Eigen analyses en beelden van Giro d'ltalia op de site 'Van As heeft het 24 WIEL Steven Kruijswijk gaat in de Wat gaan we precies doen? ts 675 627 Neuvill One Fo^ f op Ain Valvjerde winnaar! Ror\de BaskenXan Als de Giro morgen van start gaat is Steven Kruijswijk een man om in de gaten te houden. De herinneringen aan vorig jaar - de grote vorm en De Val - zijn nog vers. Kruijswijk blikt terug en vooruit. re. Op de site van deze krant wordt de komende drie weken ook in beeld verslag gedaan van de Giro. De rode draad vormt het programma 'In Het Wiel', met Hidde van Warmerdam als presentator en ex-wielrenner en columnist Thijs Zonneveld als analist. IN HET Van Warmerdam: „Dagelijks ver makelijke en informerende wie- Ierpraat. 's Ochtends voorbe schouwingen, gedurende de dag reportages, maar het zwaartepunt van de uitzendingen ligt duidelijk na de finish. Dan gaan we live en staan Thijs en ik op locatie voor een directe terugblik op de race." Zonnevel „We analyseren dan de etappe en praten na met de hoofdrolspelers op verschillende locaties. Halen reacties op in de mixed-zone, bij de bussen van de teams, of zelfs in het ziekenhuis." Zonnevel „In het wielrennen is er een enorm informatiegat direct na afloop van klassiekers en etap pes in grote rondes. In de Giro van vorig jaar met Steven Kruijswijk zagen we ineens hoeveel mensen er vergeefs zitten te wachten op Voorbeschouwing voor elke etappe Dagelijks reportages vanuit Italië 00 Live-interviews, direct na elke rit dZ, Samenvatting, ism Eurosport Nabeschouwing met beelden en analyses analyses en reacties. Wij springen nu in dat gat direct na de etappe." Van Warmerdam: „Oud-wielren ner Michiel Elijzen zal ook analy ses verzorgen. Verder halen we mensen uit de koers erbij." Zonneveld: „Er kan iemand aan schuiven die specifieke kennis heeft over het sprinten. En op de dag van de tijdrit iemand over de speciale tijdritfietsen." Van Warmerdam: „We kiezen de Giro niet geheel toevallig. Vanuit Nederlands perspectief is dit dit seizoen dé wedstrijd." Zonneveld: „Vorig jaar won Kruijswijk de Giro bijna. En nu starten er vier van onze zes beste ronderenners, met Kruijswijk, Mollema, Dumoulin en Kelder man. Die strijd kunnen de mensen thuis nu nog beter volgen." BREAKING NEWS! Je staat voor de zevende keer aan de start - net als Tom Stamsnijder - en bent zo de meest ervaren Giro-renner van Nederland. Breng eens een ode aan de Ronde van Italië. „Het was de eerste grote ronde die ik reed. Daarna werd ik door de ploeg altijd die kant opge stuurd en uiteindelijk is gebleken dat het mij heel goed lag. Het is supermooi om Italië te koersen. Het is een open wedstrijd. Kijk wat er vorig jaar nog gebeurde in die laatste week." „En de mensen die langs de kant staan, zijn de échte fans. Tij dens de Tour is het vakantie, dat is toch anders. De mensen die op een doordeweekse dag in de Giro komen kijken, dat zijn de pure liefhebbers. Als je ziet met hoe veel passie Italianen over de Giro praten. Ook al was ik vorig jaar een Nederlander in de roze trui, ze waren superblij met mij. Ik kwam niet als de favoriet naar Italië, maar stak er bovenuit en viel ook weer hard naar beneden. Dat is misschien ook de drama tiek die deze sport menselijk maakt en Italianen houden daar wel van." „Die val vorig jaar was niet mijn gelukkigste entree in Frankrijk. Maar wat is gebeurd is gebeurd. Sardinië ken ik ook niet, dus in het openingsweekeinde moeten we ook bij de les zijn." „Natuurlijk zijn er momenten dat ik denk: wat als ik die afdaling had overleefd? Dan had ik nog moeten zien dat ze mij uit die roze trui hadden gereden." „Dat kan ik pas over een jaar of zes, zeven concluderen. Het kan zo maar zijn dat het m'n grootste kans was, maar laten we hopen van niet. Maar dat ik in die posi tie kwam, was niet per ongeluk. Ik was heel steady bezig en pakte op de goede momenten tijd op de andere mannen. Als ik nu weer in het roze wil komen, moet ik ook ergens mijn slag slaan." „Toen ik het roze pakte. Het idee was om die dag goed door te ko men, proberen bij de eerste man nen te blijven en dan een dag la ter in de klimtijdrit te scoren. Het was een lange rit met allemaal pieken tot 2000 meter of hoger. Op laatste klim begon Scarponi te rijden, toen wist ik: Nibali gaat iets proberen. Ik zat redelijk snel op zijn wiel. Nibali merkte dat Valverde en nog wat anderen op breken stonden, maar ik reed niet op mijn max en had nog over. Toen besloot ik aan te vallen, op intuïtie. Soms in een wedstrijd weet je: dit is het moment. Ik heb zelf initiatief genomen en ervoor gezorgd dat ik in de roze trui sta." Hockeyteams bestaan uit elf kleine blonde meisjes met een staart, zei de vader van Minke Booij altijd. En toen was daar Na omi van As. Een mooie dame met donker haar en benen tot de he mel. Die viel meteen op. Al snel maakte de in Den Haag geboren hockeyster ook indruk door haar spel en haar persoonlijkheid. „Bij haar lijkt het alles vanzelf te gaan", zegt Booij. „Hockeyen, het presen teren van een televisiepro gramma, omgaan met kinderen, terugkomen van een zware bles sure. Zo knap." Gisteren maakte Van As (33) be kend dat ze stopt met hockey. Als haar club Laren zich zondag tegen Amsterdam niet alsnog plaatst voor de play-offs, is het na r6 jaar hoofdklasse afgelopen. Met 229 in terlands (45 goals), twee olympi sche gouden medailles, twee we reldtitels en twee verkiezingen tot wereldhockeyster van het jaar als hoogtepunten op haar cv. Het was bondscoach Mare Lam- mers die Van As liet debuteren in Oranje. En in 2008 zag scoren in de olympische finale van Peking. Hij typeert haar als sterk en donderdag 4 mei 2017 Pim Bijl Rotterdam Wat kunnen kijkers verwachten? Vanuit welke gedachte is dit idee ontstaan? □t ai ia Eü Op: pzc.nl/giro en de app Er schuiven ook gasten aan. Aan wie moeten we denken? Het kan zomaar een oranjege- kleurde Giro worden. Ligt de na druk dan op de Nederlanders? DOWNLOAD NU DE GRATIS APP VAN sportnieuws.nl G Available on the iPhone GET IT ON App Store b Coogi 'Ik ben in Daan Hakkenberg El Teide Het is dit jaar de 100ste Giro en die wordt volledig in Italië verreden. Dus geen uitstapjes naar Frankrijk, zoals vorig jaar. Er is je al honderden keren naar die val gevraagd. Maar jij moet ook wel eens hebben ge dacht: wat als...? Komt er ooit nog een grotere kans op de eindzege? ledereen praat altijd over die crash, maar welk moment uit de Giro van vorig jaar koester je het meest? Met het stoppen van Naomi van As (33) verliest het hockey opnieuw een sieraad. Op het veld een intuïtieve technicus, daarbuiten een ambassadrice voor de sport. Rik Spekenbrink Laren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24