Herdenking op 4 mei in festivalsfeer -c ij Hetkamer - 't is maar dal t je 't eet! 6 Bedrijven betalen mee aan onderhoud Vechthonden zijn gevaar op bolwerk r. >L %*-» Het voor langere tijd verpachten van kades in de binnenhaven van Vlissingen bindt bedrijven aan de stad. Nu de Damengroep en het Loodswezen de zekerheid hebben dat ze (zeer) lange tijd gebruik kunnen maken van respectievelijk de Piet Heinkade en een deel van de Eerste Binnenhaven zijn die bedrijven ook bereid in de kades te investeren, zegt de Vlissingse wet houder John de Jonge. Met het in erfpacht geven van de Piet Heinkade voor 99 jaar aan de Damengroep doen B en W van Vlissingen niets geks, meldde De Jonge gisteren desgevraagd. Het aangaan van pachtovereenkom sten is een bevoegdheid van het college. „In dit geval namen we geen nieuw besluit. In 2004 en 2005 zijn al afspraken met Damen gemaakt. Die waren alleen nog niet eerder in een overeenkomst vastgelegd." Omwonenden De wethouder reageert op vragen van de raadsfracties van de PvdA en de POV. Die zijn blij dat het ge meentebestuur en de directie van de Koninklijke ScheldeGroep weer op één lijn zitten, maar vragen zich af of omwonenden en andere be langhebbenden niet de kans had- Erf pacht bindt bedrijven aan Vlissingen en houdt werkgelegenheid in de stad den moeten krijgen om hun ziens wijze te geven. De Jonge stelt dat Damen de Piet Heinkade al lan gere tijd in gebruik heeft, omdat de kade van essentieel belang is voor de bedrijfsvoering van zowel Da men als Amels. Dat Damen bepaalt of een schip tijdelijk van een ligplaats aan de Piet Heinkade gebruik kan maken, is logisch volgens De Jonge. „Da men is als erfpachtnemer verant woordelijk voor de kade en de schepen die er afmeren. Milieu- en andere regels moeten in acht wor den genomen. Met de politie is de afspraak gemaakt dat haar boten er mogen liggen." Het afsluiten van een erfpacht overeenkomst met het Loodswe zen is ook voordelig voor de ge meente, laat De Jonge weten. „Het Loodswezen bouwt een nieuw kantoor, investeert zelf in de kade en draagt zorg voor het onder houd. Die zekerheid geeft ons, net als bij de Piet Heinkade, de moge lijkheid om elders in de haven te investeren." Invloed Voor verkoop van kadedelen, waar een aantal bedrijven belangstelling voor heeft, kiezen B en W niet. „We willen invloed houden op het gebruik van de kades. En mocht een bedrijf toch verhuizen of fail liet gaan dan willen wij zelf bepa len wat er met de vrijkomende kade gebeurt", betoogt De Jonge. Voor het derde jaar houdt de Cul- tuurwerf vandaag een alternatieve 4 mei-bijeenkomst op de Oude Markt in Vlissingen. Vanaf 19.45 uur is de fdm Samen herdenken van de Middelburgse studio Haak Visser. Na de twee minuten stilte om 20.00 uur geeft Marlies Allewijn een lezing. Zij publiceerde vorig jaar de jeugdroman Zij was 16 over een Zeeuws meisje dat moest wer ken voor de Duitsers. Daarna zingt Vic Willems, singer songwriter en vorig jaar winnaar van de Grote Prijs van Nederland, akoestisch op het podium. Daar geven vanaf 21.30 uur De Vlissingse hiphopband De Hobbyisten en Koninklijke Harmo nie Ons Genoegen een concert. Mensen kunnen weer mee met verhalenvertellers die over de bele venissen van Vlissingers in de Tweede Wereldoorlog praten. De leerlingen van de Jeugdtheater- school laten, zwervend door de stad, zien wat kinderen en jongeren doen en niet doen in oorlogstijd. Mels Hoogenboom van de Zeeuwse Komedie speelt bij boekhandel 't Spui om 20.45 uur Het Verweer, over de Scheldewerfdirectie in de oor log. Om mee te gaan met de vier ove rige verhalenvertellers, die om 20.30 uur van wal steken, kunnen mensen zich vanaf 19.00 uur opge ven bij de informatiestand. Die heeft ook herdenkingslichtjes. Mensen kunnen tekeningen maken voor de 'herdenkingsmuur'. restaurant Loslopende 'vechthonden' op het bolwerk in Middelburg heb ben een hulphond en andere honden ernstig verwond bij re cente bijtincidenten. Dat stelt PvdA-raadslid Pim van Kampen in vragen aan het Middelburgse college. Hij wil weten hoe de ge meente omgaat met honden die gevaarlijk gedrag vertonen en hoeveel probleemhonden er be kend zijn. Vooral het voorval waarbij