i 3 0 Cd Diana Krall Monica Geuze Chickslovefood Patriot Boek Kookboek II Serie nier van leven vol te kunnen houden. Tussendoor praten we na over de voorstelling die we net achter de rug de hebben. Rond één uur 's nachts gaan we dan naar bed. Tegen zes uur staan we weer op en beginnen we de dag met ro kilometer hard rennen. Dat is meteen onze sightseeing door de stad waar we dan zijn." Atmosfeer Je zou het bijna vergeten, maar Ya- mato gaat vooral over spectaculair drumwerk verpakt in een energieke show. „En toch draait het om hoe we met elkaar communiceren", bena drukt Hidaka. „Om hoe we elkaar behandelen en hoe we ons ten op zichte van elkaar gedragen. Er zijn veel drummers en drumtechnieken in de wereld, maar bij Yamato staat het creëren van een goede atmosfeer voorop. Daarin schuilt het mysterie van taiko. Daarom leven we ook in tensief samen: op die manier leer je elkaar goed kennen en leer je begrij pen wat elke persoon diep vanbin nen denkt. Dat versterkt de samen werking op het podium." Taiko valt op door de enorme trommels die worden gebruikt en kent in Japan een traditie van meer dan 2.000 jaar. De term betekent let terlijk 'grote drum'. „In Japan wordt het instrument vooral gebruikt tij dens festivals en feesten. Het heet niet voor niets het happy instrument. Het energieke geluid kan mensen bij elkaar brengen. Dat maakt taiko zo bijzonder: ze heeft iets feestelijks." Er wordt in Japan volop onderzoek gedaan naar de invloed van taiko. „Daarbij richt men vooral de blik op het sociale aspect van het instru ment", legt Hidaka uit. „Taiko blijkt een goed effect te hebben op mensen met de ziekte van Alzheimer en op lichamelijk gehandicapten. Dat vraagt om meer onderzoek naar de geheimen achter de energie van taiko." Yamato brengt het fenomeen de komende weken voor de tiende keer naar Nederland. In de nieuwe show The Challengers slaat het gezelschap weer een andere weg in. Dat geldt dan vooral voor de onderlinge sa menwerking op toneel. „We gaan op zoek naar wat we nog meer kunnen doen met taiko. Noem het de gren zen opzoeken. Daarmee willen we laten zien dat je dat ook in je eigen leven kunt: jezelf uitdagen en ont dekken wat je nog meer kunt." Jonkies Tijdens de komende tournee door Nederland viert Hidaka zijn 35ste verjaardag. Hoe lang kan hij dit ener- In Japan doen ze onderzoek naar de positieve effecten van taiko gieke bestaan volhouden? „Het ligt aan jezelf hoe lang je blijft meedoen. Fysieke kracht is belangrijk. Maar je hoeft niet weg als je 40 jaar of ouder bent. Je kunt andere manieren van spelen ontdekken of kennis en tech nieken overdragen aan de jonkies. Ik weet niet hoe mijn toekomst bij Ya mato eruitziet. Zolang ik drumstok- ken kan vasthouden, ga ik door." Spijt dat hij zijn studie Business Management heeft opgegeven, kent hij niet. „Ik ben blij dat ik indertijd die show van Yamato gezien heb. Was dat niet gebeurd, dan had ik nu een heel ander leven geleid. Met waarschijnlijk een kantoorbaan van negen tot vijf. Mijn leven bij Yamato is veel spannender. Interessanter ook." donderdag 4 mei 2017 PZ De Canadese jazzzan geres en -pianiste Diana Krall is toe aan haar vijftiende studioal bum. Met vijf Grammy's op zak is Krall een van de grootste jazzartiesten van nu. Op Turn Up The Quiet brengt ze met drie bands een ode aan de 'great American song- book'. Als onderdeel van haar wereldtour nee staat Krall op 11 en 12 september in Koninklijk Theater Carré in Amsterdam. Turn Up The Quiet verschijnt morgen. Zelfs succesvolle vlog- gers willen uiteindelijk een boek, hoe ouderwets het papieren medium ook is. Vlogger en dj Mo nica Geuze (300.000 vol gers) geeft in My Way een openhartig inkijkje in haar bijzondere leven. De weg naar succes, hoogte- en dieptepunten, dagelijkse be slommeringen, glitter en glamour en een reeks handige tips van een insider. My Way is vanaf 9 mei verkrijgbaar. CiMSLOVEFOOD Vriendinnen Elise Grup- pen en Nina de Bruijn van foodblog Chickslovefood zagen als jonge moeders een gat in de markt: een kookboek met kidsproof- recepten. Het kidsproof- kookboek staat vol sim pele en gezonde maaltijden met maximaal zes ingrediënten voor het hele gezin. Nooit meer apart koken voor de kleintjes, maar gewoon samen eten. Het kidsproof-kookboek is nu te koop. Voor Prime Video-leden komt morgen de reeks Patriot beschikbaar. De Amazon-serie draait om het gecompliceerde leven van spion John Tavner. Nu eens niet met de focus op het spannende spi- onnenbestaan, maar op de minder flit sende kant van het beroep. Tavner wordt undercover in onmogelijke situaties ge plaatst waarin hij vaak moet kiezen. Patriot is vanaf morgen te zien op Ama zon Prime. Gen Hidaka (mid den): „We zweten als Otters." FOTO'S YAMATO 44 Donderdag 11 mei in Theater De Mythe in Goes, aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42