Truckers boos over EU-regels I of bel ons 088 - 70 70 600 StlP E 17 Rondreis Hoogtepunten nu v.a. van Roemenië 459/ Cruise Canarische Eilanden Madeira „Brussel werkt momenteel aan nieuwe telecomregels en dat euro commissaris Ansip - de opvolger van Kroes op Digitale Agenda - pleit voor minder regulering. Grote bedrijven kunnen zo miljar deninvesteringen in netwerken en 5G beter opbrengen." „De Europese Commissie vond het voldoende dat Vodafone zijn vaste netwerk verkocht aan T-Mo- bile." „In de meeste Europese landen heb je nog steeds de machtposities van vroeger, dus deels begrijp ik het wel. Maar in Nederland ont staat nu echt een probleem." „Wij houden hoop op duidelijke regels, zeker nu het Europees Par lement en de lidstaten de plannen nog behoorlijk kunnen wijzigen. Minister Kamp zet zich hier ook voor in." Volgens Keetelaar is er bij het EP en bij meerdere lidstaten wel de gelijk oog voor onze zorgen. In België is de situatie nog nijpender dan hier en ook in Groot-Brittan- nië en Duitsland is er begip. De toezichthouder beklemtoont dat er geen gevaar voor precedentwer king bestaat. Bijna nergens in Eu ropa zijn er twee grote spelers met ieder een landelijk dekkend net werk. Dat is vrij uniek. „Brussel is al vijftien jaar bijzon der effectief met zijn anticoncur- rentiebeleid, Ansip's collega com missaris Vestager pakt techreuzen als Google en Microsoft hard aan. Het is raar dat in Denemarken en Engeland wél wordt opgetreden als de markt van vier naar drie spelers gaat, maar dat twee spelers geen probleem zijn. Er is zoveel bereikt, gooi dat alsjeblieft niet weg." „We gooien de handdoek niet in de ring, er blijven handvatten. Momenteel werken we aan nieuwe analyse van de telecom- markt, die begin volgend jaar klaar is. Ik vind dat we als toezichthou der zo nodig de grenzen van onze bevoegdheden moeten opzoeken. Dat gaan we nadrukkelijk doen." „Het gaat er niet om om een be paalde partij per se aan te pakken. We willen zorgen dat consumen ten keuze houden." In een brief waarin termen als 'to tale mislukking' en 'waardeloze wetgeving' niet worden ge schuwd, vragen tien Europarle mentariërs Violeta Bulc (euro commissaris van transport) haar plannen drastisch te herzien. Voornaamste reden: de rusttijden; die worden korter in plaats van langer, waardoor chauffeurs nog meer nachten in hun cabines moe ten doorbrengen. Zeker Oost-Eu ropeanen kamperen nu soms al maanden achtereen in hun truck. Dat brengt volgens de briefschrij vers de verkeersveiligheid ernstig in gevaar, omdat de chauffeurs slecht uitgerust weer achter hun stuur kruipen. Rusttijden van chauffeurs worden korter, waardoor gevaar kan ontstaan Bulc, zelf Sloveense, staat onder zware druk van de Midden- en Oost-Europese landen, die samen met Denemarken elke oplossing uit Brussel voor de totaal verziekte transportmarkt frustreren. PvdA-europarlementariër Ag nes Jongerius en haar medestan ders in het Europees Parlement willen dat het principe van gelijk loon voor gelijk werk op dezelfde werkplek ook in de transportwe reld geldt, zodat truckers uit alle lidstaten gelijke kansen op een baan hebben. Maar Bulc zou in haar voorstel len mogelijk blijven maken dat Oost-Europeanen Oost-Europese hongerloontjes krijgen. «"daagse groepen Ind. vliegreis 23 kg bagage Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. halfpension Lokale NL-sprekende reisleiding Semi All Inclusive cruise per AIDAsol Ind. vliegreis en transfers 8-daagse cruise o.b.v. volpension Incl. servicecharge/ fooien t.w.v. €70 p.p. én tafeldranken t.w.v. minimaal €115 p.p. Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) k reizen «nl. donderdag 4 mei 2017 GO SV68EMY A Tien Europarlementariërs noemden het chauffersbeleid in een brief een 'totale mislukking', fotoepa Waarom stelde de Europese Commissie vrijgave niet als voorwaarde voor de fusie? De EU heeft geen aandacht voor de Nederlandse markt. Kan Brussel op andere gedach ten worden gebracht? Wat zou u de Europese Com missie willen zeggen? En ondertussen de Nederlandse regels oprekken? Met als risico dat u nat gaat zoals in 2010 toen Ziggo en UPC de openstelling van de analoge kabel succesvol aanvochten. Tienduizenden truckers heb ben weinig goeds te verwach ten van de EU. Eind van de maand komt 'Brussel' met nieuwe wetgeving, maar de uit buiting van spotgoedkope Oost-Europese chauffeurs zal er niet minder om worden. Frans Boogaard Brussel Verken de wereld met Stipï rj Gura Humorului Voronet Moldovita Bicaz Turda ures Unghem Sighisoara Bierta, Brasov Harman Brant# Predeal Maak kennis met de hoogtepunten van Roemenië tijdens deze 8-daagse groepsrondreis! Dit prachtige, maar relatief onbekende land heeft enorm veel te bieden. Nü voor een scherpe prijs v.a. slechts €459! Incl. vliegreis, 23 kg bagage en verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. halfpension. U bezoekt o.a. de hoofdstad Boekarest, de Middeleeuwse stad Brasov en het beschilderde klooster Moldovita. Wacht niet langer en laat u verrassen tijdens deze prachtige rondreis! r Juni v.a. 489 Juli v.a. 489 Augustus v.a. 479 September v.a. 479 Oktober v.a. 459 3 zie stipreizen.nl/rohvrb g 11 La Palma Lanzarote Maak deze winter een prachtige 8-daagse cruise per 4* AIDAsol en ontdek 4 Canarische eilanden en het Portugese bloemeneiland Madeira. Ervaar nu dé ultieme cruise-beleving met diverse restaurants, een zwembad met Spa en spetterende shows in het theatrium. Naast de vlucht en transfers zijn ook de fooien/servicebijdrage en tafeldranken tijdens de buffetmaaltijden bij de cruiseprijs inbegrepen!! Binnenhut Buitenhut Balkonhut nov. v.a. 819 v.a. 969 v.a. 1029 dec. v.a. 769 v.a. 909 v.a. 979 jan. v.a. 769 v.a. 909 v.a. 969 feb. v.a. 859 v.a. 1009 v.a. 1089 mrt. v.a. 899 v.a. 1059 v.a. 1139 zie stipreizen.nl/cralpb stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17