Kapelle wil station aantrekkelijk houden Pop-up restaurant mag nog even door Tweede editie van Buurten bij de boer 6 Extra parkeerterrein voor meer capaciteit Het gaat om de aanleg van een ex tra P+R-terrein. De huidige, aan de noordzijde van het spoor gelegen, parkeerterreinen zijn vaak volledig bezet. Uit onderzoek blijkt dat een groot deel van de parkeerders fo renzen zijn die in Kapelle op de trein stappen. De aanleg van een parkeerterrein aan de zuid zijde van het spoor trekt wellicht nog meer opstappers, denkt het Kapelse college van burgemeester en wethouders. Dat kan een posi tief effect hebben op het beschik baar houden van het NS-station, schrijven zij in een voorstel aan de raad. Het terrein zou dan in het nog te ontwikkelen woongebied Zuid hoek 3 kunnen komen. Zuidhoek t en 2 zijn zo goed als klaar, er is nog een enkele bouwkavel voor een vrijstaande woning beschik baar en de percelen voor project matige bouw zijn bijna allemaal bebouwd. Daarom acht Kapelle de tijd rijp om plannen te maken voor de invulling van Zuidhoek 3. Het stedenbouwkundig plan daarvoor ligt overigens al klaar, aangezien de gemeenteraad eind 2015 al heeft besloten om Zuidhoek 3 in exploi tatie te nemen. Energieneutraal Het is de bedoeling dat daar de ko mende zeven, acht jaar 140 wonin gen verrijzen. Voor de huizen die Woongebied Zuidhoek 3 is de beoogde plek voor het nieuwe parkeerterrein na 2020 worden opgeleverd, geldt de verplichting dat die zo goed als energieneutraal moeten zijn. Om dat de woningen voor de komende decennia worden gebouwd, wil Kapelle echter al bij de eerste uit gifte van bouwgrond (volgend jaar) verplichten dat de woningen (bijna) energieneutraal wor den gebouwd. Het stedenbouw kundig plan voorziet daarom in een zongerichte verkaveling, waar bij de woningen op het zuiden kunnen worden gericht. Boven dien wordt Zuidhoek 3 een gasloze wijk, aangezien energieneutrale woningen geen gasaansluiting meer nodig hebben. Elektrisch op gewekte energie door middel van zonnepanelen is afdoende. Wat betreft de eventuele aanleg van een parkeerterrein in de te bouwen wijk, wil de gemeente in de verdere uitwerking van de plannen kijken naar een 'pas sende invulling'; het mag geen af breuk doen aan de kwaliteit van wonen in het gebied, aldus B en W. Bouwrijp De gemeenteraad praat volgende week dinsdag over het voorstel van B en W. Na het besluit, eind deze maand, zal het bestemmingsplan Zuidhoek 3 worden opgesteld. De vaststelling daarvan is volgend voorjaar voorzien. Kapelle ver wacht dat het eerste deel van het gebied voor de zomer van 2018 bouwrijp kan worden gemaakt. Met het weer heeft het zogeheten pop-up restaurant het in het eerste jaar bepaald niet getroffen. „Hoog uit zes zomeravonden heb ik ge teld", zegt Van Tatenhove. Toch is hij niet ontevreden over het eerste jaar. Wel had hij op meer gasten gerekend. „Ik heb gemerkt dat de naam Palingloods voor verwarring zorgt. Regelmatig krijg ik van mensen de vraag of ik verse paling verkoop. Maar dat doet de buur vrouw al." Het idee voor een tijdelijk res taurant in de voormalige loods aan de haven is vorig jaar ontstaan tij dens de voorbereidingen van het 650-jarig bestaan van Tholen. „Met de bestaande horeca zouden we niet alle bezoekers van een hapje en drankje kunnen voorzien. Zo doende zijn we De Palingloods be gonnen." Het gebouw ademt de sfeer van weleer. Aan het plafond hangen oude netten, fuiken en zelfs een zeilboot. „Die stond in de verkoop maar niemand kwam er op af" Het arsenaal is voor dit seizoen uitge breid met nog enkele attributen, zoals oude visserslampen. Thole- naren komen de spullen spontaan brengen, vertelt Van Tatenhove. De publiekstrekker is toch wel het strandje, waar tijdens zomeravon den de vuurkorf aan gaat. Het etablissement zou eigenlijk dit voorjaar weer dichtgaan, maar mag nu van de gemeente nog tot 1 november open blijven. „Afhan kelijk van het weer zijn we tot en met het laatste weekend van okto ber open", zegt Van Tatenhove. „In juli en augustus zes dagen in de week. Deze en volgende maand al leen in het weekend." Na oktober gaan de deuren van De Palingloods definitief dicht. „Het is aan anderen om aan deze plek een moderne invulling te ge ven", zegt de eigenaar. „Maar dan moet eerst het gebouw plat." Rauwig is hij er niet om als het na dit jaar stopt. Aan hotel-restau rant Zeeland en Het Koggedek, het clubhuis van de watersportvereni ging, heeft hij zijn handen vol. „Ik word 60, ik wil rustig gaan afbou wen." Buurten bij de boer werd vorig jaar bedacht als één van de nieuwe eve nementen die Tholen op de kaart moet zetten. Met ongeveer 600 