Boomknuffelaars verdachte zest iets ESiÊ Oud-directeur ziekenhuis van fraude verdacht Dit jaar kwamen er al 265 Zeeuwen bij 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN Column Waar hij normaalgespro ken, naar goed puberge- bruik, achter ons aan sloft op grote voeten aan lange be nen, drentelde hij nu ongeduldig voor ons uit. Hij wilde ons iets moois laten zien. Ik wist precies wat, maar ik wilde zijn enthousi asme niet temperen. Tegen het einde van het groene pad stopte hij. 'Hier, mooi hè?' Hij wees naar een kort paadje, een doorgang in de bosjes, uitge sleten door decennia spelende kinderen, drugsverslaafden en wat al niet meer. De boomwortels vormden gladgelopen traptreden. Het rook er naar fluitenkruid en hondenpoep. Niet per se het para dijsje waar het naar leidde moes ten we zien, maar het paadje zelf. Mijn zoon houdt van groen, net als ik. Hij huilde dikke tranen toen de enorme conifeer van de buren omging, en ik probeerde, toen ik net zo oud was, tegen beter weten in, een afgezaagde kerstboom te redden van het rituele vuur. We hebben als boomknuffelaars de tijd niet mee. Waar ik ook kijk: kaalslag. Is het niet van overheids wege omdat wegen verbreed wor den of omdat bomen kaprijp zijn, dan is het wel omdat mensen val len over boomwortels, vallende blaadjes, bloesem, minder lichtin val, hars op de autolak of slagscha duw op zonnepanelen. Bomen zijn onpraktisch. Vroeger kon ik me nog opwin den over bomenhaters. Nu niet meer. Ik heb geaccepteerd dat het ander volk is. Het zijn mensen met HOME-letters in witgeschilderde woonkamers, kliklaminaat en praktische, verharde achtertuin tjes met hooguit een bolboompje in een pot. Een kamerplant water geven is voor ze al te veel gedoe. Ik ga niet meer met ze in discussie. Parels voor de zwijnen. Laat ze. Ik ga in de voortuin zit ten, trek een goed bier open en ga onder de bloeiende palmen het siergras uit de grond kijken. Sa men met mijn zoon, die heeft het tenminste begrepen. Vroeger kon ik me nog opwinden over bomenhaters. Nu niet meer DESTELLING Vandaag: 5 mei moet een vaste vrije dag worden Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters EXTRA ALERTHEID &00R TERREURDREIGING EEN WC-ROLLEN- SPEURTOCHT.' TYPISCH IETS VOOR DE KINDER FEESTJES BIJ JE ZUS.1 Man geeft agent een kopstoot Blof treedt op in Arsenaal Theater Marine Research maakt weer winst Het Openbaar Ministerie ver denkt Zomer ervan dat hij in 2011 een valse verklaring heeft opge steld, om inkomsten te verbergen. Zo kon hij blijven profiteren van zijn wachtgeldregeling bij het ADRZ. De nu 60-jarige Vlissinger was sinds 2004 voorzitter van de raad van bestuur. In 2009 vertrok hij, on der druk van de fusieperikelen van destijds. Hij kreeg daarna wacht geld. Tot en met 2011 ging het om 420.000 euro. In juli 2009 trad Zomer in dienst bij een in Engeland gevestigde ven nootschap. Die betaalde hem een brutojaarsalaris van 40.500 euro, veel minder dan hij bij het zieken huis verdiende. Het ADRZ bracht de inkomsten in mindering op zijn wachtgeld. De vennootschap detacheerde Zomer eerst als interimmanager. In 2011 leende een gelieerde bv hem uit als tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur bij Magentazorg, a 1290 euro per dag. Omdat het ADRZ vermoedde dat zijn oud-topman via de bv's bedui dend meer incasseerde dan zijn sa laris van 40 mille, staakte het de be taling van het wachtgeld. Zomer spande daarop een arbitragezaak aan bij het Scheidsgerecht Gezond heidszorg. Dat stelde hem eind 2011 in het gelijk, omdat niet was bewezen dat hij meer inkomsten had. Weliswaar zette het Scheidsgerecht grote vraagtekens bij de schimmige con structie - achter het bedrijf waar Zomer in dienst was ging een keten van andere Britse bv's schuil - maar hij zou daar geen financieel belang in hebben. Dat bleek uit een schriftelijke verklaring die op tafel kwam. Het OM verdenkt Zomer er nu van dat het document was vervalst, om in komsten te verhullen. Daarmee zou hij ook