Corporatie Clavis investeert fors in woningen Katspolder Driehonderd kramen verrijzen in Koewacht Foodfestivals 7 FOODTRUCKFESTIVALS ETEN UIT MOBIELE KEUKENS A Heerlijk én eerlijketen! Traditionele jaarmarkten zijn op hun retour, helemaal hip zijn foodtruckfestivals. Tegenwoordig heeft zowat elke plaats zijn eigen evenement waar (bijzondere) hapjes en drankjes geserveerd worden uit busjes, trucks, bakfietsen en zelfs tenten. Het is er altijd gezellig, want eten en drinken is olie voor de vriendschap. Wat de foodfestivals met elkaar gemeen hebben, zijn de aanbieders van al het lekkers die ontzettend hebben zitten broeden op een originele naam van hun foodtrucks. In Bres- kens, waar komend weekeinde het eerste foodtruckfestival wordt ge houden, is dat niet anders. Pancake Fan met pannenkoeken, het Friettheater met zelfgesneden frieten en The Oysterman zijn present. Boven het centrum van Breskens stijgen vrijdag en zater dag etensgeuren uit alle windstre ken op, tijdens de eerste editie van Bresjes op Wielen. Het familiefes tival wordt gehouden op het Spui- plein, waar op beide dagen vijftien foodtrucks zorgen voor gerechtjes, drankjes en ijs. Het festival van ondernemers Ronald Lohman en Jurgen Brand uit Breskens draait niet alleen om eten, ook lokale artiesten treden beide dagen op, de Vinyl Mobile draait lp's en er is van alles te doen voor kinderen, zoals een poppen theater. VDDDG (Van Die Dingen Die Gebeuren) in Terneuzen is vanaf vrijdag toe aan de tweede editie. De organisatie van dit festival is in handen van dé ketchupmaker Pa trick Keizer (Ketchupfabriek uit Graauw), zijn vrouw Lineke en hun vrienden Maarten en Sandra Dirkx. De locatie is veranderd, maar de sfeer van het driedaagse festival blijft hetzelfde. „Non-con formistisch", zegt Keizer daarover. „Met heerlijk én eerlijk eten." Zo is daar onder meer biofriet van Lek ker van Jeroen, 't Omelet Loket, De Tostibus, Veul Soeps, Bier op Wie len en de Deli Lama. Ook treden op het festival lokale artiesten op en is er straattheater. „Uniek aan het CuliTruck Festi val is de Food Academie", zegt or ganisator Frederic Kole. Vorig jaar trok het Hulster festival negendui zend bezoekers en omwille van de populariteit is de Food Academie nu veel groter. Zo zijn onder ande ren Syrco Bakker (Pure C) slager Mare Biesbroeck, de Oester Aca demy en kok Thomas d'Hooghe ('t Hemelrijk) te gast. Ze leren hun gasten alles over cocktails, worst maken, de levensloop van de oes ter, schaal- en schelpdieren en de wildpluk. Natuurlijk staan eten en entertainment centraal. Bezoekers kunnen langs de mobiele keukens van K.I.P. Haute Croquant, de Kro ketten Fiets, Het Melkhuis, Cro- Magnon (bbq) en Trattoria Az- zurra (Mediterraanse cuisine). PROGRAMMA Ook in Hulst is veel ruimte voor muziek. Kole: „We verwachten 12.000 bezoekers." In totaal 78 eengezinswoningen aan de Willem Barentszlaan en omgeving worden aan de buiten zijde aangepakt. De komende twee a drie weken vinden de voor bereidingen plaats. De daadwerke lijke werkzaamheden beginnen daarna. Die zullen tot maart vol gend jaar duren. Vooral in energiebesparende maatregelen wordt veel geld gesto ken. Alle kozijnen worden voorzien van HR++ glas. HR staat voor hoog rendement. HR++ glas isoleert be ter dan gewoon dubbel glas. Ook komen er nieuwe houten kozijnen in de woningen, kozijnen die wei nig onderhoud nodig hebben en blijvend houtrotvrij zijn. Voegwerk wordt waar nodig vernieuwd en spouwmuurisolatie wordt aange bracht. „De huizen hebben nu nog een energielabel C of D", vertelt Stefan de Schrijver, directeur van De Schrijver Vastgoedonderhoud in Kloosterzande dat het project uitvoert voor Clavis. „Na de werk zaamheden zal dat energielabel B zijn." Sociale verhuurders zijn landelijk verplicht de energieprestatie van hun woningen te verbeteren. De huurders merken dat direct in hun portemonnee. Nieuw in de Kats polder is dat de bewoners via een website kunnen meekijken hoe de werkzaamheden vorderen en wat dit voor hen betekent. KOEWACHT Ruim driehonderd kooplieden uit Nederland en Bel gië brengen zondag onder meer planten, fruit en snoepgoed aan de man op de 33ste editie van de grensoverschrijdende Meikermis- markt in Koewacht. Jaarlijks reizen duizenden be zoekers af naar Koewacht voor de succesvolle formule van kramen, kermisattracties en straatanimatie aan beide kanten van de grens. Ook gaan de verkopers de strijd met elkaar aan met een standwerkersconcours. De open- luchtmarkt duurt van 9.00 tot 18.00 uur en wordt om 10.45 uur officieel geopend door Marc Van Peel, eregast van dit jaar en sche pen voor haven, industrie en werk van Antwerpen. De Postduif Hei kant en Harmonie EMM zijn ook present bij de opening. Het festival Meirock, dat de af gelopen vijfjaar traditiegetrouw voorafgaand aan de Meimarkt werd gehouden in het dorp, gaat dit jaar niet door. Het bestuur laat in een reactie op de website weten dat er wordt geëvalueerd hoe het festival in de toekomst verder gaat. woensdag 3 mei 2017 Van 'haute dogs' tot vegan falafel Sophie Stockman en Sheila van Doorsselaer -Patrick Keizer, organisator festival VDDDG Bresjes op Wielen; vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 22.00 uur; Spuiplein Bres kens. facebook.com/bres- jesopwielen Van Die Dingen Die Gebeuren; vrijdag (16.00 tot 22.30 uur), zaterdag en zondag van 13.00 tot 22.30 uur; park tus sen de Roosevelt- laan en de Otheense Kreek in Terneuzen. vandiedingendiege- beuren.nl CuliTruck Festival; zaterdag 27 mei (11.00 tot midder nacht) en zondag 28 mei van 12.00 tot 20.30 uur; Oranje- bolwerk Hulst, culi- truck.nl Food Festival Axel; zondag 4 en maan dag 5 juni van 12.00 tot 19.00 uur; terrein Ruitersportvereni ging in Axel Woningcorporatie Clavis gaat fors investeren in woningen in de Katspolder in Terneuzen, met als doel de energielasten voor de bewoners naar beneden te brengen. Harmen van der Werf Terneuzen A Flowerpowermeisjes aan de pizza, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66