C9 Stap terug voor vissers Brabantse berger nu actief in oost-Zeeland Vrijspraak incest Verkiezingsposters 2 Commentaar Alles leek in kannen en kruiken. De moderne pulskorvisserij op platvis, nu nog alleen mogelijk dankzij een ontheffing van de bestaande Europese regels, zou als methode gewoon worden toegelaten. De Europese Commissie, zeg maar de uitvoer der van het beleid, had hiervoor een voorstel klaar liggen. Maar dit plan is nu op aandringen van een aantal lidstaten, door EU-voorzit- ter Malta van tafel gehaald. Sterker, het aantal ontheffingen voor het 'elektrisch vissen' wordt teruggeschroefd tot de helft. De pulskorvisserij heeft zich de afgelopen jaren bewezen. De zee bodem wordt minder verstoord doordat elektrische pulsen worden gebruikt om de vis op te schrikken in plaats van zware kettingen die over de bodem slepen. Bovendien scheelt het enorm in brand stofverbruik. De Nederlandse Vissersbond is uiteraard zwaar te leurgesteld. De vissers vinden staatssecretaris Martijn van Dam aan hun zijde. Ondanks het feit dat de nieuwe verordening ook verbete ringen bevat, onthoudt Nederland zijn stem vanwege de opgewor pen belemmeringen voor de pulskorvisserij. Het voorstel dat volgende week in Brussel wordt besproken, laat nog een opening. De landen rond de Noordzee, de zogeheten Sche- veningen-groep, zouden het samen eens kunnen worden om de pulskorvisserij toe te staan. De kans dat dit lukt schat de Neder landse regering echter laag in. Het zijn immers de concurrenten van de Nederlandse vissers uit vooral Frankrijk, Denemarken en Groot-Brittannië die bezwaar maken tegen het elektrisch vissen. Europa kan niet zonder regels om oneerlijke concurrentie tegen te gaan. Een aantal lidstaten rond de Noordzee kiest er voor om een innovatieve, meer duurzame vorm van visserij tegen te werken in plaats van hun eigen vissers te stimuleren te moderniseren. Daar zijn Europese regels niet voor bedoeld. Europese regels zijn er niet om de eigen vissers niet te hoeven stimuleren te moderniseren Culturele raad zoekt posters Gallery Maritime naar Colijnsplaat Eigenaar Edwin van Egeraat noemt het een 'strategische overname' waarmee hij het werkgebied van zijn bedrijf vergroot. Van Egeraat Berging en Transport is met vesti gingen in Oosterhout en Roosen daal nu al actiefin een groot deel van West-Brabant en Tholen. Van Hoek was tot t mei verant woordelijk voor het takelen en ber gen van auto's na ongelukken in de gemeenten Reimerswaal en Woensdrecht. Volgens eigenaresse Kitty van Hoek is de Rillandse ga rage al vanaf de jaren 50 actief met een takelwagen. In de loop der jaren werd het werkgebied steeds verder uitgebreid. De bergingstak is van wege de leeftijd van de onderne mers en ontbrekende opvolgers ver kocht. Tot het eind van het jaar blijven medewerkers van Van Hoek uitrukken bij ongelukken Voorlopig verandert er niet veel. Van Egeraat huurt de loods in Ril land waar het grootste deel van de bergingsvoertuigen blijft staan. Tot het eind van het jaar blijven mede werkers van Van Hoek uitrukken bij ongelukken. Wel zal de naam Van Hoek van de gele vrachtwagens ver dwijnen. ALMANAK Het mooie als je kinderen krijgt, is dat je de wereld zelf ook weer met nieuwe ogen kunt bezien. Neem nu zoiets als verkiezings posters. Voor wie alweer een tijdje meeloopt, eerder iets om gedachteloos aan voorbij te lopen dan om nauwkeurig te bestude ren. Voor een 7-jarige ligt dat heel an ders. Bedachtzaam keek Tim naar het verkiezingsbord, waarop de gegadigden voor poli tieke macht wervend de wereld inkeken. „Mama", wilde hij we ten, „worden die mensen ge zocht? Zijn dat boeven?" Een beetje gelijk had hij wel. De Spinne heeft nieuwe uitbaters ROTTERDAM De 56-jarige W. van G. uit de gemeente Schouwen-Dui- veland is gisteren door de recht bank in Rotterdam vrijgesproken van incest met twee van zijn doch ters. Tegen hem was zeven jaar cel geëist, maar volgens de rechtbank is er onvoldoende bewijs aangedra gen. Ook de eis van de dochters om smartengeld (samen 85.000 euro) is afgewezen. De vader van het gezin met acht kinderen ontkende twee weken geleden tijdens de zitting de beschuldigingen. donderdag 4 mei 2017 H HEINKENSZAND Posters voor evenemen ten in Borsele zijn niet meer alleen om publiek te trekken, er is ook een prijs mee te winnen. De culturele raad en de bibli otheek roepen organisa ties op om de posters in te leveren. Een jury kiest de mooiste uit en volgend jaar is er een overzichts tentoonstelling. Inleveren kan bij de bibliotheken in Heinkenszand en 's-Gra- venpolder en het ge meentehuis. MIDDELBURG Gallery Maritime verhuist volgende maand naar Noord-Beveland. Het pand aan de Gortstraat is na vijftien jaar te klein ge worden. Aan de Voor straat in Colijnsplaat zit de galerie in een meer maritieme omgeving. Ook zijn er meer muren om werken te exposeren en is er ruimte voor meer beelden. De galerie is vanaf 15 juni open. Alle informatie is te vinden op www.gallerymaritime.nl. Van Egeraat Berging en Trans port heeft de pechhulp-, ber- gings- en transportactiviteiten van Van Hoek in Rilland overge nomen. De familie Van Hoek blijft zelf verantwoordelijk voor het autogarage- en taxibedrijf. Joeri Wisse Rilland Tip? redactie@pzc.nl GOES De Spinne in Goes heeft nieuwe beheerders. Kees en Monique van Iwaarden zijn sinds deze week de uitbaters van het wijkcen trum in de Goese Polder. Ze nemen het stokje over van Henk Nelisse, die de exploitatie tijdelijk over nam na het plotselinge vertrek van de vorige be heerder. De familie van Iwaarden is geen onbe kende in de branche; eer der exploiteerden ze het dorpshuis in Wemeldinge. Saartje in Veere Verkoopt keukenspullen en nostalgisch speelgoed. Het is "drukker dan ooit" bij Saartje, dus zoeken wij extra hulp voor de weekeinden. Zowel zaterdag als zondag. Naar keus: ieder weekend of om de 14 dagen. Ook in schoolvakanties. Leeftijd vanaf 15 jaar, m/v, app of sms naar: 06 - 46 712 355. Je krijgt razendsnel antwoord. Opa's/oma's/vaders en moeders "zeg het voort" aan uw (klein)kroost! ALLERY Vakantie ii=z z-ssitr'j jiSSÜ^riis FS 89 ;i 19 JOH 12 ao - 36 ft 16 3 6 ft 49 7 ft 43 4 P4KIMMW»! 'JU»— ZONDAG 16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58