belasting hebben ontdoken. De FIOD heeft Zomer al langer op de korrel. Volgens Het Financieele Dagblad is eind 2013 voor 520.000 euro beslag gelegd op diens wo ning. Behalve de oud-topman staat vandaag een Gelderse ondernemer terecht die betrokken was bij de reeks van vennootschappen en die heeft verklaard dat Zomer daar geen financiële belangen in had. Wie uiteindelijk wel profiteerde van de inkomsten, bleef mistig. Dit is een strafrechtelijke procedure en daar zijn wij geen partij in Als de rechtbank bewezen acht dat er inkomsten zijn verzwegen, zou dat betekenen dat het ADRZ te veel wachtgeld heeft betaald. Het onderneemt vooralsnog geen actie. „Dit is een strafrechtelijke proce dure en daar zijn wij geen partij in", zegt woordvoerster Mirjam van Zuilen. „We volgen de zaak en wachten de uitkomst af." Overigens heeft Zomer al een deel van zijn wachtgeld - 68.000 euro - moeten terugbetalen. Het Scheidsgerecht oordeelde in okto ber 2012 in een tweede zaak dat het 'ongerijmd' was dat Zomer bijna volledig wachtgeld kreeg en daar naast nóg hogere verdiensten gro tendeels bij derde partijen liet be landen. Grootste stijger is de gemeente Goes, met 75 mensen meer dan op 1 januari. Ook Middelburg (+55) en Tholen (+48) groeiden aanzienlijk. De grootste Zeeuwse gemeente, Terneuzen, zit als enige ruim in de min met een daling van 55 tot 54-537 inwoners. In totaal telde Zeeland eind maart 381.828 inwoners. De groei is te danken aan mensen die zich - al dan niet vanuit het bui tenland - in Zeeland vestigen. Het aantal Zeeuwen dat overlijdt over treft ruimschoots het aantal ge boorten. In de eerste drie maanden van 2017 werden in de provincie 803 ba by's geboren, terwijl er 1165 mensen overleden. Alleen in de gemeenten Kapelle, Borsele, Reimerswaal en Tholen was het aantal geboorten groter dan het aantal sterfgevallen. Sinds 2014 is het inwonertal van Zeeland weer stijgende. Op langere termijn wordt juist weer een daling verwacht. donderdag 4 mei 2017 Gisteren: Herdenken doden is belang rijker dan vieren vrijheid 642 reacties VLISSINGEN Een 39-jarige Vlissinger is dinsdag aangehouden in zijn woonplaats, nadat hij een agent een kop stoot gaf. De man reed rond 8.30 uur in zijn auto op de Oostsouburgse- weg toen agenten hem aanhielden. De man wei gerde zijn papieren te la ten zien Hij werd in de boeien geslagen en agenten doorzochten zijn auto. Toen een van de agenten naast de Vlissin ger plaatsnam in de poli tieauto, gaf die hem een kopstoot. De Vlissinger zit vast en is voorgeleid aan de rechter-commis- saris. VLISSINGEN Blof geeft zaterdag 13 mei een extra concert in het Arsenaal Theater in Vlissingen. Het optreden begint om 20.00 uur. De Zeeuwse band wil zich blijven ontwikkelen in de zoektocht naar het per fecte liedje. Het leverde ook nu weer nieuwe mu ziek op die de band tij dens de tour rondom het nieuwe album voor het eerst live laat horen. Een kaartje kost 32,50 euro en is te bestellen op de site van het theater. YERSEKE Het gaat weer goed met onderzoeksinstituut Wa- geningen Marine Re search, het vroegere Ima- res. Vorig jaar dreigde het instituut te verdwij nen uit Yerseke. Dat is voorkomen met financi ële steun van Reimers- waal, een meerjarig on derzoeksprogramma voor de mosselsector en een vereenvoudigde ma nier van werken. Het in stituut maakt weer winst en er zijn drie banen bij gekomen. Een nieuw plafond in één dag! PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Rob Zomer, oud-directeur van het Ziekenhuis Walcheren (nu Admiraal De Ruyter Ziekenhuis), wordt verdacht van belasting fraude en valsheid in geschrifte. Hij moet vandaag voor de recht bank in Arnhem verschijnen. Rolf Bosboom Vlissingen -Mirjam van Zuilen, ADRZ De bevolking van Zeeland is in de eerste drie maanden van dit jaar behoorlijk gegroeid. Per saldo kwamen er 265 mensen bij, blijkt uit cijfers die het Cen traal Bureau voor de Statistiek gisteren publiceerde. Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2