Vader misbruikte dochtertje (4) telkens weer 4 ZEEVAART HONDERDEN VERDACHTE SCHEPEN DOEN NEDERLAND AAN De Nederlandse douane heeft geen zicht op zeeschepen die zich in louche gebieden verdacht gedragen door hun gps uit te zetten of id-nummer te wijzigen. „Terwijl het een teken van illegale activiteit kan zijn." Het is 4 maart, 's avonds om 19.23 uur, als het vrachtschip, dat vaart onder de vlag van Antigua en Bar buda, plots zijn AIS-signaal uitzet. De 90 meter lange boot ligt dan in de Middellandse Zee voor de kust van Libanon. Pas 20 Naar Nederland Ronddobberen uur later gaat de AIS (het gps-signaal waar mee boten getra ceerd kunnen wor den) weer aan en vaart het schip weg. „Waarom doet het schip dat?", vraagt Ami Da niel, directeur van het Israëlische ma ritieme databedrijf Windward zich af. Het zeeschip voer de vier jaar daarvoor continu door de Middellandse Zee en langs Noord-Europa. Het zette nooit de AIS uit. En het was nog nooit in Libanese wate ren. „In die 20 uur kan het de haven van Tripoli zijn binnengevaren en goederen hebben geladen. We weten het niet." Wat we wel weten, is dat het schip daarna via een haven in Turkije en Malta richting Portugal vaart. Daar ligt het schip om onduidelijke reden 10 uur midden op zee stil. Daniel: „Mogelijk hebben ze een ontmoeting gehad met een ander, kleiner schip." Uiteindelijk vaart het vrachtschip door het kanaal en meert aan in de Groningse Eemshaven. In Nederlandse havens wordt alleen ge vraagd naar de vorige haven die het schip aandeed. Dat is ook de route-informatie die de douane krijgt. Eventuele mysterieuze en verdachte capriolen van schepen daarvoor zijn niet bekend bij de havenautoriteiten. Terwijl dergelijke handelingen wel een indicatie kunnen zijn van illegale activiteiten: drugs-, wapen- of mensensmokkel. Zeker als die 'donkere' uren zich afspelen rond landen als Libië, Syrië, Libanon of Algerije. Terreurorganisatie IS zou op die manier mensen of wapens naar Europa kunnen smokke len. Daniel heeft meer voorbeelden van mysterieuze bewegingen in Europese wateren. Een Panamees vrachtschip dat vanuit Libië over de Middellandse Buurman Renee was een held voor de kinderen. Ze ravotten wat af met de vriendelijke, gescheiden vader wiens deur altijd openstond. Er leek geen vuiltje aan de lucht, tot dat hij op zolder zijn ware aard toonde. Blind vertrouwend op de buur man gaan twee buurmeisjes van 5 en 6, nichtjes van elkaar, mee in het spel. Renee de M. draagt zijn slacht offertjes op zich uit te kleden, waarna hij ze oraal betast en klaar komt. Het is niet eenmalig, zal de jongste later in haar eigen bewoor dingen verklaren bij de politie, maar gebeurt 'duizendhonderd keer'. De buurman zegt tegen de meisjes dat het hun geheim is. De buurkinderen zijn niet het enige mikpunt van de Amersfoor- ter, die volgens de psychologische rapporten lijdt aan afwijkende, niet te onderdrukken seksuele driften. In de weekeinden dat zijn dochter tje bij hem verblijft, vergrijpt hij zich keer op keer aan haar. Hoewel de verdachte het bestrijdt, is vol gens het Openbaar Ministerie ook sprake van 'binnendringen'. Zó boos De M.'s ex-vrouw legt de schuld deels bij de instanties die ze meer dan eens inseinde over haar ver moeden van misbruik, vertelt ze in de rechtszaal. „Ik ben zó boos op ze. Mijn dochter plaste weer in bed, sliep slecht, klaagde over pijn in de schaamstreek en billen én haar va der was er eerder voor veroordeeld. Maar ze deden niets omdat hij nog in het behandeltraject van de vorige zaak zat. Er was toezicht. Nou, dat hebben we gezien." Na zijn aanhouding in augustus 2016 geeft De M. het misbruik van de buurmeisjes toe. Dat met zijn dochter niet. Pas als de politie op zijn telefoon tientallen pornografi sche afbeeldingen aantreft van het kind - op sommige foto's staat ze samen met een van de buurmeisjes - volgt een volledige bekentenis. Het nieuws dat hij in 2013 al eens is veroordeeld voor seks met een klein meisje en het bezit van kin- der- en dierenporno, leidt rond zijn Mijn dochter plaste weer in bed, had pijn in de schaamstreek, maar ze deden niks aanhouding tot grote beroering. De politie is dagenlang in de buurt aanwezig om te voorkomen dat be woners het recht in eigen hand ne men. Op de volle publieke tribune is de woede acht maanden later nog even tastbaar. ,Je hebt je beestach tige gevoelens botgevierd op twee onschuldige meisjes. Je hebt hun levens voorgoed verpest", bijt de buurvrouw de verdachte toe in een voorgelezen verklaring. De verdachte beschouwt zichzelf als dader én slachtoffer, zegt hij. „Ik heb niks anders dan verachting voor wat ik heb gedaan. Maar het is ook zo dat ik al 20 jaar leef met deze driften en nergens begrip ontmoet of de goede hulp krijg." Uitspraak over twee weken. donderdag 4 mei 2017 GO Wat spookte dat schip uit Cyril Rosman Rotterdam Mersin, Turkije Tripoli, Libanon Spanje B Gibraltar 10 uur op één plek ...en stopt vervolgens niet bij Gibraltar. Wel dob bert het 10 uur rond bij Portugal voor het naar Eemshaven doorstoomt. Na drie dagen Turkije noemt het schip Gibraltar als bestemming. Het blijft echter één dag ronddobberen bij Malta. Een 39-jarige man uit Amers foort misbruikte zijn 4-jarige dochter en twee jonge buur meisjes en maakte naaktfoto's van zijn slachtoffers. Gisteren eiste de officier van justitie 4 jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging tegen hem. Marco Willemse Amersfoort/Utrecht —moeder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4