F w 1 11. J in 'Moes' Keukengerei leeft en machines lopen de kastjes uit 9 CHECK DIT! ElineSmit (1994), geboren in de Achter hoek, studeerde aan de University College Roosevelt, werd verliefd op Zeeland en zit nu op het conservatorium in Antwerpen. Zeeland „Ik wist al heel vroeg dat ik piano wilde studeren. Ik zocht naar een combinatie van conservatorium en studeren aan de universiteit en vond dit in Middelburg. Ik was meteen verkocht na een open dag van de Roosevelt Academy: de sfeer van de stad en de universiteit bevielen me enorm." Middelburg „Middelburg is een mooie, rustieke en erg prettige stad. Gelukkig niet te groot, dus ik kon overal met de fiets of zelfs wandelend naar toe. De stad is rijk aan historie en dat vond ik een extra pluspunt. De prachtige gebou wen geven veel sfeer aan de stad en er zijn veel verborgen schatten van straatjes. In het zomerseizoen lopen er ook veel toeristen rond. Soms is het wel erg druk, maar het geeft le vendigheid aan de stad." Uitgaan „Ik ging als 17-jarige studente, samen met vriendinnen, elke dinsdagavond uit in de eigen studentenkelder De Barrel. Die feestjes waren prettig om dat we samen even stoom konden af blazen na het studeren. Ook een ter rasje pikken in een van de plaatsen met de meeste zonuren van Neder land was fijn. We gingen naar De Vriendschap en Sev, St John en Ho ney Pie, daar maken ze de beste taar ten. Middelburg zorgt goed voor de studenten, er is een goede samen werking tussen de stad en de univer siteit. Ik mocht bijvoorbeeld altijd pi ano studeren op de muziekschool en omdat er afspraken gemaakt zijn met sportclubs, kun je goedkoop sporten. Toch was de interactie met de plaat selijke bevolking niet echt groot. Als je met een groep van ongeveer 600 studenten op een campus zit, in een relatief kleine stad, ga je in een soort bubbel leven zonder te beseffen wat er om je heen gebeurt. Zo wordt het alleen de stad waar je studeert. Jammer, want Middelburg en Wal- De interactie met de plaatselijke was bevolking niet echt groot cheren hebben zo veel te bieden." Favoriete plekjes „Ik ben echt verliefd op Middelburg en Walcheren. Ik genoot van het uit zicht op de Oostkerk vanuit de Bree- straat, vooral met die mooie Zeeuwse lucht als achtergrond. Ik liep graag door het stadhuis, de wandelgangen in de Abdij en ik ging regelmatig naar het tuinterras achter de Kloveniers doelen. Elke donderdag was ik te vin den bij de loempiakraam op de week markt. Ik heb ook een poosje met ple zier gewerkt bij een strandtent in Vlissingen. Op het strand was het daar heerlijk uitwaaien. En als ik tijd had en het was mooi weer, ging ik naar Domburg of Veere. Zeeland is voor mij altijd een feestje." Passies „Piano spelen is belangrijk voor mij. Het instrument is de spiegel van mijn emoties. De klank die eruit komt laat horen of je boos bent, ver drietig of gelukkig. Piano spelen is zeker niet mijn enige passie. Ik ben leergierig en dus geïnteresseerd in wat muziek met het brein doet. Ik heb mijn master Musicologie afge rond met een specialisatie in cognitive and computational musicology. En fo tografie is mijn derde passie." Optreden „Ik treed graag solo op en organiseer ook concerten. Samen musiceren is nog fijner. Bij het Roosevelt College zong ik in het College Choir en ik volgde masterclasses. In Antwerpen ontmoette ik Seie Goris. Ze viel in toen de zangeres die ik begeleidde, uitviel. We hebben in één dag de lie deren ingestudeerd. De samenwer king verliep zo soepel, dat we dit jaar samen de liedklas volgen en we vor men nu een officieel duo: Due Peonie (twee pioenrozen). Het concert in Vlissingen is een afstudeerproject. Deze zomer studeer ik af en op het programma staan werken van mijn eindexamenprogramma. Ik hoop dat veel mensen komen luisteren. Het is voor mij altijd bijzonder om in Zee land te spelen. Ook dit wordt een feestje." Wie: donderdag 4 mei 2017 jPZ 'Zeeland is voor mij altijd een feestje' Jeanette Vergouwen 1 ^Hi —ElineSmit Eline Smit: „Als je met 600 stu denten op een campus zit in een relatief kleine stad, ga je in een soort bubbel leven." foto bert de herdt Pianiste Eline Smit en sopraan Seie Goris verzorgen vrijdag 12 mei een recital in het Speelhuus van Ter Reede in Vlissingen, aanvang 19.30 uur. Op het programma staan piano- werken en liederen van Schubert, Schumann, Debussy en Ravel. Naam voorstelling: Moes Karei Casier en Dieske Krijnders Genre: kindervoorstelling Leeftijd: 1,5 tot 5 jaar Waar: MerksemDok in Merksem (België) Wanneer: zondag 7 mei om 14.00 en 16.00 uur Dat het proces om van appels moes te maken enorm fascinerend kan zijn voor de allerjong sten, bewijzen acrobaat Karei Casier en actrice Dieske Krijnders. In hun voorstelling Moes nemen ze kinderen en volwassenen mee in een verhaal zonder woorden. In een een voudig decor - een ap pelboom en drie kastjes - wakkeren ze de ver beelding van de kinde ren aan. Alledaags keu kengerei komt tot leven spelen ze in een zaal. Door het bezoekers aantal te beperken en door gebruik te maken van kussens en bankjes waar de kinderen op kunnen zitten, wordt het tentgevoel nage bootst. Na afloop van het stuk kunnen de kinderen zich vermaken in de MOESspeeltuin. Met appels, vrachtwagens en keukenspulletjes die lijken op die uit de voor stelling, kunnen ze hier hun eigen appelmoes- verhaal creëren. en uit de kastjes komen allerlei opmerkelijke machines tevoorschijn. Krijnders vertelt dat hun zoontje hen inspi reerde tot het maken van het poëtische thea terstuk: „Een peuter, kleuter staat open in het leven; wat er om hem heen gebeurt, wordt verwonderd en onderzoekend tege moet getreden. Fanta sie is volop aanwezig. Wij spelen daar met Moes op in. Het is een voorstelling met een boel verbeelding, ver- Karei Casier en Dieske Krijnders in MoeS. FOTO WIM LANSER wondering, vrolijkheid en fijngevoeligheid." Waar de peuters vooral pret zullen hebben om de vreemde geluiden, zullen de wat oudere kleintjes volgens het duo vooral geïntrigeerd zijn door de verhaallijn. Casier en Krijnders vin den het belangrijk dat er sprake is van een in tieme setting. Daarom spelen ze regelmatig in een tent. In Merksem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48