Verkouden Pardoel kijkt uit naar Bevrijdingsfestival in Vlissingen 10 ZE 5 MEI FESTIVAL donderdag 4 mei 2017 vind het Bevrijdingsfestival gewoon een leuk evenement dat jaarlijks terugkeert en ik hoop steeds minimaal één keer op te treden op 5 mei. En, ook al ben ik nu weer een beetje verkouden, we gaan er vrijdag in Vlissingen met zijn allen een mooi feestje van maken." Hoogtepunten Sinds de 35-jarige rapper drie jaar geleden op het Bevrijdingsfestival in het Bellamypark in Vlissingen stond, heeft hij in de tussentijd absoluut niet stilgezeten. „Ik heb de afgelopen jaren veel hoogte punten gehad, maar de komst van mijn twee kinderen zijn wel de hoogste punten. Ik vind het heel belangrijk om hen heel vrij op te voeden en dan heb ik het over vrijheid in de breedste zin van het woord. Op muzikaal gebied zie ik alle muziek die is uitgekomen als hoogtepunt. Ik ben blij dat ik in dit land ben geboren en dat we hier vrij zijn om onze mening te uiten en te geloven wat we wil len." Boodschap Pardoel denkt niet dat het ambas sadeurschap ervoor heeft gezorgd dat hij op een andere manier mu ziek is gaan maken. „Ik ben me niet opeens meer met het thema vrijheid gaan bezighouden. Ik hield me er daarvoor namelijk al veel mee bezig. Mijn liedjes bevat ten altijd een boodschap en als ik een nummer doe, dan meen ik wat ik maak voor honderd pro cent. Ik voel liefde voor muziek en mensen mogen zelf bepalen of ze die liefde ook voelen. Vrijheid is iets dat we met z'n allen uitdragen met de keuzes die we maken en door de dingen die we doen." Programma Bevrijdingsfestival Plattegrond Bevrijdingsfestival Vlissingen Meer informatie op bevrijdingsfestivalzeeland.nl Gers Pardoel. Rapper Gers Pardoel, bekend van de hits Bagagedrager en Ik Neem Je Mee, viert vrijdag de vrijheid in Vlissingen. Hij treedt om 23.00 uur op in het Bellamypark op het hoofdpodium. eens op het nationale herden kingsconcert Bridge to Liberation in Arnhem. Van jongs af aan heeft de rapper het herdenken op 4 mei en het vieren van 5 mei meegekregen. „We woonden vlakbij de Duitse grens in Nijmegen. Als kind hoorde je allerlei verhalen over de Tweede Wereldoorlog. Tijdens de Dodenherdenking hielden we met de hele familie die twee mi nuten stilte." Concentratiekamp Een schoolexcursie naar een van de kampen maakte veel indruk op hem. „Ik weet niet meer precies welk kamp het was, maar de foto's en de beelden die ik daar zag, zijn op mijn netvlies gebrand. Aan grijpend om dat allemaal te zien. We werden ons meer bewust van wat de Tweede Wereldoorlog nou eigenlijk was. Door die ervaring werd het voor mij nog belangrij ker om de vrijheid te vieren en de doden te herdenken." Het moment van stilte voor de doden houdt hij daarom ook in ere. „Ieder jaar op 4 mei. Ik plan niet waar ik dat doe; het gaat niet om de locatie, maar om dat je stil staat bij wat er in het verleden is gebeurd." Vrijheid „Natuurlijk is het veel leuker om een feestje te vieren dan twee minuten stil te zijn. Maar je kunt voor jezelf bepalen of je herdenkt. Dat is namelijk ook vrijheid. Ik Janneke Koster Gers Pardoel sluit vrij dag het Bevrijdings festival in Vlissingen af. Pardoel was in 2014 eveneens op het festival in Vlissingen te zien. Destijds was de rapper een van de Ambassadeurs van de Vrijheid die per helikopter naar di verse bevrij dingsfesti vals vloog om op te treden. „Ik voelde me die dag hondsbe- roerd", is het eer ste wat hij op merkt wanneer hij terugblikt. „Toch heb ik toen echt een super tijd gehad. In eer ste instantie had ik het niet zo op dat vliegen, maar dat viel uitein delijk reuze mee. Wat ik me nog herinner van onze act in Vlissin gen, is dat de mensen daar echt helemaal losgingen. Ik zie dat plein nog voor me." Gers Pardoel speelde toen 'Zijn', een nummer dat volgens de rap per een mooie vertolking is van de vrijheid die we in Nederland heb ben om te zijn wie je bent. Dat zelfde nummer speelde hij even- 8D Spuikom Koosje Buskenstraat Oude markt FOTO PAUL BERGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57