goud waard voor Juventus 23 halve finale en denken al aan eindstrijd van Europa League Lyon ook zomaar 8-2 of 9-3 had kunnen worden. Zelden zal een halve finale in een Europees toer nooi zó energiek, zó aantrekkelijk, zó open zijn geweest als gister avond. En dus kolkte de Arena weer. Nu nog even meer. Want dat Ajax ook zo kan overtuigen in een halve finale tegen een Europese subtopper als Lyon - dat toch in de zestiende finale AZ had geklei neerd - had eigenlijk niemand ver wacht. Of toch wel? Klaassen genoot, maar was niet héél verrast. „Omdat we dit al vaker hebben laten zien. Het was niet onze beste wedstrijd. Maar ik heb echt genoten van de sfeer in het stadion. Nee, we zijn er nog niet. Maar het is duidelijk dat we het nu moeten afmaken. De fi nale zou echt geweldig zijn." Klaassen speelde sterk, was sa men met Hakim Ziyech de aanjager van een energiek elftal dat de wil toont om elk duel te winnen. Met de veelbesproken Bertrand Traoré als uitblinker, twee keer scorend en continu fraai voetballend. Maar ook Kenny Tete en Jairo Riedewald, die door schorsingen moesten opdra ven, deden het meer dan prima. Absurd Ook Amin Younes en Kasper Dol berg scoorden. Het verwijt dat Ajax in de tweede helft nóg meer had moeten scoren, klonk na afloop wat absurd. Maar inderdaad, Traoré en Ziyech hadden de overwinning nóg mooier kunnen maken. Uiteinde lijk had bijna niemand het daar meer over. Het geluk dat oude tij den (in ieder geval voor even) her leven, overheerste vanzelfsprekend. Rostov? Die oorwassing van augus tus tegen de Russen voelt als een lichtjaar geleden. Ajax mag de finale van de Europa League op 24 mei in het Zweedse Solna niet meer missen. De Arena genoot. Net als de oud-spelers op de tribune die in 1992 met Ajax de UEFA Cup wonnen. Ook toenmalig coach Louis van Gaal zag dat het goed was. Een herhaling van toen komt nu wel heel erg dichtbij. UITSLAGEN ren", zei hij voor de wedstrijd. Een redding op een inzet van Radamel Falcao in de tweede helft was net zo belangrijk. Net daarna was hij sneller bij de bal toen Mbappé snel het strafschopgebied in sprintte. Verdedigt Juventus straks met succes de winst in Mo naco, dan speelt Buffon straks al weer zijn derde Champions League-finale. Maar zelfs het granieten Juven tus van de alles-of-nietsverdedi- gers Bonucci en Chiellini hapte soms even naar adem toen AS Mo naco aanzette in de eerste helft en een deel van het tweede bedrijf. Na ruim een kwartier was wonder kind Mbappé alweer dichtbij een openingstreffer, toen hij de bal uit een fraaie voorzet van Nabil Dirar probeerde binnen te werken. De voetbalwereld weet inmiddels dat de spits patent heeft op openings treffers in de Champions League. In dat toernooi scoorde hij in de laatste drie wedstrijden telkens de eerste goal. Eeuwigheid Maar nu was die eer weggelegd voor Juventus-spits Gonzalo Hi guain en dat was er één voor de eeuwigheid. De Argentijn rondde een schitterende hakbalassist af van Dani Alves, die weer fijn was aangespeeld door Paulo Dybala. In de tweede helft was hij ook al het eindstation van een fraaie voorzet van Alves. donderdag 4 mei 2017 A Kasper Dolberg brengt Ajax op een 2-0 voorsprong. Doelman Anthony Lopes van Olympique Lyon is kansloos, fotospimras TENNIS Mannen Istanboel, tweede ronde: Raonic (Can/1) - Bedene (GBr) 6-7 6-3 7- 6, Cilic (Kro/2) - Dzumhur (Bos) 6-3 6-2. Vrouwen Praag, tweede ronde: Ostapenko (Let) - Wozniacki (Den/2) 5-7 6-3 7-6 (5), Stry- cova (Tsj/3) - Hradecka (Tsj) 6-3 7-5. VOETBAL Europa League Ajax - Olympique Lyon 4-1 (2-0). 25. Tra oré 1-0,34. Dolberg 2-0, 49. Younes 3-0, 66. Valbuena 3-1,71.Traoré 4-1. Scheids rechter: Rocchi (Ita). Toeschouwers: 52.141. Gele kaart: De Ligt, Traoré (Ajax), Gonalons (Olympique Lyon). Ajax: Onana; Tete, Sanchez, De Ligt, Rie dewald; Klaassen, Schone (71. Van de Beek), Ziyech; Traoré, Dolberg (88. Neres), Younes (79. Kluivert). Vanavond, 21.05 uur: Celta de Vigo - Manchester United. Returns op 11 mei. Champions League AS Monaco - Juventus 0-2 (0-1). 29. Hi guain 0-1, 59 Higuain 0-2. A Gonzalo Higuain maakt de 0-2. foto reuters V- -W ifct. A Louis van Gaal showt in de Arena de begeerde beker, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23