Jean Paul de Bruijn moet vriend feliciteren O O) CD O Voor promotie 12 ZE VOETBAL STRAFSCHOPPEN Tweedeklasser uit Goes heeft al vijf penalty's gemist. Vijf verschillende spelers waren daarvoor verantwoordelijk. Kickboksen Groene Ster Nederlanders staan niet bepaald bekend als goede strafschoppennemers. Op Oranje rustte jaren lang een penaltyvloek en ook PSV was bijvoorbeeld de afgelo pen seizoenen vaker niet dan wel suc cesvol vanaf de stip. Bij zaterdag-tweedeklasser SSV'65 lijken ze die voorbeelden te volgen. De formatie uit Goes mocht deze voetbaljaargang zes keer aanleggen vanaf elf meter en vijf keer ging het mis. Afgelopen zaterdag tegen FC Axel (1-0-nederlaag) gebeurde dat zelfs voor de tweede week op rij. „Je zou bijna kunnen zeggen dat we last hebben van een penaltysyn droom", reageert trainer Romeo van Aerde op de missers van zijn mannen. „Het is echt ongelofelijk. Dit is mijn vijftiende seizoen als trainer, maar zoiets heb ik nog nooit meegemaakt." Thomas Mattheijer - de man van de enige rake strafschop, maar ook één van de missers - beaamt de woorden van zijn coach. „Je zou het wel bijna een syndroom kunnen noemen", al dus de voormalig aanvoerder van de ploeg, die momenteel kampt met een liesblessure. Beide mannen kunnen er nu wel enigszins om lachen, maar balen er anderzijds ook van. Wanneer SSV'65 alle strafschoppen had gemaakt, zou de ploeg - zwart-wit gezien - nu zes punten meer hebben gehad (zie sta tistiek). „Maar er zijn meer momen ten beslissend geweest voor ons pun tentotaal. Dat heeft niet alleen met die penalty's te maken", nuanceert het tweetal. Wat ook opvallend is: de vijf mis sers staan op naam van vijf verschil lende spelers. Naast Mattheijer waren ook Rick Mulder, Bas Biesterbosch, Richard Schouten en Dennis Dorssers ongelukkig vanaf de strafschopstip. „Onder Marco Groeneveld, de vo rige trainer, hadden we altijd wel een lijstje met namen voor penalty's. Maar met dat lijstje hebben we vorig sei zoen volgens mij ook twee of drie keer gemist", weet Mattheijer. „Nu hebben we niet echt zo'n lijstje. Maar als er ie mand mist, geeft die vaak wel de beurt door aan een ander." „Er zijn natuurlijk wel een aantal spelers met een vastere trap dan ande ren", vult Van Aerde zijn middenvel der aan. „Maar we spreken vooraf niet af wie er naar voren stapt als het zover is. De jongens moeten zelf kijken wie zich goed voelt en wie er lekker in de wedstrijd zit. Daar ga ik me niet mee bemoeien." Extra trainen op strafschoppen heeft volgens de oefenmeester niet heel veel zin. „Het is eigenlijk net als met corners", vertelt hij. „Je kan er zo RANGLIJST We spreken niet af wie er naar voren stapt als het zover is vaak op oefenen en zo veel afspraken over maken, maar het gaat om de uit voering. Als de trap niet goed is, heb je weinig aan al die andere dingen." „En als we op de training wel eens een penaltyspelletje doen, vliegen ze er ook allemaal in", geeft Mattheijer aan. Om vervolgens - met een knip oog - nog een oproepje te doen: „Maar misschien moeten we toch een penal tytrainer aannemen. Dus als er ie mand beschikbaar is, kan die zich al tijd aanmelden." Vanaf de eerste beurt was duidelijk dat de teamgenoten bij Dallinga.com el kaar vreesden. Er werd voorzichtig ge opereerd en foutjes gemaakt die je an