Stap terug voor vissers Pop-up-restaurant mag nog even door Vrijspraak incest Verkiezingsposters 2 Commentaar Alles leek in kannen en kruiken. De moderne pulskorvisserij op platvis, nu nog alleen mogelijk dankzij een ontheffing van de bestaande Europese regels, zou als methode gewoon worden toegelaten. De Europese Commissie, zeg maar de uitvoer der van het beleid, had hiervoor een voorstel klaar liggen. Maar dit plan is nu op aandringen van een aantal lidstaten, door EU-voorzit- ter Malta van tafel gehaald. Sterker, het aantal ontheffingen voor het 'elektrisch vissen' wordt teruggeschroefd tot de helft. De pulskorvisserij heeft zich de afgelopen jaren bewezen. De zee bodem wordt minder verstoord doordat elektrische pulsen worden gebruikt om de vis op te schrikken in plaats van zware kettingen die over de bodem slepen. Bovendien scheelt het enorm in brand stofverbruik. De Nederlandse Vissersbond is uiteraard zwaar te leurgesteld. De vissers vinden staatssecretaris Martijn van Dam aan hun zijde. Ondanks het feit dat de nieuwe verordening ook verbete ringen bevat, onthoudt Nederland zijn stem vanwege de opgewor pen belemmeringen voor de pulskorvisserij. Het voorstel dat volgende week in Brussel wordt besproken, laat nog een opening. De landen rond de Noordzee, de zogeheten Sche- veningen-groep, zouden het samen eens kunnen worden om de pulskorvisserij toe te staan. De kans dat dit lukt schat de Neder landse regering echter laag in. Het zijn immers de concurrenten van de Nederlandse vissers uit vooral Frankrijk, Denemarken en Groot-Brittannië die bezwaar maken tegen het elektrisch vissen. Europa kan niet zonder regels om oneerlijke concurrentie tegen te gaan. Een aantal lidstaten rond de Noordzee kiest er voor om een innovatieve, meer duurzame vorm van visserij tegen te werken in plaats van hun eigen vissers te stimuleren te moderniseren. Daar zijn Europese regels niet voor bedoeld. Europese regels zijn er niet om de eigen vissers niet te hoeven stimuleren te moderniseren Met het weer heeft het zogeheten pop-up-restaurant het in het eerste jaar bepaald niet getroffen. „Hoog uit zes zomeravonden heb ik ge teld", zegt Van Tatenhove. Toch is hij niet ontevreden over het eerste jaar. Wel had hij op meer gasten ge rekend. „Ik heb gemerkt dat de naam Palingloods voor verwarring zorgt. Regelmatig krijg ik van men sen de vraag of ik verse paling ver koop. Maar dat doet de buurvrouw al." Het idee voor een tijdelijk restau rant in de voormalige loods aan de haven is vorig jaar ontstaan tijdens de voorbereidingen van het 650-ja- rig bestaan van Tholen. „Met de be staande horeca zouden we niet alle bezoekers van een hapje en drankje kunnen voorzien. Zodoende zijn we de Palingloods begonnen." Ik heb gemerkt dat de naam Palingloods voor verwarring zorgt Het etablissement zou eigenlijk dit voorjaar weer dichtgaan, maar mag nu van de gemeente nog tot 1 november open blijven. Dan gaan de deuren van de Palingloods defi nitief dicht. De plek krijgt mogelijk een andere invulling. ALMANAK Het mooie als je kinderen krijgt, is dat je de wereld zelf ook weer met nieuwe ogen kunt bezien. Neem nu zoiets als verkiezings posters. Voor wie alweer een tijdje meeloopt, eerder iets om gedachteloos aan voorbij te lopen dan om nauwkeurig te bestude ren. Voor een 7-jarige ligt dat heel an ders. Bedachtzaam keek Tim naar het verkiezingsbord, waarop de gegadigden voor poli tieke macht wervend de wereld inkeken. „Mama", wilde hij we ten, „worden die mensen ge zocht? Zijn dat boeven?" Een beetje gelijk had hij wel. Dorcaswinkel vaker open Chefkok Kik blijft in Zeeland Trappen lopen in de Arena ROTTERDAM De 56-jarige W. van G. uit de gemeente Schouwen-Dui- veland is gisteren door de recht bank in Rotterdam vrijgesproken van incest met twee van zijn doch ters. Tegen hem was zeven jaar cel geëist, maar volgens de rechtbank is er onvoldoende bewijs aangedra gen. Ook de eis van de dochters om smartengeld (samen 85.000 euro) is afgewezen. De vader van het gezin met acht kinderen ontkende twee weken geleden tijdens de zitting de beschuldigingen. donderdag 4 mei 2017 ii Het tijdelijke restaurant De Pa- lingloods aan de haven van Tho- len mag van de gemeente nog één seizoen open blijven. Eige naar Paul van Tatenhove is daar blij mee. Timo van de Kasteele Tholen - Paul van Tatenhove, uitbater Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE De Dorcaswinkel aan de Zandweg in Zierikzee verruimt de openingstij den. Nieuw is de opening op maandagmorgen, van 9.00 tot 12.00 uur. Op vrijdagen blijft de winkel voortaan een uurtje lan ger open, van 13.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag blijven de tijden ongewij zigd van 9.30 tot 12.00 uur. In de Dorcaswinkel is tweedehandskleding te koop, naast boeken en accessoires. BRUINISSE Chefkok Wouter Kik (28), die weg is bij De Vierban nen, blijft in Zeeland wer ken. Dat zegt hij tegen Misset Horeca. De Bruë- naar gaat werken in een Zeeuws restaurant uit het hogere segment. Kik ver trok bij De Vierbannen in Ouwerkerk omdat dit als brasserie laagdrempeli- ger wil worden. Kik kookte De Vierbannen naar 16 punten in de GaultMillau en plaats 88 in de Lekker. DREISCHOR Trap op, trap af en dat in een beetje straf tempo. Met honderden anderen doet Diana Dijst uit Drei- schor zaterdag 25 juni mee aan ArenA MoveS, een evenement waarmee geld wordt opgehaald voor onderzoek naar MS (Multiple Sclerose). Spor tief tiepje? Totaal niet, zegt ze zelf. Maar ze wil het voor haar man Nor man en om zichzelf uit te dagen. Want ook Diana kreeg wat voor de kiezen. ZEELAND 7 Saartje in Veere Verkoopt keukenspullen en nostalgisch speelgoed. Het is "drukker dan ooit" bij Saartje, dus zoeken wij extra hulp voor de weekeinden. Zowel zaterdag als zondag. Naar keus: ieder weekend of om de 14 dagen. Ook in schoolvakanties. Leeftijd vanaf 15 jaar, m/v, app of sms naar: 06 - 46 712 355. Je krijgt razendsnel antwoord. Opa's/oma's/vaders en moeders "zeg het voort" aan uw (klein)kroost! Fs 89 ;i 19 JOH 12 ÏO - 36 ft 16 3 6 ft 4» 7 ft 43 4 ..öKmweBL' ZONDAG 16 ■-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53