de hulphond ernstig werd toegeta keld door een loslopende 'vecht- gevaarlijke' hond zit Van Kam pen hoog. Zo'n hond opleiden, die zijn eigenaar bij een beper king kan ondersteunen bij dage lijkse taken, kost ongeveer 27.000 euro, schrijft hij. Volgens Van Kampen hoorde hij van diverse mensen dat zij het bolwerk mij den, omdat er agressieve honden loslopen. Bij de Politie Zeeland-West- Brabant zijn geen voorvallen met bijtende honden in Middelburg bekend. De gemeente Middel burg meldt dat er in de afgelopen jaren slechts één of tweemaal per jaar een muilkorfgebod is gege ven aan eigenaren van agressieve honden. Zo'n gebod geldt le venslang voor een hond, tenzij het dier met goed gevolg een ge dragscursus heeft doorlopen. IN DE REGIO Tentoonstel ling Domien Dubbel concert Kinderdienst Bijeenkomst over reis naar New York MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 4 mei 2017 WA Erfpacht kades biedt zekerheid Het aangaan van erfpachtover eenkomsten voor het gebruik van kades in de Vlissingse haven is niet alleen voor bedrijven pro fijtelijk. Het is ook voordelig voor de gemeente. De bedrijven zorgen voor herstel en onder houd van de kades. René Hoonhorst Vlissingen - John de Jonge, wethouder Die andere herdenking op 4 mei in Vlissingen, naast de officiële bijeenkomst op de Noorderbe graafplaats, krijgt steeds meer het karakter van een herden kingsfestival. Claudia Sondervan Vlissingen Wagenaarstraat 13-15 Tel.0118-635 676 www.eetkamermiddelburg.nl Claudia Sondervan Middelburg MIDDELBURG GalerieGerritse houdt op zondag 7 mei haar opening voor de nieuwe ten toonstelling van Do mien en Simon van Parys. De opening vindt plaats om 14.00 uur. De ten toonstelling is te bezichtigen van vrij dag 5 mei tot en met zaterdag 24 juni. VROUWENPOLDER Gitaaratelier Haef in Vrouwenpolder or ganiseert zondag 7 mei een dubbelcon cert met Peetman en Jake Rainey. De twee singer- songwriters bren gen Amerikaanse folk, country en blues op het po dium. Het concert start om 16.00 uur en is gratis te be zoeken. KLEVERSKERKE In de kerk van Kle- verskerke wordt op zondag 7 mei een kinderdienst ge houden. Alle kinderen zijn welkom om 09.30 uur. Er is een collecte voor de Stichting van het Kind. MIDDELBURG Mensen die van plan zijn om op reis te gaan naar New York kunnen woensdag 10 mei terecht in Middel burg voor een bij eenkomst. De bij eenkomst begint om 20.00 uur in Café Tympaan. LENTEBLOESEMTOCHT VEERE Staatsbosbeheer Zeeland-Zuid houdt zaterdag 6 mei een lentebloemenwandeling in het Veersebos. De wan deling begint om 10.00 uur op de parkeerplaats van natuur kampeerterrein Het Veerse Gat en duurt ongeveer anderhalf uur. De kosten zijn vijf euro voor volwassenen en 2,50 euro voor kinderen tot en met twaalf jaar. Vooraf aanmelden kan via staatsbosbeheer.nl/activiteiten. foto marcel antonisse/anp AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- straat, 09.15-10.15 uur - Bewegen voor 55+; 17.30-18.30 uur - Pilates BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen DOMBURG Schuttershof, 13.30- 17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaar ten en sjoelen Grijpskerke Dorpshuis, 09.30- 11.30 uur - Hand- werkclub MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur - Koersbal Middelburg 't Zwin 1,10.00- 12.30 uur - Gratis inloopspreekuur Budgetcoach Zee land; Kloostergan gen Abdij, 12.00- 17.00 uur - Exposi tie Het Zeeuws Palet; Zeeuwse Concert zaal, 20.45 uur- Koninklijk Oratarium Vereniging Middel burg 'Het requiem van Karl Jenkins OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 kilometer VEERE Landschuurweg/ Kerkweg, 09.30 uur - Nordic Walking wandeling voor 55+ uit de gemeente Veere; Kerkstraat 6, 10.00-12.00 uur- Wekelijks evene ment 'Koffie Koren maat' VLISSINGEN 19.00-22.15 uur: Herdenkingsbijeen komst Cultuurwerf. Locatie: Oude Markt. Muziek, voordrachten en verhalen. Boekhan del 't Spui, Oude Markt 5, 20.45 uur - Voorstelling 'Het Verweer' door Zeeuwse komedie Vlissingen WESTKAPELLE Museumcafé Het Polderhuis, Zuid straat 154-156, 13.30 uur - Donder dag Doedag met deze week 'Vertel en kijkmiddag'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33