Zeeuws-Vlaanderen 10 2 zv BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post: Lezersredacteur PZC, Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen. telefoon: 08801-30210 Pietluttig Regels en formulieren ter verantwoording zijn nodig. Maar die zijn er veel te veel. In de gezondheidszorg, in het onderwijs enz. en ook voor verenigingen die een lokaal evenement willen organise ren. Nog niet zo lang geleden hief de gemeente Schouwen- Duiveland precariorechten voor een huttendorp en moest een volkstoneel ver eniging diezelfde rechten be talen voor voorstellingen in de open lucht. Door een prijs die zij wonnen konden zij die rechten betalen. De ge meente kende hen die prijs toe. Natuurlijk eisen wij na een ernstig ongeluk bij een evenement in den lande maatregelen. Den Haag komt dan weer met een pakket re gels. Met elkaar timmeren we alles dicht. Gevolg: telkens weer formulieren invullen en leges betalen. Zou de over heid niet pietluttig zijn, om dat wij elk gevaar willen uit sluiten en bij elk manco naar die overheid wijzen? de Jonge, Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Personenalarmering Graag wil ik reageren op het artikel 'Venters azen op Ka- pelse ouderen' van Ellen Jobse (krant 26 april). Met schaamte las ik over de bru tale verkoopmethoden van een bedrijf in personenalar mering. Zelf werk ik bij de Stichting Personenalarme ring Zeeland (SPAZ) uit Mid delburg, eveneens leverancier van apparatuur waarmee u in geval van nood direct contact kunt maken met een locale alarmcentrale. Ook een aantal van onze 6.000 Zeeuwse abonnees is door het andere bedrijf bena derd, niet alleen in Kapelle maar ook uit Goes kregen we meldingen. Zo kregen we zelfs een melding van een van onze klanten waar iemand plotseling in de huiskamer stond, zogenaamd om de per sonenalarmering aan te leg gen of om de bestaande te testen. Dit is een manier die wij niet passend vinden en ook nooit toe zullen passen. Wij leveren alleen op verzoek van de klant zelf. Kees Veerhoek, Noordpoortplein 2, Middelburg Dr. P. J. Meertens Veel meer dan van mode of hobbyisme zou straatnaam- geving toch vooral een kwes tie van zorgvuldigheid en goede voorlichting moeten zijn. Zelf zou ik (binnen Mid delburg) liever wonen in de nieuwe Hans Warren- of Jan Campertstraat dan in de Muddy Watersstraat. IJdel als hij was zou dr. P.J. Meertens verguld zijn geweest met de naar hem vernoemde straat in de nieuwste wijk van zijn geboortestad Middelburg, Rittenburg (zou iedereen de herkomst van deze naam kennen?). Punctueel als hij was zou hij zich echter in zijn graf omdraaien bij het zien van het bordje met daarop 'P.J. Meertenstraat'. Voor een tweede 's' ontbreekt kennelijk nog steeds het geld. Had deze en de andere stra ten in Rittenburg maar liever 'laan' genoemd, dan had dit probleem zich niet voorge daan. Waar blijft trouwens die andere literaire zoon van Middelburg, P.C. Boutens? Ook een heel erg moeilijke naam! Dr.Aad de Klerk, Park Overwater s, Middelburg AARDENBURG Sint Baafskerk, 19.00 uur: Herden kingsbij eenkomst. 19.40 uur: Stille tocht naar de begraafplaats, herdenking en bloemenhulde bij de oorlogsgra ven. 20.00 uur: Twee minuten stilte. AXEL Cultureel centrum De Halle, 18.30 uur: Zaal open. 19.15 uur: Vertrek naar begraafplaats aan de Burcht laan. 19.20 uur: Aankomst op begraaf plaats, afroep namen gesneuvel den, kranslegging, gebed pastor. 19.30 uur: Vertrek naar voormalig stadhuis. Voormalig stadhuis, 19.40 uur: Ontvangst genodigden. 19.50 uur: Vertrek stille tocht naar Poolse monument aan de Zee straat. 19.59 uur: Signaal 'taptoe' door Christelijke Drumfanfare Ho sanna. 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.02 uur: Christelijke Drumfan fare Hosanne speelt twee couplet ten Wilhelmus, bloem- en krans legging, ontsteken bevrijdings vuur, Christelijke Drumfanfare Hosanna speelt twee coupletten Poolse volkslied. 20.15 uur: Vertrek naar cultureel centrum De Halle voor herden kingsbij eenkomst. Paulinahaven, 19.45 uur: Verzame len bij monument, mevrouw S. de Paauw speelt The Last Post. 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.02 uur: De Harmonie speelt Wilhelmus, kranslegging, bloe menhulde, toespraak, gedichten, De Harmonie speelt Canadese volkslied, oplaten vredesduiven; Herdenkingsplaquette aan de Burg. 20.30 uur: Bloemlegging, voor dracht gedicht. Samen Op Weg Kerk, 19.40 uur: Stille omgang, vertrek naar be graafplaats. 19.55 uur: Aankomst herdenkings bijeenkomst op begraafplaats. 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.10 uur: Rondgang langs oor logsgraven en bloemenhulde. Zwingebouw in de Mariastraat, 19.30 uur: Herdenkingsbijeen komst. 19.45 uur: Stille tocht naar de alge mene begraafplaats, bloemen hulde, défilé langs de oorlogsgra ven. 20.00 uur: Twee minuten stilte. GRAAUW Dorpsplein, 19.30 uur: Samen komst, aansluitend stille tocht naar begraafplaats. 