f l Met een eigen twist 4 Bert Dockx De Belgische alternatieve band Flying Horseman stond op Pukkelpop en in Vorst Nationaal. Maar waar frontman Bert Dockx al maanden naar uitkijkt, is het optreden in de protestantse kerk in Hulst. The Watchman met nieuw album in theaters Dubbelconcert Peetman en Rainey Normaal ben ik bang om in een kerk te spelen, van wege de akoestiek. Maar die in Hulst is net een studio. Ik heb er al eerder gespeeld, met mijn andere band, Dans Dans. Dat was een van mijn favoriete optredens ooit. Ik hoop dat het optreden met Flying Horseman even tof gaat worden", zegt zanger en gitarist Bert Dockx. „Onze muziek komt beter tot zijn recht in een kleine zaal. Grote festi vals zijn leuk om te doen, maar zijn technisch gezien wat lastiger." Op treden in Hulst voelt zelfs een klein beetje als een thuiswedstrijd voor Dockx, die in 2008 met Flying Horseman startte als soloproject. „Ik woonde als tiener in Stekene en was vaak met vrienden in Hulst. Het is grappig om terug te komen in een totaal andere context." Drang „Ik had geen verwachtingen toen ik met Flying Horseman begon. Ik was gitarist, maar had altijd al zin om te zingen en songs te schrijven. Maar ik durfde niet, ik ging ervan uit dat ik niet goed genoeg was." Toch was er twaalf jaar geleden een moment dat Dockx zijn angst opzij zette. Dat ge beurde nadat hij vanuit Brussel, waar hij studeerde aan het Koninklijk Conservatorium, terug naar zijn ge boortestad Antwerpen verhuisde. Ik was gitarist, maar had altijd al zin om te zingen en songs te schrijven „Ik kreeg een job aangeboden bij een kindertheater, 's Avonds werkte ik vaak alleen en begon ik spontaan te zingen en kwamen er teksten naar boven." Het was goed dat hij op dat moment Loesje Maieu leerde ken nen, die nu ook in Flying Horseman zingt. „Zij heeft mij heel hard ge pusht om met mijn nummers naar 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Americana ^Folk donderdag 4 mei 2017 R2 Liedjes die voelen als een reis Gertie de Boey 44 Bert Dockx Amerikaanse folk, blues en coun try met een eigen twist. Dat kan de bezoeker verwachten bij het concert van Peetman en Jake Rainey. Ook The Watchman speelt zijn eigen nummers, ge stoeld op het genre americana. Verder een orgel- en koorconcert en cabaret van Martijn Kardol. De Amerikaanse muziekpro- ducer Joe Boyd Pink Floyd, REM, Fairport Convention) ontdekte Ad van Meurs, alias The Watchman, en produ ceerde in 1991 het debuut van de Nederlandse muzikant. Vele albums volgden, waarbij een subtiele verschuiving in stijlen waarneembaar is. Hij heeft ook nog in zijn eigen taal gezongen. Van Meurs is in Nederland een van de voorgangers van de sin- ger-songswriters die hun eigen americanageluid vormgeven. De Eindhovenaar opereert te vens als drijvende kracht ach ter NO blues, het kwartet dat americana met Arabische in vloeden mengt. Afgelopen jaar verscheen een nieuw The Watchman-album: Dorset Moon. Tevens de titel van zijn laatste voorstelling, met part ner Ankie Keultjes achter de geluidstafel en harmonyvocals. Soms speelt ook zoon Dylan (gitaar, zang, percussie) mee. Vertrouwde klanken: de finger- picking gitaar of de slide, de gerijpte, toegankelijke en melo dieuze composities, de don kere stem vol emotie. Top ame ricana uit Nederland. Zat 13 mei, De Wegwijzer Nw- en St Joosland, 20.30 uur Amerikaanse folk, country en blues. Dat kan het publiek verwach ten bij het concert van Peetman en Jake Rainey. Waar Rainey put uit de melancholische kant, het Bob Dylan- spectrum, laat Peetman zich inspire ren door pickers als Taj Mahal en Leon Redbone. De twee stijlen zijn verschillend, maar sluiten goed el kaar aan. Zondag 7 mei, gitaar atelier Haef Vrouwen polder, 16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43