tf> Reinhardt verdient betere film 6 Toen Jessica Chastain het script las van The Zookeeper's Wife, wilde de Amerikaanse actrice meteen de hoofdrol spelen. „Er worden veel te weinig films gemaakt over heldhaftige vrouwen." Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Raw The Boss Baby Chez Nous FILMNIEUWS Vijftig films op expo Scorsese Eastwood maakt film aanslag Thalys ij alle rollen die Jes sica Chastain krijgt aangeboden, kijkt zij niet alleen naar de j artistieke kwaliteit 'van de film. „Ik wil ook personages spe len die de mensen aan het denken zetten. Vooral over de rol die vrou wen in de samenleving spelen. Daarom wil ik in mijn keuzes alle stereotype vrouwenrollen het liefst vermijden. Schrikbarend is dat er nog altijd veel te weinig films over held haftige vrouwen zijn gemaakt." De tweevoudig Oscargenomi- neerde actrice (voor The Help en Zero Dark Thirtyaarzelde geen moment toen zij de kans kreeg om Antonina Zabinski te spelen. Als beheerster van de dierentuin in Warschau wis ten deze vrouw en haar echtgenoot Jan onder de neus van de nazi's hon derden Joden uit het getto te loodsen. Haar levensverhaal raakte Chastain diep in haar ziel. In Warschau, waar zij de volgende dag mee zal lopen in de Internatio nale Vrouwenmars, legt zij uit waarom. „Over de Tweede Wereld oorlog zijn heel veel films gemaakt, Deze film toont aan dat - zoals Martin Luther King het ooit verwoordde - haat alleen met liefde kan worden overwonnen maar vooral vanuit het standpunt van de man. Dat leverde meestal masculiene gewelddadige verhalen op, waar de liefde voor de mensheid vaak ver te zoeken was. Deze film gaat vooral over medemenselijkheid en toont aan dat - zoals Martin Lu ther King het ooit verwoordde - haat alleen met liefde overwonnen kan worden." De roodharige Chastain (40), die voor het eerst indruk maakte in de film The Tree of Life (2011), verbaast zich er niet over dat het levensver haal van Antonina zo weinig bekend is. Zij schrijft dat vooral toe aan het onderwijs. „Toen ik in Californië op de mid delbare school zat, werd er in de ge schiedenislessen geen enkele aan dacht besteed aan de rol die vrouwen in de wereldhistorie hebben vervuld. Ik had dus geen rolmodel. Ik hoop dat het voor de huidige jeugd beter geregeld is. Maar dit is een andere ge neratie die heeft gezien dat een vrouw zich ook kandidaat kan stel len voor het Amerikaanse president schap. Daar kunnen jonge vrouwen toch hoop uit putten?" Over de huidige president van Amerika, Donald Trump, is Chastain glashelder. „Wat hij over Meryl Django De geniale gitarist Django Reinhardt (1910-1953) verdient een beter film testament dan de Franse regisseur Étienne Comar heeft gefabriceerd. Comar focust vooral op hoe Django zich opstelde tegenover de Duitse bezetter in Frankrijk. Die zet hem diverse keren onder druk om in nazi-Duitsland op te treden, mits hij geen 'negermuziek' speelt. Over het kunstenaarschap van Reinhardt komt de kijker veel min der te weten in dit ruim twee uur durend muziekdrama. Toch is de film de moeite waard door de vertol king van Reda Kateb. Hij maakt van de titelrol een opmerkelijk gelaten vertolking, ondanks de vernederin gen die Reinhardt als zigeunermuzi kant ondergaat. Liefhebbers van zijn muziek ko men in drie uitgebreide concertfrag menten aan hun trekken. Deze delen wordt uitgevoerd door het Rosen berg Trio, dat zich al langer door de Sinti-gitarist laat beïnvloeden. De film eindigt met de uitvoering van een deel van het requiem dat Reinhardt schreef voor de zigeuners die door de nazi's zijn vervolgd. Dat levert het meest ontroerende mo ment op. donderdag 4 mei 2017 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Guardians of the Galaxy Vol. 2 €739.000 2 (3) The Boss Baby €480.000 3 (1) Fast and Furious 8 €382.000 4 (2) Beauty and the Beast €213.000 5 (7) De Smurfen en het Verloren Dorp €176.000 HORROR In deze opmerkelijke Franse horror film verandert een vegetarische stu dente in een kannibaal nadat zij steeds meer gefascineerd raakt door mensenvlees. De film is niet bestemd voor tere zielen, maar ontstijgt het genre door verrassende diepgang over onder meer de seksuele moraal. ANIMATIE Een geadopteerde baby terroriseert binnen de kortste keren het gezin dat hem opnam met zijn autoritaire ge drag. Velen zien in deze film een ver pakt portret van Donald Trump. De makers ontkennen dat ten stelligste, maar begrijpen de vergelijking. DRAMA Een wijkverpleegster wordt inge palmd door een ultrarechtse partij om zich kandidaat te stellen voor lokale verkiezingen. Haar communistische vader gruwt ervan. De film knipoogt voortdurend naar de activiteiten van Marine Le Pen. GO Bij de tentoon stelling Martin Scorsese - The Exhibition, die op 25 mei be gint, presen teert EYE een uitgebreid film programma met ruim 50 films. 21 films zijn door Scorsese zelf geselecteerd en komen uit de collectie van EYE en van de door hem opge richte Film Foundation, die zich inzet voor de restauratie van filmerfgoed. Uit het oeuvre van Scorsese zijn klassiekers te zien als Taxi Driver en Good- fellas. Regisseur Clint Eastwood wil een film maken over de mislukte aanslag op de Thalys Amster dam-Parijs in 2015. Hij wil nog dit jaar begin nen. De film is gebaseerd op het boek The 15:17 to Paris: The True Story Of A Terrorist, A Train, And Three American Heroes, dat in 2016 verscheen. Geraakt door heldin uit de oorlog Ab Zagt 44 DRAMA Regie: Étienne Comar. Hoofdrollen: Reda Kateb en Cécile de France. - A.Z. Reda Kateb speelt zigeunermu zikant Django Reinhardt. E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45