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.02 uur: Wilhelmus, kransleg ging bij oorlogsmonument, voor dracht gedichten door leerlingen basisschool Ter Doest, muziek van Fanfare Nooit Gedacht, toespraak wethouder Diana van Damme. Protestantse Kerk, 19.15 uur: Her denking. 19.50 uur: Vertrek stille tocht naar monument bij de Vrijheidsboom. 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.02 uur: Bloemenhulde. Dorpshuis in de Schoolstraat, 19.30 uur: Ontvangst. 19.45 uur: Vertrek vanuit dorps huis naar het monument aan de Spuikom, bloemenhulde. 20.00 uur: Twee minuten stilte. Basiliek, 18.45 uur: Bijeenkomst, toespraak burgemeester Jan-Frans Mulder, overweging en gebed door pastor Katrien van de Wiele, muziek van Mathieu van Bellen, de Bierkaai Brassband en zang koor Cantallegria in samenwer king met Viva la Musica, voor dracht declamaties door scouting 't Jagertje. Stadhuis, 19.30 uur: Bloemenleg- ging door burgemeester bij ge denkplaten van Hulster Gevalle nen en Poolse bevrijders, voor dracht door Evert-Jan van de Kerkhove. Monument De Gevallen Krijger aan de Glacisweg, 19.45 uur: Tap toe door Patrick van Dorsselaer. 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.02 uur: Wilhelmus, kransleg ging bij monument, pipermuziek van Toby de Brouwer. Hof te Zandekerk, 18.30 uur: Start plechtigheid. Hof te Zandeplein, 19.15 uur: Her denkingsbijeenkomst, toespraak wethouder Frank van Driessche, aansluitend bezoek aan begraaf plaats Hulsterweg, met kransleg ging en Taptoe. 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.02 uur: Kranslegging bij her denkingsmonument, oplezen na men die op monument staan door leerlingen basisschool De Schakel Vogelwaarde, muziek van Ko ninklijke Harmonie Sint Cecilia, voordracht gedichten door leer lingen De Schakel. Kerk, 19.30 uur: Introductie 'Homeward Bound' door E.M.M., sjaloom door Sint Cecilia en Seni orenkoor, welkom door wethou der Cees Liefting, gedicht van Els de Caluwé-de Schepper, vioolsolo door Jolinda Otto, gedicht van Vincenton Rietjens, lied tegen de Derde Wereldoorlog door Sint Ce cilia en Seniorenkoor, gebed, tap toe van Jan Meijs. 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.02 uur: Wilhelmus, bloemleg ging bij monument, défilé langs graven Poolse militair en slachtof fers Tweede Wereldoorlog. Rooms-katholieke kerk aan het Sint Eligiusplein, 18.45 uur: Sa menkomst, herdenkingsbijeen komst. 19.35 uur: Stille tocht van het Sint Eligiusplein naar het monument aan het Raadhuisplein, bloemen hulde. 20.00 uur: Twee minuten stilte. Monument 'Slag bij de Isabella- sluis', 19.00 uur: Speech mevrouw De Feijter en voorzitter, oplezen van namen gesneuvelden. 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.02 uur: Bloemenlegging. Markt, 19.25 uur: Samenkomst en herdenkingsbijeenkomst bij het monument. 20.00 uur: Twee minuten stilte. SAS VAN GENT Multifunctioneel De Statie, 19.45 uur: Koorzang door Cuypers kerk koor. 19.50 uur: Koraalmuziek van Har monie De Vereenigde Vrienden. 19.55 uur: Gedicht. 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.02 uur: Voorlezen namen oor logsslachtoffers. 20.10 uur: Koorzang door Cuypers kerkkoor. 20.15 uur: Toespraak wethouder Frank van Hulle, Koraalmuziek Harmonie De Vereenigde Vrien den. 20.25 uur: Vertrek rouwmars naar monument aan Keizer Karelplein; Keizer Karelplein, 20.40 uur: Aan komst bij monument, The Last Post door Harmonie De Vereen igde Vrienden. 20.45 uur: Wilhelmus door Har monie De Vereenigde Vrienden, 20.50 uur: Kranslegging, bloe menhulde, défilé bij monument. Protestantse Kerk, 19.00 uur: Her denkingsbij eenkomst. 19.45 uur: Stille tocht naar begraaf plaats bij oorlogsmonument, bloemenhulde. 20.00 uur: Twee minuten stilte. Raadszaal Belfort, 18.50 uur: Her denkingsbij eenkomst. 19.50 uur: Vertrek naar oorlogsmo nument aan de Groote Markt, bloemenhulde, toespraken. 20.00 uur: Twee minuten stilte. Grote Kerk in de Noordstraat, 18.30 uur: Bezinningsbijeenkomst. Markt, 19.25 uur: Vertrek stille tocht naar monument aan de Westsluis. Monument aan de Westsluis, 19.50 uur: Kranslegging door bur gemeester Jan Lonink, neerhalen vlag, taptoe. 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.02 uur: Hijsen vlag naar half stok. 20.04 uur: Wilhelmus door Har monie De Vliegende Hollander, gedicht voorgedragen door Isa- belle, bloemlegging door leerlin gen van basisschool De Oude Vaart en diverse organisaties, Ko raalmuziek door Harmonie De Vliegende Hollander, lossen van de duiven door basisschoolleerlin gen, vertrek naar de Markt. Plein West, 19.30 uur: Vertrek stille tocht naar de Poolse Brug. Poolse Brug, 20.00 uur: Hymne, kranslegging, twee minuten stilte, The Last Post, Wilhelmus, Pools volkslied. 20.15 uur: Terugkeer naar Plein West. woensdag 3 mei 2017 Herdenken BIERVLIET BRESKENS CADZAND-DORP HOEK HOOFDPLAAT HULST KLOOSTERZANDE KOEWACHT OOSTBURG PHILIPPPINE RETRANCHEMENT SCHOONDIJKE SLUIS TERNEUZEN ZAAMSLAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67