Tandem Alves-Higuafn is 22 Amsterdammers walsen Olympique Lyon plat in We zijn er nog niet, maar het is duidelijk dat we het nu moeten afmaken Kort Prijs Vilhena langer bij Feyenoord Tonny Vilhena heeft zijn contract bij Feyen oord verlengd tot 2020. De vorige verbinte nis van de middenvelder liep medio 2018 af. „We zijn blij dat Tonny langer bij Feyenoord blijft en zijn vertrouwen heeft uitgesproken in de toekomst van de club", liet technisch directeur Martin van Geel weten. Test met strafschoppenserie Op het EK voor voetballers onder 19 jaar gaat de Europese voetbalbond UEFA een nieuwe opzet van de strafschoppenserie testen. Deze is vergelijkbaar met de tiebreak in het tennis, waarin een speler begint met één op slag, waarna beide spelers om en om twee keer serveren. Aaron Lennon opgenomen Everton-speler Aaron Lennon is in ver warde toestand opgenomen in een zieken huis. De 30-jarige voetballer van de club uit Liverpool werd aangehouden door de politie in de buurt van Salford, een voorstad van Manchester. Nauta breekt been op training Schaatsster Yvonne Nauta (foto) heeft haar been gebroken bij de training. De nummer 4 van het laatste EK allround kwam verkeerd terecht en liep meerdere botbreuken in haar rechteronderbeen op. Nauta (26) moet ge opereerd worden. Flet is nog niet bekend hoe lang ze aan de kant staat. Flitsen Quote van de dag Kenny is zo belangrijk voor de club dat we hem passend moeten eren' Afscheid Geld Ajax dendert maar door in de Europa League. Tijdens een zinderende en historische avond werd Olympique Lyon in de eerste halve finale met 4-1 verslagen. De finale, 24 mei in Solna, mag Ajax niet meer missen. Het elftal van Peter Bosz laat vervlogen tijden herleven. Barcelona zal zich nog weieens ach ter de oren krabben waarom het Dani Alves zo makkelijk liet gaan afgelopen zomer. Wie de Braziliaan gisteren bezig zag in Monaco tij dens het eerste duel in de halve fi nales tegen toernooirevelatie AS Monaco, vermoedt een tweede jeugd van de 33-jarige rechtsback. Twee keer lanceerde hij spits Gon zalo Higuain op onnavolgbare wijze. Twee keer rondde de Argen tijn uiterst beheerst af. Nooit kon Monaco de overrompelingstactiek toepassen die in vorige rondes Manchester City en Borussia Dort mund te machtig was. Angst Daarmee lijkt De Oude Dame op weg naar de Champions League-fi nale in Cardiff. Juve is trouwens de club die de eindstrijd het meest verloor van alle ploegen. Angst zul len de supporters wel hebben als ze begin juni afreizen naar Wales. Komt AS Monaco de thuisneder laag dan echt niet meer te boven volgende week in Turijn? Vermoe delijk niet want Juventus heeft naast Dani Alves en Higuain ook Gianluigi Buffon. Die mag de Champions League best een keer winnen. De 39-jarige doelman be wees gisteren nog maar eens nog steeds van wereldklasse te zijn. Zijn redding op de inzet van Monaco- ster Kylian Mbappé in de eerste helft was fraai. Mbappé trouwens, een speler die met zijn achttien jaar met gemak zijn zoon had kunnen zijn. Dat beseft Buffon trouwens als geen ander. „Toen ik naar het WK van 1998 ging, werd Mbappé gebo- Natuurlijk is volgende week eerst nog de return in Lyon. Maar na de wervelende show die Ajax gisteren opnieuw verzorgde, is het opti misme in het uitzinnige stadion lo gisch. Precies waarvoor Bosz afge lopen zomer werd aangesteld, is te rug te zien in deze geweldige Euro pese campagne. Na de voorstellin gen tegen FC Kopenhagen en Schalke 04 volgde er dus nóg één. Voetbal waar je warm van wordt. Voetbal dat geen mo ment verveelt. En voetbal dat, ze ker in Europa vooralsnog, resultaat oplevert. Meeslepend Davy Klaassen moest ook wel lachen toen hij concludeerde dat het meesle pende gevecht tussen Ajax en Nauwelijks bekomen van wat ze net hadden gezien, zongen sup porters van Ajax in de gangen van het sta dion over hun aanstaande reis naar Stockholm (de finale is even ver derop in Solna). Na een onvergete lijke avond zijn de gedachten al in Zweden, waar Ajax na 21 jaar weer een Europese finale moet spelen. Een uur na de wedstrijd zongen fans nog massaal op de pleinen en parkeerplaatsen rond het stadion. Vlak na het eindsignaal had assi- sent-trainer Hendrie Krüzen Peter Bosz bij zijn bovenarm gegrepen. Normaal schiet Bosz direct de kleedkamer in. „Maar Hendrie zei: kijk nu eens om je heen joh. Geniet hier even van", zei Bosz. „Tot mijn verbazing zat heel het stadion nog vol. Prachtig ja." donderdag 4 mei 2017 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL SCHAATSEN Oud-doelman Jerzy Dudek reikt zondag de schaal uit aan Feyenoord, mocht de club op bezoek bij Excelsior kampioen worden. Antwerp mag het komend seizoen toch uitkomen in de hoogste klasse van het Belgi sche voetbal. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) besliste dat de club eerder ten onrechte een licentie was geweigerd. Belinde Bencic moet Roland Garros mis sen. Het Zwitserse tennistalent wordt ge opereerd aan haar pols en is maanden uitge schakeld. - Liverpool-clubeigenaar John i W. Henry legt uit waarom oud- speler Kenny Dalglish (foto) een eigen tribune op Anfield krijgt. I Abdelhak Nouri (Jong Ajax), Tom Boere (FC Oss), Jamiro Monteiro en Sander van der Streek (beiden Cambuur) kun nen speler van het jaar wor den in de Jupi- ler League. De Gouden Stier wordt, met an dere prijzen, 16 mei uitgereikt. Francesco Totti (foto) be ëindigt zijn voetballoop baan, na 25 seizoenen bij AS Roma. De 40-jarige aan valler neemt afscheid in het thuisduel met Genoa op zon dag 28 mei. Het totale prij zenpakket van tennistoernooi Wimbledon be draagt dit jaar 37 miljoen euro. Winst in het enkelspel levert mannen en vrouwen liefst 2,6 mil joen euro op. Wervelend Ajax laat oude tijden herleven AS Monaco Juventus Twee ragfijne combinaties tus sen rechtsback Dani Alves en spits Gonzalo Higuain hebben Juventus een uitstekende uit gangspositie bezorgd in de halve finales van de Champions League. AS Monaco werd met 0- 2 verslagen. Nik Kok Monaco Davy Klaassen (24) Ajax IQ Olympique Lyon Daniël Dwarswaard Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22