deelnemers was de fietstocht met een al een onverwacht succes Daarom zet de Thoolse afdeling van de ZLTO nu een tweede editie op poten. Fruitteler Tussen 10.30 en 13.30 uur kan wor den begonnen aan de ongeveer twintig kilometer lange fietstocht Opstappen kan bij het gemeente huis, waar veel parkeerruimte is maar ook bij akkerbouwbedrijf De Boshoeve in Oud-Vossemeer, één van de deelnemers. Andere locaties waar deelnemers een stop kunnen maken, zijn een akkerbouwbedrijf en fruitteeltbedrijf bij Tholen. Op elke boerderij kunnen deel nemers iets doen of bezichtigen. Zo laat de fruitteler zien hoe sap wordt gemaakt. Deze kan ook worden ge proefd. Er doen overigens vijf be drijven mee. De laatste twee wor den later bekendgemaakt. Deelname aan Buurten bij de boer is gratis. IN DE REGIO Rommelmarkt Open huis studio Otte Zwerfboeken- markt MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 4 mei 2017 BE Kapelle wil met de aanleg van een nieuw parkeerterrein aan de zuidkant van het spoor een extra impuls geven aan het (be houd van het) NS-station. Luc Oggel Kapelle Het tijdelijke restaurant De Pa- lingloods aan de haven van Tholen mag van de gemeente nog één seizoen open blijven. Eigenaar Paul van Tatenhove is daar blij mee. Timo van de Kasteele Tholen Het evenement Buurten bij de boer op Tholen krijgt een tweede editie. Op 5 juni - tweede pinksterdag - kunnen in woners en toeristen weer te recht bij een aantal agrarische bedrijven op het eiland. Rob Paardekam Tholen GOES Willem Rinsema en zijn buren van de Kleine Kade houden op zaterdag 20 mei een rommelmarkt voor AMREF Flying Doctors. De rom melmarkt duurt van 10.00 tot 16.00 en vindt plaats aan de Kleine Kade in Goes. GOES Ontwerper Ineke Otte (foto) houdt drie weekenden open huis in haar studio, huis en tuin in Goes. Op zater- dag 6, zondag 7, vrijdag 12, zaterdag 13, zondag 14, vrij dag 19, zaterdag 20 en zondag 21 mei houdt de ontwerp ster open huis in haar studio aan de 's-Fleer Elsdorpweg 39, telkens van 13.00 tot 17.00 uur. WOLPHAARTSDIJK De Gelachkamer in Wolphaartsdijk is op vrijdag 5 en za terdag 6 mei van 11.00 tot 15.00 uur geopend voor de Meizwerfboeken- markt. Bij deze markt kun nen mensen gratis boeken komen uit zoeken. De enige voor waarde aan het meenemen van de boeken is dat ze na het uitlezen moeten worden doorgege ven aan een ander of ergens moeten worden achterlaten waar ze gevonden zullen worden. Verder zal er als het goed weer is een rondleiding ge geven worden in de moestuin. WEERWORKSHOP KWADENDAMME Natuurmonumenten geeft zondag een weerworkshop in natuurgebied de Zwaakse Weel in Kwa- dendamme. Deelnemers krijgen uitleg over het klimaat in Nederland en leren hoe ze zelf een weersverwachting kun nen maken. Weeramateur Dieter Pientka demonstreert zijn eigen weerstation. Aanwezigen observeren met boswachter en stormchaser Paul Begijn welke wolken er op dat moment te zien zijn en welke conclusies zij daaruit kunnen trekken. De workshop begint om 10.00 uur in het infopunt van Na tuurmonumenten aan Zwaaksedijk 5 en duurt tot 12.30 uur. Meedoen kost 7 euro. Aanmelden is verplicht en kan via na tuurmonumenten.nl/activiteiten. GOES Inloophuis Oase, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Stadskantoor, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling Anita Berrevoets; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur- Inloopochtend in kerk met koffie of thee; Buurthuis de Pit, 09.30-11.30 uur - Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur-In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur - Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Am bachtscentrum, 13.00-17.00 uur - Kinder-Doe-Dagen Wijkcentrum de Spinne, 16.00- 20.00 uur-Inloop steunpunt voor mensen met een beperking; Grote Kerk, 20.30 uur - herdenkingscon cert Zeeuws Man nenkoor HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur - Week markt; 09.30 uur- Wandelen in groepsverband; Floefbladstraat 1, 11.00-12.00 uur- Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin, de trai ning bestaat uit ba lans, souplesse en coördinatie 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN PKN Kerk, Plein, 18.45 uur - Jaar lijkse herdenking in aanwezigheid van ds. Niels den Fler- tog en cabaretier Freek de Jonge KAPELLE De Vroone, 13.30 uur - Bingo KORTGENE Kaaioprit 1, 08.00- 15.00 uur - Open stelling museum 't Ouwe Uus over werken en wonen in de vorige eeuw KRABBENDIJKE Ter Weel, 14.00- 16.00 uur - Ont moetingsmiddag oud-chauffeurs SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur - E- book spreekuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60