ders niet snel ziet bij beide topspelers. De spanning droop van het duel af. Caudron nam het initiatief maar ha perde af en toe. De Bruijn kon daardoor terugkomen zoals bij de stand 17-49 toen hij een serie van 35 maakte. Daarna maakte Caudron 16 en ging met 55 uit. De Bruijn had toen nog 11 punten toegevoegd aan zijn totaal, waardoor het 63-120 in zes beurten werd. Eerder op de dag had De Bruijn de Spanjaard Raul Cuenca uit het toernooi gezet met 120-42 in 9 beurten en Cau dron op onnavolgbare wijze regerend Nederlands kampioen Raymund Swertz ter zijde geschoven, 120-4 in 2 B Jean Paul de Bruijn verloor een spannende EK-finale beurten na een openingsserie van 118. De Bruijn was teleurgesteld maar realistisch. „Ik heb verloren van de be ste speler. Liever van Fred dan van wie ook. Hij is in Nederland, België en Frankrijk mijn teamgenoot en boven dien mijn beste vriend. Ik ben in het kleine spel beter en Fred beheerst meer het ruime spel en is daardoor de te rechte kampioen." Caudron won eerder zilver in het driebanden. „Ik liever het driebanden gewonnen, maar ben hiermee ook con tent." Strafschoppen SSV'65 woensdag 3 mei 2017 Z.V II Er komt een tweede editie van het kickboksgala in Zierikzee. Vorig jaar november zorgde Team Zel- tech voor de pri meur op Schou- wen-Duiveland en op zaterdag 11 no vember dit kalen derjaar geeft de vereniging daar een vervolg aan. Het gala trok en kele maanden ge leden honderden mensen naar sportcentrum Laco, waar in to taal 26 amateur wedstrijden op het programma ston den. l Voor de zaalvoet ballers van Groene Ster 2 be gint vrijdag de na- competitie voor promotie naar de eerste divisie. De Vlissingers spelen die dag om 20.30 uur uit tegen FC Eindho ven 2, de nummer negen van de eer ste divisie B van het landelijk zaal voetbal. FC Eind hoven 2 behaalde in de competitie vier punten uit zestien wedstrij den. Woensdag 10 mei volgt in Vlis- singen de return. SSV'65 heeft penaltysyndroom Daniel Vervelde Goes Richard Schouten, Dennis Dorssers, Rick Mulder en Bas Biesterbosch (van links naar rechts) misten dit seizoen alle vier al vanaf elf meter, even als de geblesseerde aanvoerder Thomas Mattheijer. foto johan van der heijden - Romeo van Aerde, trainer Het is natuurlijk niet helemaal te becijferen, maar als de gemiste strafschoppen wél benut waren, streed SSV'65 nu voor promotie in plaats van tegen degradatie. Stand met gemiste penalty's 10. SSV'65 32 punten 11. Prinsenland 30 punten 12. Oostkapelle 26 punten 13. Zaamslag 25 punten 14. FC Dauwendaele 14 punten Stand met benutte penalty's 1. Bruse Boys 2. DBGC 3. Serooskerke 4. SSV'65 5. Den Bommel 49 punten 42 punten 39 punten 38 punten 38 punten Jean Paul de Bruijn uit Hulst is na een beklijvende finale tweede ge worden op het EK bandstoten ach ter Frédéric Caudron. Joop van den Oudenhoven Brandenburg 01-10-2016: Prinsenland-SSV'65 (2-2). Rick Mulder mist bij 1-2 10-12-2016: SSV65-DBGC (5-1). Thomas Mattheijer scoort bij 3-0 04-03-2017: Serooskerke-SSV'65 (1-0). Bas Biesterbosch mist bij 1-0 25-03-2017: SSV'65-Prinsenland (3-3). Thomas Mattheijer mist bij 2-1 22-04-2017: SSV'65-Klundert (3-1). Richard Schouten mist bij 3-1 27-04-2017: FC Axel-SSV'65 (1-0). Dennis Dorssers mist bij 0-0 a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68