Vier vragen aan Domien over leven zonder mobiel BUSREIZEN 2017 Veel vertrekgarantie f effeweg.nl 21 Premier Rutte kroont de Miss Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 GEEN verplichte aanbetaling! een handicap worden vaak gezien als zielig en sneu, maar dit programma bewijst het tegendeel. Hier staan acht ongelooflijke powervrouwen." Lucille Werner weet waar ze over praat. Bij haar geboorte leed ze zuurstofgebrek, waardoor ze moeilijk loopt. „Als kind voelde ik dat niet eens zo, maar de omgeving wijst je er constant op. Daar door wordt het ook een mentale kwestie. Artsen zeiden tegen mijn ouders: 'Geef dat meisje maar een extra grote pop. Verder zal ze niet komen'. Dan heb je een keuze in je leven: ga ik er iets van maken of zit ik bij de pakken neer." Ze maakte er iets van. Belandde bij de televisie, eerst achter en toen voor de schermen. Ze ging Lingo presenteren, als opvolger van Robert ten Brink, Francois Boulanger en Nance. Bekend is het Lingo-loopje bij de finale, van de ene naar de an dere desk. „Dat was ei- i genlijk niet de bedoe- ling, want ze wilden me beschermen. Maar Nance deed 't, Francois deed 't, ik wilde het ook. De TELEFOONVERSLAVING reacties stroomden binnen. Hebben jullie zulke slechte decorbouwers? Kunnen jullie dit meisje niet tegen zichzelf beschermen? Maar mensen vonden het ook gaaf en stoer." Haar beperking is er elke dag. „Altijd is er wel een trap, of iets anders, maar de ene dag gaat beter dan de andere. Ik heb het niet in de hand, omdat het in de spieren zit." De missen in het programma hebben ieder een eigen verhaal. „Marit mist een onderarm, Christel lijdt aan een spierziekte, Mirande moest naar het ziekenhuis voor een op het oog onschuldige opera tie en kwam eruit in een rolstoel. Dat laatste had voorkomen kunnen worden. De meiden gaan er allemaal over vertellen als onderdeel van het programma. Eigenlijk zouden alle andere zenders op zwart moe ten zaterdag, zo belangrijk is het." Voor Mijn Laatste Keer volgde Lucille Werner afgelopen najaar zes mensen die niet meer beter werden. Inmiddels heeft ze drie begrafenissen achter de rug, met de andere drie hoofdpersonen heeft ze regelmatig contact. Zelf wordt ze vijftig dit jaar. „Dat ga ik zeker vieren, natüürlijk, - v wat dacht je! Zeker door dat programma besefik dat je het leven moet leven. Ik heb geen probleem met ouder worden. We willen het al lemaal worden, dan moet je daar ook niet over zeu ren. Het leven is een schouwspel en dat moet je zo mooi mogelijk maken." Angel, de kleine van zeven, houdt haar jong, lacht ze. Het jochie kwam hun leven binnen op het moment dat zij en haar man daar eigenlijk niet meer op gerekend hadden. „Een cadeautje. Hij voetbalt nu bij W Nederhorst, maar ik weet niet of hij dat doorzet, hoor. Is ook meer een vader-dinge- tje. Angel is hartstikke creatief, houdt van dansen en zingen. Is heel sociaal. Hij hield vanmorgen nog de deur voor me open. 'Dat gaat met scheve voeten wat moeilijker', zegt hij dan." Ik hou dat ding serieus alleen tijdens het koken niet vast va. €119, Stedentrip Berlijn Brabant, Zeeland en Zuid-Holland 'li Ir 2 Canterbury Kent Veelzijdig Polen Italiaanse Bloemenrivièra en Toscane va. €609,- I Toscane, Pisa, Florence en Elba donderdag 4 mei 2017 GO Premier Mark Rutte woont zaterdag avond de Missver kiezing bij en zal de winnares kronen. Zij zal zich als ambas sadeur een jaar lang inzetten voor een sterkere positie van de 1,8 miljoen men sen met een handi cap in Nederland. Roos Prommen- schenckel won in 2006 's werelds eer ste missverkiezing voor vrouwen met een beperking. MA Links Lucille Werner, hierboven de kandi daten. Van links naar rechts op de achter grond: Melissa, Elke, Miranda, Marit, Gabriëla en Janneke. Op de voorgrond Elianne links en Christel rechts. Mis(s)verkiezing 2017, 6 mei, 20.30 uur, SBS6 Domien Verse Domien Verschuuren (29) wil af kicken. De dj maakte gisteroch tend in zijn radioshow op 3FM wereldkundig de hele volgende week zonder mobiele telefoon door het leven te gaan. Het zweet breekt hem nu al uit. Ils de manier waarop jij je telefoon gebruikt serieus een verslaving? „Als dat woord betekent dat iets je constant in zijn greep heeft en er bijna geen sprake meer is van vrije wil...? Ja, dan ben ik ver slaafd." 2 Hoe vaak heb je je tele foon in handen? „De hele dag door, vooral na mijn ochtendshow: lekker op de bank en dan twintig rondjes so cial media. Ik doe het zelfs ter wijl ik weet dat ik er niets wijzer van wordt. Alsof je een zak chips openmaakt en begint te eten zonder dat je er eigenlijk trek in hebt. Ik hou dat ding seri eus alleen tijdens het koken niet vast, maar vooral omdat het dan simpelweg niet kan. Vooruit, in een restaurant vind ik het echt not done. Maar in de kroeg wel, zelfs in de bioscoop." 3 Wat was de spreek woordelijke druppel? „Ik was het afgelopen weekend met vrienden naar Bel grado en tijdens de vlucht heb ben we gekaart, grappen ge maakt, de hoogte- en diepte punten van de week besproken. De wielen van het vliegtuig raken de grond en we grijpen allemaal direct naar die tele foons en ineens is het stil. Tot iemand riep: 'Bah, het was net zo gezellig!' Minder moet kun nen. Het zou me niks verbazen als ik van dit experiment een leuker mens word." 4 Kijkend naar volgende week, waar ben je het meest nerveus voor? „Ik moet naar Amsterdam en dat vind ik een ingewikkelde stad. Ze hebben er een mooi ov-net- werk en toch volg ik in een bus het bewegende bolletje op Google Maps om te zien wan neer ik moet uitstappen. Daar naast: al mijn afspraken staan in die telefoon. Ik moet dus een agenda kopen en daarin gaan schrijven. Dat doe ik bijna nooit. Zelfs aantekeningen maak ik op mijn mobiel. Ik weet amper nog hoe mijn handschrift eruit ziet!" va. €249,- Korting tot wel 30,- p.p. 4 daagse busreis Vertrek o.a.: 2jun, 11, 18aug, 8, 15 sep, 13, 20, 27 okt, 3, 10 nov 5 daagse busreis Vertrek o.a.: 15 mei, 19 jun, 17 jul 5 daagse busreis Vertrek: 19 jun, 31 jul, 18 sep va. €499,- Korting tot wel 50,- p.p. Korting tot wel 60,- p.p. 10 daagse busreis Vertrek: 15, 29 mei, 5 jur 10 jul, 14 aug, 11 sep 10 daagse busreis Vertrek: 15 mei, 11 sep, 14, 21 okt Korting tot wel 50,- p.p. 11 daagse busreis Vertrek o.a.: 26 mei, 4 aug, 8 sep Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op boekingen gemaakt van 04.05.2017 t/m 11.05.2017. Niet geldig i.c.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21