gaat om voorbereidend werk voor de aanleg van de Nieuwe Sluis. Martijn de Koning Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67