Politiebond boos over hoger beroep na taakstraf Boef FBI-baas: onderzoek mails Clinton terecht Pegida-voorman vrijuit Pluk nu je voordeel! 13 Rapper wil liever geldboete hollands nieuwe. Sofiane Boussaadia (24), zoals rapper Boefin het echt heet, werd gisteren veroordeeld tot een werkstraf van 20 uur voor het ver nielen van een politieauto in Zoe- termeer. Het Openbaar Ministe rie had 40 uur werkstraf geëist. Na de uitspraak liet Boef meteen weten in hoger beroep te gaan. „We hadden liever een andere sanctie gehad", zegt advocaat Vito Shukrula over het hoger beroep. „Boef betaalt liever een geldboete, hij wil geen taakstraf. Het was ook niet zijn bedoeling om de po litieauto te vernielen. Hij wilde alleen een foto laten maken ter wijl hij op de auto stond." Op 3 maart was Boef- bekend van de nummer t-hit Habiba - op stap met vrienden in discotheek No Limit in Zoetermeer. Agenten kwamen ter plaatse en gingen naar binnen. Toen besloot Boef, naar eigen zeggen in een dronken bui, om op de auto te klimmen. Zelf was Boef gisteren niet in de rechtbank. Hij is voor opnames van een videoclip in het buiten land. In een verklaring die hij liet Boef heeft zich totaal respectloos gedragen richting de politie voorlezen door zijn advocaat bood hij excuses aan voor zijn af wezigheid. „Mijn actie om een foto te maken terwijl ik op een politieauto stond, was ontzettend dom. Ik had die avond te veel ge dronken en liet mij uitdagen door een weddenschap aan te nemen van een groep vrienden. Het was een misplaatste grap." Meteen na zijn aanhouding in maart betaalde Boef 1.500 euro voor de schade aan de politieauto. Daarvan krijgt hij 300 euro terug, bleek in de rechtbank. De rapper werd in januari nog veroordeeld tot een taakstraf van 80 uur voor het beledigen van agenten. In 2014 kreeg hij straf voor geweld tegen agenten. Respectloos „Boef heeft zich totaal respectloos gedragen richting de politie", zegt bestuurder Albert Springer van de Nederlandse Politiebond (NPB). „De rechter oordeelt dat hij daarvoor een taakstraf moet krijgen. Rechters leggen in Ne derland straffen op in de hoop dat je er iets van leert. Ik begrijp niet dat je dan zegt: ik heb liever een geldboete, dus ik ga in hoger be roep. Dan heb je dus niets ge leerd." Volgens Springer is er veel on vrede onder agenten over het ho ger beroep van de rapper. „Ken nelijk is er ook niemand in zijn omgeving die zegt: je wordt ge knipt, je moet even stilzitten." WASHINGTON FBI-directeur James Comey heeft zijn beweeg redenen om het Congres in te lichten over heropening van het onderzoek naar e-mails van de Democratische presidentskandi date Hillary Clinton gisteren fana tiek verdedigd. Hij maakte dat besluit bekend nog geen twee weken voordat de Amerikanen naar de stembus gin gen. Comey zei dat de suggestie dat hij daarmee de verkiezingsuit slag heeft beïnvloed hem 'licht onpasselijk' heeft gemaakt. Comey gaf voor het eerst in het openbaar uitleg over zijn handels wijze, die voor de nodige turbu lentie zorgde in de slotfase van de verkiezingscampagne. De FBI- baas vertelde dat hij op 28 oktober de publiciteit had gezocht omdat hij geloofde dat zijn agenten nieuwe e-mails hadden ontdekt die inzicht konden geven in de re den van Clinton een privé-server te gebruiken toen ze minister van Buitenlandse Zaken was. Dat behoorde het Congres te weten. „Geheimhouden zou naar mijn mening catastrofaal zijn ge weest", zei Comey tijdens een hoorzitting van de juridische commissie van de Senaat. De FBI maakte enkele dagen later bekend dat het materiaal niets veranderde aan het advies Clinton niet te ver volgen. UTRECHT Pegida-voorman Ed win Wagensveld is gisteren vrij gesproken van het 'verzamelen voor een demonstratie' waarvoor hij op 5 februari op het Janskerk hof in Utrecht werd opgepakt. Pegida zou die zondag demon streren in het Moreelsepark. De beweging 'Utrecht bekent kleur' zou eerder die dag op het Jans kerkhof een tegendemonstratie houden. Anderhalf uur voor die demonstratie liet Wagensveld zich op het Janskerkhof intervie wen door een cameraploeg. Daarop werd hij gearresteerd. De aanklager vond dat inter view op zijn minst 'provocatief. Ze eiste een boete van 500 euro en een voorwaardelijke celstraf van een week. De rechter meende dat Wagensveld de voorschriften van de gemeente niet had overschre den. hollandsnieuwe.nl/pzc Samsung Galaxy A3 2017 TOTAAL P/MND donderdag 4 mei 2017 De Nederlandse Politiebond vindt het stuitend dat rapper Boef in hoger beroep gaat tegen zijn werkstraf voor het vernielen van een politieauto. „Hij leert er niets van." Peter Winterman Den Haag —Albert Springer, NPB Boef stond terecht voor het vernielen van een politieauto. Hij noemt zijn gedrag nu 'ontzettend stom', foto remko de waal/anp Voor wie nu extra voordelig uit wil zijn, is er hollandsnieuwe. Want tijdelijk kun je heel veel voordeel plukken van mooie aanbiedingen op een abonnement in combinatie met een toestel. Zoals de Samsung Galaxy A3 2017 i.c.m. met 1000 MB/MIN/SMS voor maar 17,- per maand. Kijk voor alle aanbiedingen op de speciale actiepagina. Let op! Geld lenen kost geld Totale toestelkosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst Debetrentevoet JKP 216 0 216 9 24 mnd 0% Deze tabel bevat een voorbeeld van een toestellening en de prijs die je hiervoor per maand betaalt. De toestellening is een aflopend goederenkrediet aangeboden door Vodafone Financial Services B.V. Vraag onze klantenservice naar de kredietvoorwaarden en het standaardinformatieblad. Vodafone Libertel B.V. treedt op als verbonden bemiddelaar voor Vodafone Financial Services en bemiddelt uitsluitend voor Vodafone Financial Services. Vodafone Financial Services en Vodafone Libertel geven geen advies over de toestellening. Je dient zelf te bepalen of de toestellening aansluit bij jouw persoonlijke omstandigheden. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Deze actie is geldig tot en met 31 mei 2017. 1000 MB/MIN/SMS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13